Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor lehet a kutyák...

Most akkor lehet a kutyák fülét, farkát kupírozni, csonkolni? Eddig két állatorvost kérdeztem egyik szerint lehet, másik szerint nem.

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Azoknál a fajtáknál, ahol a standard előírja teljesen legális a fül és/vagy farok csonkolása.

Itt találsz egy táblázatot, hogy melyik fajtánál mi az engedélyezett:

[link]

2011. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt eddig is tudtam, csak pont ma voltam egy állatorvosnál, aki rottweiler kutyákat tenyészt, és nem kupírozott, se csonkolt, azt mondta valami új rendelet alapján tilos..nincs is vevő a kutyáira..hazajöttem és felhívtam az saját orvosom, ő mondta, hogy semmi ilyen rendelet sincs...
2011. szept. 18. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:
na neee... Nekem a kedvencem a boxer, nem igaz, h nem lehet vágni a farkát... Ekkora baromságot már istenem...
2011. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen sztem is a ortwillernek is gáz... Nem hiszem el, hogy néz az ki hosszú farokkal?
2011. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mondjuk ez csak egy ajánlás...
2011. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ez ország függő is. Próbálj meg tovább keresni a net-en én is halottam valami tiltást de mivel nincs ilyen kutyám amit vágni kellene ezért nem néztem utána. De ha megvan esetleg engem is érdekelne.
2011. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Scatha válasza:
Hát nem tudom, néha az orvosok lustaságból is hivatkoznak " új rendeletekre"... Ennek mindenképp járj utána, igaz lehet-e. Egy barátnőm gyönyörű német dogja igen csúnya kínhalállal pusztult el régebben (jópár éve már), mert az ügyeletes, akinek telefonált, hogy menthetetlen a kutya és altassa el, "rendeletekre", EU-ra, minden vacakra hivatkozott, csak hogy ne kelljen éjjel vidékre utaznia. A dog súlyos tödőgyuszis volt, ott fulladt meg a barátnőm ölében hajnalban... Később egy normális orvos totál felháborodott ezen, és közölte, hogy nem létezik semmiféle ilyen rendelet. (Bocs, ha off voltam.)
2011. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tilos. Én mult héten dobinak vágattam.
2011. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!