Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyát hogy tanítsak...

Nagytestű kutyát hogy tanítsak meg bicajjal menni?

Figyelt kérdés
Nagyon erős, és amikor megyunk ki setalni, be van kattanva, ugral rangatja a pórazt, és félek hogy felborít. Hogy csillapítsam le, és hogy tanítsam meg bicajjal menni, hogy a pórázt rákötöm és igy tekerek?
2011. szept. 20. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Előbb magadat tanítsd meg gyalogolni, utána követelj a kutyától bármit.
2011. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előbb engedd, meg neki, hogy ő tanítson meg téged pórázon menni...
2011. szept. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Alapvető engedelmességi gondok vannak.

Ül-lábhoz-marad, ha megy, utána már simán.

Addig felesleges.

2011. szept. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ha ennyire szeleburdi a kutyád (ami nem miatta van...:)), akkor egyelőre sehogy.

ahhoz amúgy is nagyon nyugis, jó idegrendszerű kutya kell, hogy bringával + pórázon tudd vinni...

Elég egy macskát meglátnia, vagy megijednie valamitől, és akkorát esel, hogy csak na.


Amúgy meg ha jól tudom, már tilos bringával pórázon vinni kutyát.


Én póráz nélkül viszem, de csak azért, mert ijedős, és egyszer ebbe majdnem belehaltam - a kutya kirántott biciklistül egy kamion autó elé.

Azóta nem vagyok hajlandó megtagadni a kutyától a bringás sétát, de a pórázt sem teszem rá, az hétszentség.


Viszont ehhez kell egy olyan jól nevelt kutya, aki így is bringa mellett halad, nem áll le szimatolni meg nénik szatyrába szimatolni...:D



Ha a kutyád mégis szeret rohanni, próbáld ki, hogy megkéred a szüleidet, tegyetek pár kört a ház körül úgy, hogy fogod autóban ülve a kutya pórázát...

De nehogy túl gyorsan menjetek!:D

Ha élvezi a kutya, akkor jó.:)


Ha nem, nem kell erőltetni.


Vagy esetleg vidd rollerral és egy erős flexivel.

A rollerról könnyebb lepattanni, ha van valami, és a flexi miatt nem fog úgy rángatni - de azért ne engedd, hogy a végéig kihúzza, mert akkor megint rángat...

(ez azért gáz, mert a kormány fog mozogni, te pedig irányt váltani és csúnyát zakózni...)

2011. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi esélye, hogy a kutyád megtanuljon biciklizni ... :D

(bocs, nem lehetett kihagyni)

2011. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha mindenképpen lusta dög vagy, add meg ezt a kényelmet a kutyádnak, és egy gyerekszállító utánfutóban teljesen legálisan elviheted egy körre. Gyereket tilos bele tenni, de kutyát simán megengedett!!!! ha belül berácsozod, abszolút biztibácsibizti, és a blöki is élvezni fogja.
2011. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
előbb a sima lábmelletti pórázas sétát kell neki megtanítani! ha ez nincs meg csak egy köz- és önveszélyes páros lesztek a kerékpáron is...!
2011. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem mellesleg ma már nem lehet a városban kutyát bicikli mellett futtatni.
2011. szept. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én kutyaiskolába járok a németjuhász kanommal (egész megtermett állatt), és soha nem rántott el biciklivel. 12 hónaposan kezdtem vele biciklizni (pórázon) és eszébe nem jutott kutyázni, macskázni, stb. Jött szépen mellettem, vagy futott.

Ha nincs engedelmesség, akkor nagy pofáraesés lesz a vége.

Egyébként meg.. ne kösd rá a biciklire a pórázt, inkább fogd úgy, hogy elengedhesd, ha gáz van, de azonnal.

2011. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
09.57 vok.. *állat
2011. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!