Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a " falkavezér...

Mi a véleményed a " falkavezér" dologról?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem miért van oda mindenki úgy ezért a falkavezér-dologért... Nem vették észre még, hogy a kutya már régen nem farkas?

Szerintem ez kb olyan, ,mintha pl. ennéd az utcán a szendvicsedet, odajönne egy ember, fejbe verne egy bunkósbottal és elvenné tőled a kaját. És akkor mindenki azt mondaná, hogy ez tök természetes, mert az ember őse az ősember és ők is ezt csinálták, úgyhogy nyugi, mert ez tök normális.

Ennyi erővel ne szídjam meg az egyik kutyám, ha az evés közben rámorog a társára, sőt dicsérjem meg, mert a farkasok is morognak egymásra evés közben?

Én nem bánom ha néha előttem megy ki az ajtón, és nincs lelkiismeret furdalásom, ha megsimogatom mielőtt elmegyek otthonról. Mégsem hiszi az a kutyám hogy ő a "falkavezér".

Mivel ő nem farkas és én sem vagyok az, úgy viselkedem vele, ahogy egy ember viselkedik egy kutyával. A barátomnak tekintem, nem a beosztottamnak.

Ezért nem értem, hogy kb. minden második kérdésnél miért találok olyan választ, hogy "jaj az a baja a kutyának, hogy nem te vagy a falkavezér".

A kutya már régen nem farkas, az ember pedig sosem volt az, nem tudom mire fel ez a falkamánia. Úgy kéne mindenkinek viselkednie a kutyájával, mint a barátjával, akinek néha útbaigazításra van szüksége, nem pedig úgy mint a vad farkassal akinek az a baja, hogy nem ő a falkavezér...


2011. szept. 18. 15:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is túlkapják.
2011. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek vele, az egyetlen problémám, hogy ezen kívül más baj is lehet a kutyával, amire nem csak a falkavezérség lehet a megoldás. A kutya nem farkas, de a farkastól származik és falkaállat. Nézd meg hogy viselkednek a kutyák csoportban, ha összeverődnek kóborlás közben, vagy a kölykeikkel. Hát szerintem eléggé hasonílt a farkasokhoz.

A falkavezérség nem at6tól függ, hogy ki megy ki előbb az ajtón, de ha valakinek gondjai vannak vagy nem ösztönös tehetség akkor legalább segítenek neki ezek a dolgok. Ettől még a vezérség igenis vezérség, akárhotgy hívod. A kutyánál nincs demokrácia, nem lehet egyenlő veled és ez nem sértés neki, mivel nem az emberből kell kiindulni, akinak az lenne.

A te kutyád még fiatal, vagy szerencséd volt eddig és biztos nem vagy valami régi kutyás (kutyás nem egyenlő kutyatartóval). Lehet hogy egy következő kutyánál már megszívnád és a végén ezek a "buta praktiták" segítenének ki. Mondjuk egy felnőtt kaukázusi vagy valami hasonló biztos nem boldogan mosolyogna, hogy jaj de jó a gazdám egyenrangúnak tekint.

2011. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon félre érted az egésznek a lényegét és kiragadtál 3 szót amin lovagolsz. A kutya nem farkas, ez tény, de láttál már te kutya falkát? Kóbor ebeket? Ott is van egy vezér és igen is rámorog a másikra ha egy harmadikat molesztál. Esetleg nem láttál még olyan problémás kutyákat amiket barátként kezeltek aztán ő morog a saját gazdájára esetleg oda kap, nem hallgat rá stb... Nevezhetjük bár minek, a kutya akkor lesz a barátod, ha tudja a határokat, ehhez pedig nevelni kell és tudnia kire kell hallgatnia minden esetben... Ez még nem jelenti azt, hogy ne simogasd meg ha elmész vagy haza jössz, vagy épp nem mehet ki néha előtted az ajtón, nem szeretheted barátod ként...
2011. szept. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Most német juhászom van, ő az 5. kutyám, szerintem nem ezen múlik
2011. szept. 18. 15:18
 5/39 anonim ***** válasza:
Ja és azért az Ősember-Ember között végbe ment fejlődés nem egyenlő a Farkas-Kutya közöttivel!
2011. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
65%

Igen! végre valaki! eddig engem mindenki hülyének nézett... Az én kutyám családtag volt, egy asztalnál evett velünk, és sosem hagytuk, hogy egymás elől elegyék a kaját, vagy hogy egy kicsit is a másikra morogjanak. Soha nem bántott senkit a családban, a legteljesebb mértékig számítani lehetett rá. És soha nem hitte, hogy ő falka vezér. Pontosan tudta, hogy ez egy család, és ITT ezek a szabályok.


A kutya nem hülye állat. az a baj az emberrel, hogy hülyének nézi, mert ez egy "ösztönlény"....

2011. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a dolgok, hogy te eszel először, te mész ki először az ajtón, nem simogatod meg rögtön, mikor hazaérsz stb csak támpontok, ami alapján a kezdő kutyatartók könnyebben el tudnak indulni a kutyanevelésben. Én sem tartom be ezeket, mégis két normális, jól nevelt kutyám van, akik kifogástalanul hallgatnak rám. Minden csak a határozottságon, következetességen múlik, ha ez nincs meg, akkor hiábavaló a bohóckodás a kajával meg az ajtóval.

Egyébként a kutyák viselkedése nagyon hasonló a farkasokéhoz, főleg ha több kutya él egy falkában nagyon szépen megfigyelhetők a farkasfalkában is fellelhető viselkedésmódok, rituálék. Szóval egyáltalán nem hülyeség úgy bánni a kutyákkal, mintha farkasok lennének. A kutyák is láthatóan jobban érzik magukat, ha megfelelően vannak kezelve, egyértelműen le vannak fektetve a falka szabályai, hogy mit tehetnek meg és mit nem és nem agyonkényeztetett, stresszes, bizonytalan kutyaként élik le az életüket. Ezt emberi ésszel talán nehéz lehet felfogni, de így van és kész.

Vannak olyan fajták, amik tényleg csak úgy tarthatók kordában, hogyha kivétel nélkül betartjuk az összes szabályt, különben minden alkalmat megragadnak, hogy átvegyék a gazditól az irányítást, náluk például elengedhetetlen ezek a "szertartások".

2011. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

"És soha nem hitte, hogy ő falka vezér. Pontosan tudta, hogy ez egy család, és ITT ezek a szabályok"

Család=Falka és tudta hol a helye, mert nem tekintette magát vezérnek! Nem értem mi a probléma ezzel, a kutya a nélkül is tudja, hogy ki a falkavezért hogy te mondogatnád. A kutyád azért hallgat rád, mert te vagy a vezér! Ez csak arra kell, hogy ne próbáljon föléd kerekedni. Attól még családtag és hidd el nem érzi magát rosszul mert te vagy aki parancsol...

2011. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Aha, akkor még hozzájön az, hogy vajon mennyi hatás éri. Ha az az ember vagy aki néha pórázon elviszi játszani, otthon játszik vele, simogatja akkor nem csondálom, hogy nincs vele baj, mert nincs hol előjöjjenek a problémák. De amikor valaki iskolába hordja, viszi magával mindenhova, versenyekre, kiállításra stb, akkor ott aztán sokkal több hatás éri.

Nagyon jó, van egy-két kutya aki normális így is. Na és akkor mi van azzal a sok másikkal aki idegbeteg, rosszulnevelt, harapós, veszélyezteti a többi kutyát, embert, mert a gazdái így gondolkoztak és miután átveszik tőle a falkavezéri pozíciót, normális lesz? A kivételek csak erősítik a szabályt.

2011. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
42%
Bocsi,ez nem ide tartozik,de még nem is hallottam arról hogy nem szabad megsimizni a kutyát mikor elmegyek?Vagy micsoda?Erről én még nem hallottam.Amúgy egyetértek veled,kérdező.
2011. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!