Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a hús napi adagja a...

Mennyi a hús napi adagja a kutyáknak?

Figyelt kérdés

Van egy 34 kilós kutyám, aktív életet él. Még nem etettem soha házi koszttal, úgyhogy bizonytalan vagyok.

Májra, csirke és pulyka húsra gondoltam, időnként marhával kiegészítve.


1 kg hús elég lenne, és mellé a körítés, ill. egy-két tojás?


Köszönöm a segítséget!


2011. szept. 20. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Egy kiló hús egy napra? Annyira nem élhet aktív életet...
2011. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A táljában nagyon kevésnek tűnt ennyi hús...


Mennyire gondolsz?

2011. szept. 20. 21:22
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Mi télen mindig csirkefejjel,lábbal,nyakkal etetünk. Fagyasztva állateledelesnél veszük, és kutyatésztát, illetve zöldséges rizst kapnak hozzá. Nagyon szép tőle a szőrük, é télre eleget tudnak elraktározni, amellett, hogy nem elhíznak, tévedés ne essék, de sokkal vaskosabbak lesznek. Nekünk kinti kutyák, igénylik ezt. Szerintem egy napra 10 csirkeláb elég lenne a kutyádnak, átszámítva úgy 6 fej, és 12 nyak :)
2011. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ismim 75-85 kgs "dögje" kap 2 kg húst naponta vagy kevesebbet táppal, zöldséggel meg hasonlók. De ő kiállítási kutya:) Lehet hogy egy prémium táppal jobban kijönnél és abból nemkell 1 kg naponta, és kiegészítheted kiszárított hússal vagy valamivel.
2011. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

egyik fajta kajáról a másikra úgyis lassan, fokozatosan kell átállítani, ezért először csak keveset fog kapni belőle. nyújtsd el az átállást és figyeld a kutyát, a plusz fehérje meg fogja dobni a teljesítményét, amikor már láthatóan változtak a dolgok, akkor már nagyjából jók az arányok.


figyelj arra, hogy a kutyák fehérjeegyensúlyban vannak, tehát csak annyit kell pótolnia, amennyit "elfogyaszt" a szervezete a napi aktivitása során. ez létfenntartás esetében napi 3-4 tojást jelent, nem kell több. aktív sportolás után kell megnyomni kicsit a fehérjeadagját és az energiát is (zsír a legcélszerűbb). de ne keverjük össze a napi sétákat, és eseti kirándulásokat az aktív sporttal!

egyébként én a marhahúst tartom a legtöbbre, annál azzal kell vigyázni, hogy száraz, hozzá kell tenni plusz zsírt, különben nem tudja a kutya miből lebontani a fehérjét, és a saját zsírtartalékaihoz fog nyúlni (magyarul lefogy).

2011. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


húúha nem aprózod el!:D


napi fél kiló nagyon durván bőven elég, de a túl sok hús nem tesz jót, illetve a túl sok csont sem.

Inkább több rizst kapjon, meg sok főtt zöldséget.


De a legtutibb, ha veszel kutyaszakácskönyvet.

(van ilyen, nem hülyéskedek, mielőtt valaki azt hinné.:D)


a májat általában imádják, kaphat csirkefarhátat, nyakat, főzve sertés csontot is. csak arra figyelj, hogy csöves csontot ne adj.


sárgarépát akár nyersen is reszelhetsz a kajájára, illetve törj össze 1-2 gerezd fokhagymát és keverd bele akár minden nap.


a tojással óvatosan, nagyon hizlal!

heti 1-2 bőven elég.



nem biztos, hogy jó tippeket adtam, várj még pár hozzászólót, én is most akarok főzőcskébe kezdeni!:)

Eddig ezeket hallottam.

2011. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

előzőekre reagálva mondanám:


a fej, a nyak, a láb, a farhát NEM HÚS! azok csontos-bőrös darabok, minimális fehérjével.


egyébként az kimaradt, hogy én is sokallom azt az egy kilót. a helyedben megfelezném. aztán esetleg apránként növelném az adagot, hogy kitapasztald mennyi a napi norma.

kutyája is válogatja, hogy mit mennyire hasznosít. van olyan kutyánk, aki méretéhez képest röhejes mennyiségű kajával elvan, és olyan is, aki fele akkora mint ő, és kétszer annyit eszik... mert ha nem adnék neki annyit, akkor hipp-hopp lefogyna.

2011. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy tudnék linkelni remek cikket a témában, de nem tehetem, mert a moderátorok kivágnak :D Ha érdekel, írj privátot.
2011. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Illetve az is elég, ha rákeresel, hogy "Alternatívák a kutyák táplálásában", első találat ;)
2011. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Tyler913 ***** válasza:
77%

1 kg hus iszonyuan soknak hangzik,a korites (ha gabonafelekre gondolsz) meg feleslegesnek.Valoban jobban jarsz egy minosegi tappal (Acana,Orijen,Royal Canin,stb.Valojaban felnott kutyanak tenyleg a hazikoszt a legjobb,de ezt ugy adni,hogy a kutya minden szukseges tapanyagot a megfelelo mennyisegben kapjon meg,valosagos tudomany,nem csak annyi,hogy elelokod a hust.

Szerintem konzultalj allatorvossal,illetve olvass el egy-ket a BARF-modszerrel kapcsolatos konyvet.

Egyebkent szerintem egy ekkora kutyanak boven eleg lenne 30 deka hus (de ez nem csont meg farhat,hanem rendes hus),plusz zoldsegek,gyumolcsok reszelve,esetenkent turo,tojas,csont heti 2 alkalommal.Ha valoban nagyon aktiv,akkor en is a zsirbevitelt emelnem inkabb,a feherjeet csak minimalisan.

2011. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!