Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Lehet ez a kutyák...

S. O. S. Lehet ez a kutyák CUKOR BETEGSÉGÉNEK az első jele?

Figyelt kérdés

Na szóval. Most odakint elemlámpával meg néztem a kutyám szemét (Foxterrier Tacskó keverék) a szeme szépen visszatükrözte a fényt. De viszont a 3 hónapos kan palim bal szeme egy zöldes árnylatot mutatott a jobban nem volt semmi gond. Mostanában elég sokat olvastam a kutyák cukorbetegségéről és küztük szerepelt a hályog is. Lehet hogy túl aggódom de lehet hogy cukorbeteg? Az tudom hogy némáj fajtáknál gyakorii és a szukáknál pláne. Ja és az kihgyagytam hogy elég sokat pisil a másik kutyámhoz képest. Tudom hogy van olyan tetsztcsík olyat hol lehet venni és mennyibe kerül? Ja és a kutyát holnap legkésőbb szerdán el viszem dokihoz!!


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 18. 19:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Pulim
2011. szept. 18. 19:18
 2/13 anonim ***** válasza:

3 hónaposan a kutya biztos nem cukorbeteg.

Az első jele a mértéktelen ivás és rengeteg pisil és lenne.

2011. szept. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Vagyis jobban mondva 4 hónapos lesz 27.-én.

A választ köszönöm!


Az nem mondanám hogy mértéktelenül iszik de viszont napjában elég sokszor keveseket. Meg rendgeteget pisil. De azért gondolom egy tesztcsíkkal nem árok?! Mind a 2 kutyánál.


Ja és amúgy akkor elképzelhető hogy csak egy sima hályog fog kialakulni vagy az sem?

2011. szept. 18. 19:25
 4/13 anonim ***** válasza:
A veséje rendben van? Lehet fertőzés és gyulladás is.
2011. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát gondolom. De majd megmondom a dokinak és ő megnézi.
2011. szept. 18. 19:37
 6/13 Akiteki ***** válasza:

Kiskutya, kisgyerek sokat pisil. Kérdezd csak meg Anyukádat, milyen sokszor kellett pelust cserélni. :))

A kutyák cukorbetegsége kiskorában fehér holló. Nem is hallottam még, hogy kölyökkorban cukorbeteg lenne egy kutya.

Általában 5-6 éves koruk körül jelentkezik, legtöbbször a helytelen táplálás miatt.

Valóban az első tünetek között lehet a sok és nagyon világos vizelet, ami a sok vízivástól van. A szem elhomályosodása már egy előrehaladott betegség jele. Egy kölyökben ilyen nem fordul elő.

A vércukorszintet vérvétellel tudják meghatározni. Nincs tesztcsík, az a terhesség kimutatására van csak, az is csak embernél.

Ne világíts elemlámpával a szemébe, mert nagyon kellemetlen.

2011. szept. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem! De van tetsztcsík ami kimutatja a kutyák vizeletében a glükóz szintet vagy is a cukorbetegségek. A Nemzetközi kutyamagazinban olvastam és ott van az összehasonlítási színskála benne.
2011. szept. 18. 19:42
 8/13 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm!
2011. szept. 18. 19:43
 9/13 Akiteki ***** válasza:

Ha volna ilyen tesztcsík, akkor nem szurkálnák feleslegesen a kutyákat. Az újság azt ír, ami eszébe jut, nem egy hiteles forrás. Plána a nemzetközi, az amolyan kutyabulvár lap.

Tegnap voltam oltáson az állatorvosnál és én is hasonlókat kérdeztem tőle, mert a 9 éves kutyámnál gyanús a sok vízivás és sok pisi. Jövő héten viszem vérvételre.

2011. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Van veleszületett cukorbetegség is, csak ez nagyon ritka.

Gyógyszertárakban kapható a tesztcsík, van kutyáknak is, de a humán is alkalmazható.

2011. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!