Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a kutyám és a nyulam?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja nálunk van a kiskutyám. Most 14 hetes. Van egy nagy nyulunk, akit mondog kiengedünk az udvarban, had szaladgálhasson. A kutyám először nagyon félt tőle, de amióta tudja hogy nem bántja, azóta mindig elkezdi megkergetni, ugat rá, és ráugrik. És ami a legrosszabb, mindig elkezdi harapdálni. Mindig megszidom amikor ezt csinálja, nem játszok vele egy ideig, bezárom valahova. Többször próbálkoztam azzal, hogy az orára ütök, de még az sem használ. Mindig ugyanúgy folytatja. Mit csináljak velük?

Lenne mégegy kérdésem: tetves a kutyus, és sokszor megfürdettem már, fújtam rá szereket is, de mostnában nem szoktam mert allergiás rájuk. Nem tudom kiírtani őket, mert pár mindig marad benne, és elszaporodnak. Szoktam fésülni is a bundáját, de nem használ. Én meg nem akarom elkapni. Kutya kozmetikus, vagy valami ilyen kitudja írtani őket? Valaki foglalkozik ilyennel?


2011. szept. 18. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
a tetvesség miatt vidd el orvoshoz, ő majd megmondja, hogy mit csinálj vele. mindenesetre a fekvőhelyét, meg ahol szokott lenni, tisztítsd gyakran, hogy ne legyenek azok is tetvesek. mert akkor semmi értelme annak, ha a kutya meggyógyul, mert visszafertőződik.
2011. szept. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :)
2011. szept. 18. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Kösd pórázra és vidd oda a nyúlhoz. Ha rá akar ugrani, meg akarja harapni, vagy megugatni, akkor ránts egyet a pórázon. Gondolom egy idő után rájön, hogy minek rángatod. De fontos elkapni a pillanatot. Se előbb, se később nem jó rántani rajta. Csak amikor elkezdi, de akkor rögtön.
2011. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. szept. 18. 20:11
 5/5 anonim válasza:

Szüleimnek volt egy jó trükkje:


Kutya minden macskát kinyírt ami áthaladt a kertben. (Akkor nem volt Fiú macskám és az összes Kandúr nálunk volt, a kutya vette át az üldöző szerepét)

Mi akartunk egy saját macskát, de a kutya azt is rendkívül agresszíven fogadta.


Anyám és Apám sokszor kiment az udvarra a macskával a kezében, simogatta a cicust.

Ha a kutya nyugodt volt, akkor a szüleim a kutyát is simogatták, de amint az vicsorított vagy morgott, kapott egyet az orrára a kutya (nem erőset). A fenyítés nem megoldás, de az a kutyánk imádta a macskákat elkapni... még a miénket is...


De ez a nevelés annyira bevált, hogy a kutya néha gyengéden játszik a macskával, már több éve. Előtte soha egyetlen egy macskánkkal sem játszott, ha a közelébe is ment a saját macskánk mindig vicsorított.

De nálunk ez végső megoldás volt, mert az összes többi hatástalan volt ennél a kutyánál.


A család szagát muszáj, hogy sokszor érezze a macskán/nyúlon!

2011. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!