Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen betegsége van?

Milyen betegsége van?

Figyelt kérdés
Észrevettem pár napja ,hogy a kutyámnak a fülén van vmi érdekes . Lefele lógó füle van nem hosszú de nem is olyan kicsi , ahogy felemelem a fülét , nem a belsejében hanem a lelógó részen fura fekete foltok vannak , és sokat vakarja is a fülét . Mivel nem tudtam mi az , bekentem körömvirággal 1-2x , de nem segített , a másik füle meg szép rózsaszín , 1 hét múlva megint megnéztem és a rózsaszín füle is olyan lett mint a másik ... gumikesztyűvel megtapogattam és ilyen érdes a tapintása és amikor dörzsölöm elkezd hullani mint a korpa ... Mi a fene lehet ez ?
2011. szept. 18. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Hát nem igaz, nem értem az embereket... Állatorvosról hallottál már? Mi nem vagyunk azok.
2011. szept. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hétvégén csak ügyelet van úgy tudom , és nem súlyos ,hogy állatorvoshoz rohangáljak vasárnap.
2011. szept. 18. 14:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok butaságot mondani, de lehet hogy a bolhának a piszka (kakija). Járok egy helyre lovagolni és ott van egy nagy bernáthegyi, neki is félig lógó füle van és neki is a szőr helyen olyan lett a bőre. Ha lekaparja, akkor csak a vékony bőr látszik és kicsi pontokban vérzik, amit ráadásul a legyek is csípnek (vagy nem tudom mit csinálnak rajta).

Orvoshoz kellene vinni, ő biztos meg tudja mondani mi lehet az.


Jobbulást neki! :)

2011. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi , szerintem ez nem az ami az én kutyámnak van , neki ilyen korpa szerűség , de nem izgatja nagyon a kutyát ... annyi ,hogy 1-2x megvakarja a fülét , és ennyi , lehet csak én aggódom túl .
2011. szept. 18. 14:23
 5/7 hell-ikon ***** válasza:
Lehet valami gombás bőrbetegség (pl. Microsporium canis). Mivel lógó fülű a kutyád, könnyen bepállhat neki ott a bőre. A korpázás mindenesetre gombás bőrbajra utal.
2011. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi , utánajárok mi lehet .
2011. szept. 18. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy kicsit be volt/van gyulladva, akkor szokott ilyen sötétebb váladék jönni. Tényleg nem s.o.s., hogy ezért az ügyeletre rohanj vele (4x annyi pénzért...) de holnap azért mutasd meg dokinak.

Szerintem kitisztítja, ad valami cseppet, és annyi.

2011. szept. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!