Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszívitás megszüntetés a...

Agresszívitás megszüntetés a kutyámnál?

Figyelt kérdés

Ma telt be a pohár. Egy Németjuhász kan kutyáról van 9 éves.

Sokszor rendkívül agresszív a többi kutyával. Ahogy meglátja megakarja őket ölni.

(Kisebbeket + vele egytermetű, nagyobbaknak nem rohan neki)


Sokáig 8 éves koráig egy másik kutyával együtt élt (sajnos ő elpusztult) egy lány Rottweiler-rel a Roti meg rendkívül nyugodt kutya volt, ő sosem rontott neki más kutyáknak, mintha nem is léteztek volna. Minta eb volt és családtag.


Most is sétáltatás közben meglát egy másik kutyát, meg van veszve, a fojtónyakörvtől majd megpusztul, már levegőt sem kap. Ha lefogom is nagyon nehezen kell tartani, sehogy sem bírom már fékezni, már a saját testi épségemet veszélyezteti ha másik kutya mellett kell elmennünk.

Kutyaoktatók sem tudtak rá soha mit mondani...


Egyszer hagytam, hogy egy nagyobb kutya "elverje" akkor 2-3 hétig kezes bárány volt a kutya, de azóta is olyan agresszív mint azelőtt.

Még a tüzelő szukának is neki megy...


Csak egyetlen egy megoldást ismerek: Otthon marad, sosem mehet más kutyák társaságába.


Valakinek valami ötlet? Honlap? Leírás? Könyv?


2011. szept. 18. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van? A miénkénél ez sokat segített. Egyébként a kutyadokiban volt róla szó, ő lefektette az agresszív kutyát, és úgy engedte oda a másikat, hogy a kan megadó pózban volt... Ott ez segített, de közben megharapta a kutya egy párszor.
2011. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A sprektumon van egy olyan műsor ,hogy a "poráz két végén" .Abban vannak pozitiv megerösitéses modszerek :) Viktorya Stilver azt hiszem igy hivják :)
2011. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mind a két műsort ismerem. Csináltam is egy darabig.

Ma már ott tartunk sajnos, hogy már engem kap meg a kutya is rám is hajlandó morogni, mert ő egész egyszerűen nem akar megadó állapotban lenni. Már rám kezd veszélyes lenni, és nem kis dolog lent tartani.



Daddy kéne (angolul így hívják a kutyáját. Magyarul nem jut eszembe talán Papa, az tudná csak nevelni)


Ivartalanítani kellene lehet... De szerintem úgy is agresszív lenne.


Valószínűleg, mert a macskánk sokszor megtámadta a kutyát még amikor kölyök volt. (mert a macska saját kismacskáit és magát védte.

2011. szept. 18. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy Emmát, aki legalább annyira ért a kutyaneveléshez mint Daddy, csak ő Káj. A Népszigeti kutyasuli terápiás csapatában dolgozik, viselkedésproblémás kutyáknak segít ott, ahol még az ember kevés a problémamegoldásban. Nem tudom milyen oktatónál jártál, aki csak a vállát vonogatta, de az olyan az nem oktató.
2011. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mióta ilyen a kutya?

Az nem kiképző, aki nem tud ajánlani megoldást.

Te mennyi idős vagy, hogy nem bírsz egy nj-vel? Én 55 kilós nő létemre elbírtam és elbírok a 40-45 kilós kutyáimmal.Pedig nem cicatermészetű nj-k.

2011. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Leírás és könyv alapján nehéz lesz! :) Merre laksz? Érdemes lenne szakemberrel konzultálnod, valószínűleg egy kis életmód változtatás, szabályok felállítása és sok-sok munka árán megoldható, de legalábbis elfogadható szintre javítható a probléma. Ilyen "Daddy kutyák" Magyarországon is vannak de ez önmagában kevés. Kutyaiskolában is csak akkor tudnak segíteni, ha te magad is hajlandó vagy változtatni, sőt nem árt, ha a család is melletted áll benne és támogat!
2011. szept. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szájkosarat kell rá tenni ha kutyák közé viszed és határozottan kell fellépni ha agresszív
2011. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!