Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogot vagy mopszot...

Francia bulldogot vagy mopszot vegyek?

Figyelt kérdés
Melyik egészségesebb? Melyik könnyebben nevelhetőbb? Melyik olcsóbb (persze tenyésztőtől veszem majd, gondolom egyik se olcsó, de azért mégis)? Meg úgy mindenre kíváncsi vagyok ezzel a két fajtával kapcsolatban. Persze lakásban lesz tartva, napi több sétával, ha szükséges.
2011. szept. 18. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
hát nekem a Franci bulldog jobban tetszik. Szerintem az egészséggel valami hasopnló szinten állnak.
2011. szept. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mind a két fajtában vannak nagyon ellenálló és nagyon gyenge egyedek...


egyik kutyus sem buta, jól taníthatóak, de eljön az a pont, amikor az ember észreveszi, hogy ezeket a kutyákat nem az eszükért szeretjük.:D

társasági kutyák, semmilyen más funkciójuk nincs.

barátságosak, kedvesek, ragaszkodnak a gazdájukhoz.


röfögnek, böfögnek, gázokat bocsátanak ki elég nagy mennyiségben, (a francia bulldog pláne), és a franciának öreg korára általában ki kell húzatni a fogit, mert elkezd rohadni az ínye és elképesztően büdös lesz.

(mopsznál nem tudom, fenn áll-e ez a gond)


én inkább választanám a mopszot...

2011. szept. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egyik sem egy észkombájn, nyomott pofából adódóan mind2nek légzési nehézségei vannak,a szemükre is oda kell figyelni,a redőiket tisztítani kell,a fogaik szuvasodnak,könnyen elhíznak,mivel nincs nagy mozgásigényük.röfög,böfög ,horkol.

barátnőmnek volt boxere,amikor meghalt,vett egy mopszot,azt mondja utálja,idegesítő és olyan hülye mint a tök.a boxer után mondjuk nem csodálom:D

2011. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


hát igen az az igazság, hogy egyet értek a 3. hozzászólóval...

igyekeztem finoman fogalmazni, de ha már így ki lett mondva az igazság, tudd, hogy ezeket a kutyákat az ember kizárólag a saját h.lye ízlésére formálta, nem véve figyelembe az ezzel járó fizikai defekteket.


ezek a kutyák önmagukban életképtelenek.

ettől még lehet őket szeretni meg minden, de rengeteg légzőszervi és érrendszeri problémával küszködnek.

a mopsz redői meg nagyon sokszor begombásodnak...



a kis termetű/ túl nagy/ nyomott orrú/ hosszú fülű/ rövid lábú/ gyűrött bőrű/ patkány fejű (bull terrier) kutyák mind-mind genetikai selejtek.

direkt a selejtes vonásaikat erősítették fel az őseikben.


most ne értsetek félre, nem a fajtát akarom leszólni, hanem az embert.



én személy szerint betiltanám a tenyésztésüket.

2011. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!