Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a " falkavezér...

Mi a véleményed a " falkavezér" dologról?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem miért van oda mindenki úgy ezért a falkavezér-dologért... Nem vették észre még, hogy a kutya már régen nem farkas?

Szerintem ez kb olyan, ,mintha pl. ennéd az utcán a szendvicsedet, odajönne egy ember, fejbe verne egy bunkósbottal és elvenné tőled a kaját. És akkor mindenki azt mondaná, hogy ez tök természetes, mert az ember őse az ősember és ők is ezt csinálták, úgyhogy nyugi, mert ez tök normális.

Ennyi erővel ne szídjam meg az egyik kutyám, ha az evés közben rámorog a társára, sőt dicsérjem meg, mert a farkasok is morognak egymásra evés közben?

Én nem bánom ha néha előttem megy ki az ajtón, és nincs lelkiismeret furdalásom, ha megsimogatom mielőtt elmegyek otthonról. Mégsem hiszi az a kutyám hogy ő a "falkavezér".

Mivel ő nem farkas és én sem vagyok az, úgy viselkedem vele, ahogy egy ember viselkedik egy kutyával. A barátomnak tekintem, nem a beosztottamnak.

Ezért nem értem, hogy kb. minden második kérdésnél miért találok olyan választ, hogy "jaj az a baja a kutyának, hogy nem te vagy a falkavezér".

A kutya már régen nem farkas, az ember pedig sosem volt az, nem tudom mire fel ez a falkamánia. Úgy kéne mindenkinek viselkednie a kutyájával, mint a barátjával, akinek néha útbaigazításra van szüksége, nem pedig úgy mint a vad farkassal akinek az a baja, hogy nem ő a falkavezér...


2011. szept. 18. 15:09
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
34%

Hát te teljesen bolond vagy! xDD -.- Sose hasonlítsd össze magad az emberrel. A kutya pedig attól még hogy nem farkas falka állat és fontos számára a hierarchia és a falka vezér szerepe. Ha nincs aki ezt a szerepet betöltse akkor ő veszi át és nem fogsz vele bírni egy idő után. És az hogy a kutyádat egyenrangú társnak tekints a világ legnagyobb hülyesége. A kutya nem ember hanem egy állat egy ösztön lény egy falka állat, te pedig egy tudatos lény vagy aki ahelyett hogy ilyen hülye kérdést tesz fel inkább utána olvasna ami előtt ilyen hülyeségeket beszél. Nem is tudok neked mit mondani hiszen ha ilyen tudatlan vagy kutyák terén akkor akkor fölösleges volt 5 német juhászt venni. Akkor inkább vettél volna 5 kis pudlit és akkor lehet hogy tényleg fölösleges lenne falka vezér vagy egy olyan ember aki ért a kutyához. A kis pudlikákkal ellennél

az öledbe vennéd simiznéd, kis barátnak tekintenéd. Egyébként nem az van hogy nem lehet a kutya a barátod hanem az hogy nem vagyok egyenlő felek a kutya szemébe az van "hogyha te nem akkor majd én". És mint mondtam olvass utána vegyél könyvet kutyák címmel mielőtt ilyeneket kérdeznél. Pff..

2011. szept. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Bocsi sose hasonlítsd össze magad a kutyával, SOHA!
2011. szept. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy ez lesz az eredmény és be is bizonyosodott. Jól látszik ennyi válasz után, hogy hiába is ágálnak páran a "falkavezér" elmélet ellen a vége mégis csak az, hogy valamilyen formában határokat szabunk a kutyának, szabályokat állítunk fel, amiket semmilyen körülmények között nem hághat át. (Még te is kedves kérdező.) Nevezhetjük ezt falkavezérségnek, kismacskának, akárminek. Onnantól kezdve, hogy te valamilyen szabályt felállítasz egy kutyának és következetesen elvárod tőle annak betartását, már nem vagytok egyenrangú felek.

Vagy te kedves kérdező, ha behívod a kutyádat nem várod el, hogy odajöjjön? Vagy van olyan eset, hogy ő vakkant neked és te odamész hozzá? Mert ugye az egyenlőség ez lenne.

Valamint az, hogy határokat szabunk a kutyának nem jelenti azt, hogy a kutyát lenézzük, alsóbbrendű lénynek tartjuk. De a harmonikus együttéléshez szükség van általunk felállított szabályokra. Nyugodtan meg lehet nézni egy olyan gazda-kutya kapcsolatot, ahol az utóbbi állította fel a szabályokat. Ez a fajta kapcsolat sem a kutyának, sem a gazdának nem öröm.

2011. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
ZOL megfogalmazta a tutit!
2011. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
56%

Én magával a szóval nem értek egyet. A természetben egyik faj nem uralkodik egy másik faj felett. Egy elefántcsordának nem lehet egy leopárd a falka vezére. Más FAJ-hoz tartozik. Sokkal inkább találó a gazda, vezető elnevezés. A kutyától feltétlen engedelmességet várunk. Ő a kutya, én vagyok a gazda, a vezetője. Ha fedezőkanom van, és én vagyok az ő falkavezére, akkor nem is fedezhetne, csak én, mert én vagyok a domináns alfa.

Vannak szabályok, amiket betartatok, mert én gondoskodom róla, szeretem, felelősséget vállaltam érte, bearanyozza a napjaim, és cserébe maximális engedelmességgel tartozik nekem. örző-védő kutyám lévén, ha engem támadás ér, neki önállóan kell cselekedni, mert meg kell védenie engem, és magát. Ha házat őriz, a területvédő ösztöne dolgozik. Ha én vagyok a falkavezér, a terület őrzése az én feladatom. A "zsákmányt" (élelem) én ölöm meg, én eszem belőle először, viszont ha én már jóllaktam, át kell engednem a falkának, és utána én már NEM ehetek belőle. Ergo amikor a kutyám eszik, a falka törvények értelmében én már nem nyulhatok az ő táljába. Nem jó maga a kifejezés.

2011. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

ma 21:31

Osztom a véleményedet.

2011. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
46%

21:30-es!

"A "zsákmányt" (élelem) én ölöm meg, én eszem belőle először, viszont ha én már jóllaktam, át kell engednem a falkának, és utána én már NEM ehetek belőle. Ergo amikor a kutyám eszik, a falka törvények értelmében én már nem nyulhatok az ő táljába."


És te kutyákat párosítasz? Hát hadd gratuláljak!

A gazda a kutya táljába akkor és annyiszor nyúlkál bele, amennyiszer akar. Ha úgy van el is veheti az egészet. Mivel ő dönti el, hogy ki ehet és mennyit ehet.


A másik. Aki szerint a kutyának nem kell vezető és egyenrangú társ lesz, az legyen szíves ne tartson kutyát. Már a 4ik kutyámat "koptatom". Ezelőtt rotim volt, most roti-nj keverék. Szép is lenne, ha nem én parancsolnék neki, hanem fordítva.....

2011. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
44%

Kedves utolsó. Mielőtt hülyeségeket irsz, tanulj meg olvasni rendesen, és értelmezni az olvasottakat.

Képzeld el, hogy én nem kutyákat párositok, hanem tudatosan és körültekintően tenyésztek. És ehhez valóban gratulálhatsz, miután a tavalyi évben is olyan alom született nálam, egy olyan kantól, akihez 2500 km-t utaztam, (csak oda) hogy a 6-os alomban mind a 6 kutyám fiatal champion lett, cirka 1 évesen. A jelenlegi versenyre szánt kutyám is saját tenyésztésű. ugyhogy kicsi piros van még mit tanulnod!!!!!

2011. szept. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
És mégegy gondolat. 5 felnőtt ö.v. fajta kutyám van, ebből 1 kan, a többi szuka. és falkában élnek, és képzeld el még senki sem halt meg, és nem marcangolják halomra egymást. Inkább olvass utána, hogy a természetben, az állatok között ki a falkavezér, milyen jogai vannak, hogy uralkodik a falka felett, védelmezi őket, és akkor Te is rá fogsz jönni arra, hogy ez a kifejezés "falkavezér" hány esetben sánit, az emberre kivetitve. A helyes kifejezés véleményem szerint , mint ahogy már fenntebb leirtam, a vezető, ill. a gazda. És akármennyire is nem hangzik jól, a kutya valamiféle alá-fölérendeltségi viszonyban van az emberrel, miután feltétlen engedelmességgel tartozik.
2011. szept. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Nem csodálkozom azon, h lassan minden fajta beltenyészet lett, ha ilyen emberek tenyészthetnek, mint te...
2011. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!