Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolha ellen mi a legjobb?

Bolha ellen mi a legjobb?

Figyelt kérdés
van egy kistestű keverék szukám és van egy kölyöke. a kölyökbe láttam egy két bolhát, és az anyába is. mivel lehetne kiirtani őket? bolhanyakörvvel, vagy valami porral? a kölyök 20 napos.
2011. szept. 20. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Frontline Combo, csepp, a hatara kell cseppenteni es egesz nyaron biztonsagot nyujt. Vannak olcsobb variansai is, kerdezd meg az allatorvosod.
2011. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
előbb kérdezd meg a dokit, mert 20 napos kutyi még szopik. nem lehet vegyszerezni tudtommal még az anyát sem.
2011. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
értem köszönöm! azt nem tudjátok esetleg, hogy az anyján ilyenkor lehet bolhairtó nyakörv?
2011. szept. 20. 12:32
 4/9 lockstock válasza:
A bolhaírtó nyakörv meg a mindenféle fujós vacak nem más mint egy nagy f*szság! A kutya bőre sokkal érzékenyebb az emberénél. Allergiásak a vegyszerekre. A kutyát nem szabad fürdetni! Egy állatorvos elmondja neked, hogy használható-e a Frontline és társai. Ha igen, akkor az a legjobb megoldást. Van sima frontline is, illetve olcsóbb verzió, ami ugyanolyan jó. A frontline-nak tavaly 3000 volt darabja az olcsóbb verziónak 1400. Az olcsóbb verzió nálunk közel fél év védettséget nyújt.
2011. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lockstock válasza:
Az utolsó vagyok. Még valami a frontline-ról. A kutya hátára kell nyomni, úgy hogy végighúzod a feje búbjától a farka tövéig. Ha picit hosszabb szőrű a kutyus, akkor célszerű visszafele csinálni (a farkától kezdeni), mert így a szőr alá fog kerülni, így nem is tudja úgy esetlegesen lenyalni magáról.
2011. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk, mivel együtt lakik a macskával, frontline spray-el van kezelve (a macska is), a többi ilyen jellegű készítmény ugyanis káros a macsekra. 5000 körül van a legkisebb kiszerelés, de megéri, mert sokáig elég. Egészen kis kortól lehet használni. Nekem az AlfaZoo-ban ajánlották, szerintem jó.
2011. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Scatha válasza:
Frontline Combo. Ez elpusztítja a petéket is. Csepegtess a tarkójára, hátára, csípőjére, és ennyi. Én egy közel 100 kilós, súlyos féregallergiás ebet kezeltem így, és teljesen bejött. Bolhanyakörv, spré, bolhairtó sampon semmit se ér. :/
2011. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kis koraba (0-3 honap) nem lehet se cseppet se sampont se prayt se port. Addig eleg a nyakorv de utana mar tenyleg nem eri meg, foleg akkor nem ha nagytestu kutyad van, ebben az esetben en is a cseppet ajnlom, de nem csak egy marka letezik
2011. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Az igazán hatásos bolhairtó készítmények vénykötelsek, csak állatorvosnál tudod beszerezni. Ő majd megmondja, hogy a kölyökkel mit kezdj. Advantixot út tudom 6 hetes korától lehet rátenni.
2011. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!