Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ilyen? Se vele se...

Létezik ilyen? Se vele se nélküle szerű?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nem bírom elviselni a kutyákat de közben meg úgy vágyom egyre!

Nehéz ezt így leírni és gondolom majd jönnek a leszóló hozzászólások de érdekel hogy ez mitől lehet!


Nem tudom elviselni hogy ok nélkül nyalogatnak,hogy hullik a szőrük és csupa szőr az ágy a ruha hogy akkor is jön utánam ha én nem akarom...de közben meg meglátok egy kis szőrcsomót és majd meghalok érte!

Próbálkoztam már nagytestű kutyával de sehogy sem értettünk közös nyelvet!

Nem vagyok rendmániás de igényem van arra hogy ne legyen szét a lakásom,hogy mikor haza jövök ne a szétzilált ágy és a nyálfoltos padló várjon!

Az a dolog hogy le kell vinni -30 fokba meg +40be nem taszít!Sőt...legalább kimozdít és motivál a mozgásra!

Van jó pár barátomnak kutyája és olyan egyszerűnek tűnik de nekem nem jön össze!Létezik hogy én vagyok a túl rigolyás,temperamentumos egy kutyához vagy csak meg kéne keresnek a megfelelő fajtát?

Természetesen elfogadom azt a választ is hogy nekem nem való kutyus,csak kérlek benneteket hogy normális kereteken belül és indokkal írjátok le választ hogy miért ez a véleményetek!

Köszönöm előre is!


2011. szept. 20. 16:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hát, tudnám ajánlani a boxert, de akkor meg tiszta nyál lesz a mindened, még jobban el fogsz rettenni a dologtól:( Pedig egy boxer....:)
2011. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Neeeeem!A boxer nem tetszett soha,deeeee ettől függetlenül szép,csak nem az esetem!:)(remélem jól kivágtam magam:P)

És igen,falnak mennék a száján fityegő cipőfűzőtől és kizárt a nagytestű!:)

Azt még leszögezném hogy nem vagyok "buta" a kutyákhoz,mivel fennáll a dilemmám elég sokat olvastam elég sok fajtáról így van azért némi rálátásom némelyikre és konkrét elképzelésem is arról amelyik semmiféleképp nem kéne soha!

Na de várom a további válaszokat!:)

2011. szept. 20. 16:37
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted hogy szőröz a kutya akkor vannak olyan fajták aminek nem hullik a szőrük pl. Yorki, Uszkár, Bishon, Havanese. De szerintem nagyon alaposan gondolt át hogy ezt 10-15 éven keresztül tudod e csinálni?!
2011. szept. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Hehe:DDD

Hát igen, kinek a pap, kinek a papné : D

Egy toy uszkár? A uszkárok nagyon okosak, rengeteg sikerélményed lehet vele a trükkökkel kapcsolatban, a szőrük ugyan kicsit macerás, de hipoallergén, nem büdös, és nagyon aranyosak is : D

2011. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hm..:)

Uszkár!Nekem tetszik,páromnak nem!

Egyébként azért nem akartam megadni fajtát mert még mindig ott van a nyalogatás és az utánam koslatás!

Ez a kettő még bosszantóbb számomra mint a szőrözés!:S

2011. szept. 20. 17:12
 6/22 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Hát, tényleg nem vagy könnyű eset!:D


Az a baj, hogy egy kutyus olyan, mint egy gyerek...

Nem tudhatod, hogy "mi lesz belőle", ha felnő...

Gyereket sem úgy hozol a világra, hogy kiválasztod a polcról azt a modellt, ami az igényeidnek a legmegfelelőbb...

(Mondjuk ne legyen sírós, ne kelljen vele dokihoz rohangálni, ne legyen akaratos stb...)


Egy kutyusnál minden nevelés kérdése...

Mondjuk a követéssel nem tudom, mi bajod...

Mármint én direkt elolvadok, amikor a kutyáim a kertben arrafelé vannak, amerre én épp ügyködöm...:)

Illetve a pici benti kutyám mindig a lábam mellé kuporodik.

Nyálazni egyik sem nyálazik, és csak akkor nyalogatnak, amikor szeretgetjük egymást és én direkt odatartom az arcom, vagy amikor kifejezik a nyalogatással, hogy én vagyok az istencsászár.:D


De ez nem olyan gyakori, hogy a falnak kelljen menni tőle.:)

Viszont ezek az én kutyáim, biztos vannak olyan kutyák, akik meg állandóan nyalogatnak...

De erről le lehet szoktatni őket.



DE!

Szerintem inkább legyen cicád, mint kutyád.

Mert az elkerülhetetlen, hogy kb. fél éves koráig ne essetek át a rágós korszakon...

És akkor elég rendesen próbára lesznek téve az idegeid.:D

+ amíg szobatisztaságra nevelitek...


Én elég sok kölyköt neveltem fel úgy, hogy 3-4 hónapos korukig velem aludtak a szobában.

Háááát,... ha Téged még az is zavar, hogy nyalogat,... felejtsd el a kutyust.:D


+ összeszed bolhát stb,...


Szóval készülj fel arra, hogy igen, a kutyatartás egyszerű annak, aki tud egy jót nevetni azon, hogy a kutya szétrágta a TV kábelt...:D

2011. szept. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, amit épeszű ember százszor és ezerszer átgondol, mielőtt kutyát ment vagy vesz. Én is tele voltam bizonytalansággal. Aztán mikor ott volt, és át kellett szerveznem az életemet és mindig kuplerájra értem haza (kölyök kutya ugye rág, pakol) akkor méginkább elbizonytalanodtam, hogy kellett-e ez nekem.


Most, hogy a harmadik vizsgánkra készülünk, és iszonyatosan könnyen kommunikálunk egymással és bármit meg tudok tanítani neki, már nem is tudom elképzelni az életemet kutya nélkül. Tegnap este hazaértünk, full elázva, sáros lábbal, de tök fáradt voltam, úgyhogy gyorsan elzavartam a helyére, hogy csak azt koszolja össze, de már annyit lazultam, hogy simán kihagyok akár egy lábmosást is. Nekem ez megéri azért a rengeteg dologért, amit tőle, miatta tanultam.

2011. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Vegyél macskát. Jobbat nem tudok neked ajánlani. :)
2011. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Jaj,dehogy veszek macskát!:) Van egy cicám anyukáméknál,bőven elég!Egyébként a cicáknak nem hullik a szőre??? :) Kopasz macskát meg nem akarok!Na meg kutya kérdést tettem fel...miért vennék macskát?:)


Na de visszatérve a kutyához...

Volt egy kutyám,nem szeretném megmondani a fajtát,de annyit leírok hogy nagytestű/tehát 20kg felett/ és panelból kaptam,és felnőtt kutyáról van szó!

Na a lényeg hogy amikor megkaptam azzal a címszóval hogy ül,fekszik,főz vasal,tökéletes kutya, azonnal szaladtam a boltba minőségi tápért,játékokért,rágókáért stb stb!Na abban a pillanatban az eladó belőlem gazdagodott meg!:)Emellett napi szinten volt órák hosszat lent,mert szerencsére futotta az időm!Lent labdadobálgatás,futkározás,tanítás stb stb!

Az első 1-2 napban minden happy volt,aztán kisebb időre itthon hagytam!Csodák csodája a lakás egyben maradt!Nagyon örültem neki!

Aztán másnap megint itthon hagytam és mire haza értem :O:O:O a cipők össze hordva egy helyre és 2 meg is rágott belőle!Ok,mérges voltam de mondom biztos elrontottam valamit meg új hely, túlélem...

Aztán másnap megint itthon hagytam akkor nem csinált semmi rosszat!

Aztán megint itthon hagytam és ismét össze voltam hordva a cipők és 2 papucs szét volt rágva és egy konyhai párna és egy pléd!

Na ok,meguntam,kizártam a szobákból!Elraktam minden olyat amit megrághat!

Aztán másnap ismét egyedül hagytam és mire haza értem a szegő,tapétástól felszaggatva az előszobában...:O:O:O

Na tudod kivel szórakozz....azonnal kerestem neki egy másik gazdát,nagyon szerencsések voltunk mert sikerült olyan helyre vinni ahol kertje van,azt rág meg és úgy ahogy ő akarja,így mindenki jól jár!


Most gondolom megkapom hogy nekem nem való kutya és csúnya rossz gazdi voltam de hagy mondjam el előtte hogy

1 több ezret költöttem labdára,rágókára amikből egyet méltóztatott megrágni így inkább a cipők mellett döntött!

2 Mindig úgy intéztem hogy az elmenetelem előtt legyen lefuttatva hogy ki legyen pusztulva mind fizikailag mind mentálisan a kártevéshez!

3 Panelből kaptam így nem hiszem hogy ingerszegény környezet miatt rombolt volna...

4 Vettem kutyariasztó spray-t is de feleslegesen

Ja és 5 az egyik válaszolómnak hogy szerintem látszik hogy nem 2 hétre terveztem vele mert akkor nem vásároltam volna és foglalkoztam volna vele ennyit...


Úgy hogy én úgy érzem mindent megvettem és elkövettem azért hogy jó gazdája legyek,de a lakásomra nem mehet rá a hóbortom!Több tízezer forintnyi kárt csinált,amellett hogy majdnem ennyit rá is költöttem,és maga a tudat hogy mindent megvettem amire szüksége volt és mégis ezt csinálta...


A követés meg azért bosszant mert kicsi a lakás és ha én kiszaladok a szobából a konyhába mondjuk vízért ami kb 5 lépés akkor nekem ne rohangáljon utánam fejvesztve a kutya...azt én is szeretem mikor főzök és huzamos ideig vagyok a konyhában és kijön befekszik az asztal alá vagy valami,de azt ha minden rezzenésemre ugrik azt utálom!


Egyébként így él a fejemben a kép hogy van egy kutyám akivel télen a hóban játszhatók,nyári estéken nagyokat sétálhatok,ősszel a falevelek közt szaladgál és írtam nincs gond a lehurculászással!Mindig úgy irigylem mikor mutogatják a celebek otthonait hogy egy porszem nincs és a kutya meg fekszik heverőn vagy valahol!


Szerintem nem jó helyen válogatok kutya után..mármint nem a hozzám illőt találom meg!

Mellesleg mint írtam baráti körben van kutya,és nem mondanám hogy példaértékű gazdik,sőt...de náluk mégis megmarad a kutya:(

Jó az igaz hogy egyiket se érdekli a rend,szinte semmilyen szinten szóval így könnyű...:(


Szóval menthetetlen vagyok?:)Nekem tényleg nem való egy kutya igaz?:$

2011. szept. 22. 08:14
 10/22 anonim ***** válasza:

A kutyám leszaggatta a függönyöket, a villanyórát. Tépte a tapétát. Apró darabokra tépte a mackót, amivel 1 éves koromtól aludtam, és minden utazásomon velem volt. Aztán összerágta a nyakláncot, amit a párom ajándékozott nekem, az édesanyjáé volt, aki meghalt.

Nem gazdát kerestem, hanem kutyaiskolát és lámlám minden rendbe jött.

Gondold át mit vállalsz egy kutyával, de ne felejtsd el:


"egyszer, s mindenkorra felelős lettél azért amit megszelidítettél." Ha beteg, és többszázezres kezelésekre van szüksége, akkor is. Ha találnál egy álom állást, de 12 órát kellene ott lenned, akkor is. Ha izületi problémái lennének, és költözni kellene miatta, hogy ne lépcsőzzön, akkor is. Ha gyereked lesz, és nagyon bonyolultan tudod csak megoldani a sétáltatást, akkor is. 10-15 évre. Így gondolkodj. Ha az első apró problémánál feladod, akkor nem való neked kutya.

2011. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!