Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Küllembírói, kutyakozmetikus...

Küllembírói, kutyakozmetikus vagy kutyakiképzői vizsgát hány éves kortól lehet letenni?

Figyelt kérdés

És kb mennyi az ára ilyen tanfolyamoknak és vizsgáknak?

Tudom, elég borsos, de azért kíváncsi vagyok. Na meg arra, hogy innen letette-e valaki? :-)


2011. szept. 20. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Küllembíró a legnehezebb: ott min. 5 év tenyésztés, ringtitkári gyakorlat, kb. 100 e ft és marhanagy hátszél kell (ez persze a meoe-s, van az mksz-nek is, az kb. 70e.). Ritkán (5-6 évente) van tanfolyam.

Az idén mindkét szervezetnél volt már.


A kutyakozmetikus a legegyszerűbb, keresel OKJ-s képzést, kb. 150-200e-ből megvan. Előképzettség nem kell.


Kutyakiképző szintén OKJ-s képzés, legtöbbször 2 év kutyaiskolás múltat kérnek. 170 - 250 e Ft.

2011. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak a kutyakozmetikushoz tudok hozzászólni. Érettségi a feltétele. Én lassan 3éve vizsgáztam,akkor ha jól emlékszem 130ezerben volt a tanfolyam.

2011. szept. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kutyakozmetikusnak nem muszáj érettségi,akkor kapsz egy oklevelet,ha van érettségid akkor OKJ papírt kapsz..160 körül van,plusz a felszerelés...
2011. szept. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:

A küllembíró nem egy szakma, mint a másik 2. az hosszú évek munkájának eredménye, ha valakinek van ilyen ambíciója.

A másik kettő tanfolyam, bár én igazán a kiképzői tanfolyamon is csodálkozom, mert ez régebben úgy ment, hogy aki a kimagaslóan jó volt a suliban, az esetleg ott maradt kiképzőnek.

2011. szept. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!