Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » -Mivel jobbak a minisségi...

-Mivel jobbak a minisségi tápok mint az olcsóbbak? -Mért van az hogy szinte mindenki a törzskönyves, chippes fajtatiszta kutyákat keresi?

Figyelt kérdés

1. -Mivel jobbak a minisségi tápok mint az olcsóbbak?


Nekem erről az a véleményen hogy nyilván minél jobb tápot kell vennünk a kutyánknak de nem ennek kéne a fő tápláléknak lenni mivel ez csak egy kiegészítő táplálék a számukra. Persze olyan mint pl.:Chappi, Vahúr, Pedigree, Darling, Doroty, Friskis. Ilyeneket nem adnék a kutyámnak. Nekem a kutyáim csak ki egésszítőként kapják a tápot. Amit én veszek a közeli állatkereskedésből (a nevét most nem tudom) de annak 300Ft/kg. Nem az az igazi rendes táp de az is van benne ilyen táplálék ki egésszítő. És azt sem értem hogy a kiállítási ebeket miért kell kitudja milyen fajtatápokkal etetni? Nekem 4 kutyám van. Közülük 1 kiállítási kutya. De az ényémet kaja maradékot kapnak azzal a ki egésszítővel amit már említettem és kapnak húst ( nem boltit hanem házit mikor vágunk vagy ilyenek) amit megfőzök + zöltség és gyömölcsök. Elég olcsó a menü de nem betegek nagyon szép a bőrük. Nem bolhásak. A szőrük egyenesen csillog és szép fényes.


2.Mért van az hogy szinte mindenki a törzskönyves, chippes fajtatiszta kutyákat keresi?


Én azt tapasztaltam hogy sokak csak ezeket a kutyákat keresik. Nem kell nekik az ami látszólag fajtatiszta de viszont nem törzskönyves. Itt ne a csomagtartóból árult hagyag körülmények között tartott kutyákat nézzétek hanem a rendesen tartottakat. Én nem régen vettem meg a 4. kutyám egy törzskönyv nélküli fekete Puli kan. Most 4 hónapos. Ahonnan hoztam apja annya törzskönyves volt csak a kicsik nem. A szűrési papírjaik meg voltak és láttam is őket. A kannak kiállításra is jártak. De viszont mostanában én úgy veszem észre hogy mindenki a törzskönyves kutyákat keresi. Pedig a menhely tele van kutyákkal. Nekem van 1 törzskönyves egy törzskönyv nélküli és 2 keverék kutyám mind a 2 menhelyről vannak.


Nekem ezekről ez a véleményem. De ezt azért írtam ki mert kívánci voltnék ezzel a 2 kérdéssel kapcsolatban mások véleményére is.


Csak normális válaszokat kérek!


2011. szept. 20. 16:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát, mi Friskies-t adunk a kuttynak. Meg hébe hóba valami házi finomságot. Látszik, hogy te nagyon szereted a kutyádat :-)!!


A törzskönyvezett kutyákról nem tudok nyilatkozni, mert nemek csak keverék utca kutyáim voltak...és sok olyan embert ismerek, aki szereti a keverék utca kutyákat...:-)


De tény, hogy a legtöbb ember fajtatiszta kutyát szerez be...meg tök vicces, hogy sokan "státus" szimolumnak...

Pl tele tetkózott alakok a bulldogot és bullteriert tartják menőnek...aztán ott vannak a "csivavások"...persze ez is általánosítás..

2011. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok...

Nekem egy állatorvos ismerősöm mondta, hoyg bevizsgálták a tápokat és pl a Friskies nem számít rossznak, ellentétben a Pedigrével/Chappivel...

Biztos jobba minségi táp...de tök drága is...meg nem is ízlik a kutyának..

2011. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja az azt ki hagytam a 2. kérdésből hogy sokan a kutyákat főleg a fajtatisztákat valami természet feletti lénynek tartják. Tisztelet a kivételnek. Már mint ezt úgy értem hogy hogy ha nem törzskönyveset veszünk azzal ártunk a fajtának stb.. Ez valamilyen szintem igaz de ha jól helyről vesszük ezt is akkor annak minimális az esélye......
2011. szept. 20. 16:49
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2. kérdésre

Mert valakik óckodnak a menhelytől :SS

A "chipes"-t hogy érted? Az én kutyáimnak is van chipje,mégsem fajtatiszták : D

Egyébként igazuk van, mert inkább veszek 200 e-rért egy tényleg szűrésekkel rendelkező, jobb vérvonalból való kutyát, mint 15.000ért egy selejtes, beteges, szaporítótól való kutyát, amit a vaterán hirdetnek "szülők törzskönyvesek, de a kicsiknek nincs" néven.

Nagyon felkapott fajta ugye a border collie, az agilityzés miatt, meg satöbbi, de csak hogy megmondjam, "naaaagy, agilitysek", van egy 5 hónapos keverék kutyám, aki ooolyan gyorsan rongyol be a kúszóba, mint amilyen gyorsaságról egy bc kölyök csak álmodhat:)Szóval irány a menhely! Vagy ha nem, akkor tényleg alapos körültekintéssel vegyetek kutyát:)

2011. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nekem a Friskiesssel nincsen különösebb gondom. De én egy dolog miatt nem adnám az enyéimnek. Egyszer egy állatkereskedésbe ki volt téve ki mérősnek. Olyan "dög" szaga volt. Nekem ekkor el ment a kedven a vársárlásától. Lehet hogy csak az az egy volt volt olyan a töppi pedig nem....
2011. szept. 20. 16:52
 6/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk ebben igazad van a chippes bármelyik lehet.....
2011. szept. 20. 16:53
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

1.


en a kutyanak maradekot adok, de a tap mindig ott van elotte en pedigreet adok, mert tudunk beszerezni nagy kiszerelesben olcsobb aron

de amugy az allatorvos nekem is mondta hogy a tapok nemm itt kedodonek mar pontosan nem emlekszemaz arara, de amit o mutatott nem volt olcso tap

2011. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát, én Dog Chow-wal etetek, az sem prémiumkategóriás, egy árban van Pedigree-vel, Frieskies-sel, meg satöbbivel, pedig sokkal jobb tőlük. A reklámja nagy ezeknek a tápoknak, de a beltartami értékük siramas :SS

A Brit jó még, az kicsit olcsóbb is, de tényeg jó, állatorvosom ajánotta keverék kutyámnak.

2011. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Acanára érdemes befektetni még...
2011. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A Brit-et majd én is ki akarom próbálni. Csak félek ha nem eszeik és meg veszem akkor meg csak ott lesz. Lehet kapni valahol kimérősbe?
2011. szept. 20. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!