Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a " falkavezér...

Mi a véleményed a " falkavezér" dologról?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem miért van oda mindenki úgy ezért a falkavezér-dologért... Nem vették észre még, hogy a kutya már régen nem farkas?

Szerintem ez kb olyan, ,mintha pl. ennéd az utcán a szendvicsedet, odajönne egy ember, fejbe verne egy bunkósbottal és elvenné tőled a kaját. És akkor mindenki azt mondaná, hogy ez tök természetes, mert az ember őse az ősember és ők is ezt csinálták, úgyhogy nyugi, mert ez tök normális.

Ennyi erővel ne szídjam meg az egyik kutyám, ha az evés közben rámorog a társára, sőt dicsérjem meg, mert a farkasok is morognak egymásra evés közben?

Én nem bánom ha néha előttem megy ki az ajtón, és nincs lelkiismeret furdalásom, ha megsimogatom mielőtt elmegyek otthonról. Mégsem hiszi az a kutyám hogy ő a "falkavezér".

Mivel ő nem farkas és én sem vagyok az, úgy viselkedem vele, ahogy egy ember viselkedik egy kutyával. A barátomnak tekintem, nem a beosztottamnak.

Ezért nem értem, hogy kb. minden második kérdésnél miért találok olyan választ, hogy "jaj az a baja a kutyának, hogy nem te vagy a falkavezér".

A kutya már régen nem farkas, az ember pedig sosem volt az, nem tudom mire fel ez a falkamánia. Úgy kéne mindenkinek viselkednie a kutyájával, mint a barátjával, akinek néha útbaigazításra van szüksége, nem pedig úgy mint a vad farkassal akinek az a baja, hogy nem ő a falkavezér...


2011. szept. 18. 15:09
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
60%

én a kérdező mellett szólnék. Ne felejtsük el, mennyi az intelligenciája annak a "vezérnek", aki kutya, és mennyi, aki ember. Az ember több dologra tudja megtanítani a kutyáját, mint a kutya a kutyát. A kutyafalka a létfenntartásért megy, az ember-kutya falka viszont SOHA. Persze, megköveteli az ember következetes nevelés mellett, hogy a kutya azt csinálja, amit mondanak neki, de nem követeli meg ugyanezt a gyerekétől? Vagy ha már ezt így vesszük az ember ebből következően falkavezér a saját családjában? Ne tévesszük már össze a következetes nevelés a falkavezérséggel.


Én tutira biztosan így fogom nevelni a gyerekeimet is, mint a kutyámat, és gondoljon mindenki arra, amire akar. Egy ágyban aludtam a kutyámmal, biztos vagyok benne, hogy nem érezte magét sem felsőbbrendűnek, sem alacsonyabbnak nálam.

2011. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Hát azért megnézélek titeket, ahogy egy kuvasszal, rotival, kájjal vagy hozzájuk hasonlóval alusztok egy ágyban és kutyulimutyuliztok hogy fogadjon szépen szót hisz oly jó barátok vagytok...
2011. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
44%
15:20-as vagyok. Nagyon nagy tévedés, nem én voltam a "falkavezér". és láttam már idegbeteg kutyát "falakvezéres"-t játszósnál is, nem egyet.
2011. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
15:27-es vagyok. Nem nyert. roti volt.
2011. szept. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Ez van. Én ismerek két rotit, az egyik majdnem megölte a kutyám, a másik a legjobb barátunk. Most akkor mit gondoljak? Ez csak két roti. Ebből nem lehet sok következtetést levonni. A nagy többség, teljesen biztonsággal állíthatom, hogy nem ilyen.
2011. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ki volt a falkavezér? Ki volt az akire hallgatott a kutya? Az a kutya amelyik problémás, nem hallgat a gazdira az falkavezér és rohadtul mind1 hogy a gazdi azt hiszi magáról ő a falka vezér esetleg próbálna az lenni... És lehet egy kutya antiszociális,(problémás) attól még a gazdi a falka vezér. De ha otthon akaratos, nem hallgat rád, nem ismeri a "családi szabályokat) akkor az a falkavezér. Ennyire egyszerű, nem kell túl komplikálni. Ismétlem ez még nem azt jelenti, hogy nem aludhat veled egy ágyban. Sőt nem is lesz alsóbbrendű a kutya! Szerintem ezt a szót ti értékelitek túl!
2011. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Különben is mit kell azon lovagolni, hogy alsóbbrendű? Csak a saját ellenérzéeitek vetítitek bele, a kutya szerintem nagy ívben tojik rá, hogy ő most "alsóbbrendű", és csak él boldogan. Mint ahogy számára az sem megalázó, hogy pitizik, az neki csak egy parancs...
2011. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig meg is fordíthatjuk a dolgot. Én falkavezérként viselkedek a kutyával mindenben. Nem alszik az ágyamban, nem ugrálhat fel, nem adok neki nassolni valót, a közelembe sem jöhet ha eszek, én megyek ki előbb az ajtón, utazás előtt, után nem foglalkozok vele (ezeket nem a híres könyvek miatt csinálom hanem mert számomra gyakorlati haszna van, már előtte is így csináltam), nem ehet engedély nélkül, és bármikor elveszem tőle, nem döntheti el, hogy mikor sétál, játszok vele meg ilyenek és mégis boldogan él és normális. Na?
2011. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egy kissé el van túlozva, ettől függetlenül alkalmazom a Kutyapszichológia c. könyvben leírtakat.

És függetlenül attól, hogy az én kis ölebem már a legkevésbé sem hasonlít a farkasokra, igenis egy ösztönlény, akivel csak így tudom megértetni, hogy én vagyok a főnök. Én rendelkezek az ő kajájával, én vagyok, aki vigyáz rá, és úgy alapvetően tőlem függ, és nem én tőle.

Nem tartok spártai szigort, mellettem alszik az ágyamon, nem érdekel, ha séta közben előttem megy.

De vannak apró dolgok, amiket én is fontosnak tartok betartani.

2011. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy "falkavezér" egy felkapott, tetszetős szóhasználat. Valahogy az emberek könnyebben felfogják, mintha azt mondanád, a kutyádat úgy neveld, hogy azt megtegye, amit engedsz és azt nem, amit nem engedsz. A végeredmény ugyanaz.

Felötlött egy kifejezés. Új volt, be lehetett mögé könnyen sorakoztatni a magyarázatokat, aztán az emberek a sokszor hallottakat már tovább adták, így ma a vízcsapból is a falkavezér folyik ki.

nagyon sokan vannak, akik nem esznek a kutya táljából előtte, nem ragaszkodnak a sétánál a hátul ballagó kutyához, stb, mégis remek gazdái akárhány kutyának.

Ha az emberek csak így képesek megfelelően nevelni a kutyájukat, akkor legyenek csak falkavezérek, de akár főnökök is lehetnek. A fontos, törődjenek a kutyáikkal, kutya módra foglalkozzanak velük, ne gyerekként. Akkor nagyobb gondok nélkül megy az együtt élés.És ez a fontos.

2011. szept. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!