Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű keverék kutyám pár...

Nagytestű keverék kutyám pár nappal hamarabb kölykedzett mint a pincsim, és most megette a pincsi kölyköket! Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
eddig még soha nem hallottam ilyenről!!Mire fel eszméltünk,már csak pár kis mócsing maradt a négy kölyökből.Azalatt történt,míg az anyjuk kinn futkározott,wc-zett.Mire bement a helyére már hiába akart verekedni a naggyal,kölykök nem voltak:(
2011. szept. 21. 06:17
1 2 3
 11/25 Tyler913 ***** válasza:
100%

Jol irtak elottem.A falkaban csak a dominans nosteny szaporodhat,o pedig ennek megfeleloen cselekedett.

Es abban is igazuk van az elottem szoloknak,hogy ez az egesz a Te felelotlenseged kovetkezmenye.Miert szaporitasz keverek kutyakat? Miert jo Neked,hogy egy csomo bizonytalan eredetu es genetikaju kolyokkel gyarapitod a szerencsetlen gazdatlan kutyak szamat?

Azt javaslom,roviduton ivartalanittasd mindket szukat.

2011. szept. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%
egy falkában csak egy szuka hozhat le almot egy időben és ez mindig a dominánsabb-ha értenél a kutyákhoz akkor ez könnyen megelőzhető lett volna...így a felelőtlen szaporító és állatkínzó is csak egy enyhe jelző ahhoz képest amit tettél!
2011. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
44%

Na most, hogy mindenki legorombított, elmesélem a mi történetünket, még gyerekkoromból. Volt egy komondor és egy keverék kutyánk, szuka mindkettő, és nagyjából egyszerre ellettek. A komondor egy szó nélkül átment a másikhoz, és megette a kölykeit. Apám amikor ezt meglátta, a komondorkölykök felét átrakta a keverék alá. Az anyjuk megint átment, megnézte, aztán visszament a neki meghagyott kölykökhöz. Felesben felnevelték őket, a keverék is elfogadta az új kölyköket. (És később szüleim az összesnek találtak gazdát.)

A miértet már előttem megválaszolták, ők egy falka, és csak a domináns szaporodhat.

Persze elkülöníthetted volna őket, de szüleimnek se jutott eszébe annakidején, hiszen különben a kutyák jól megvoltak egymással.

2011. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Akiteki ***** válasza:
76%

Most ennyivel kevesebb kölyköt fogsz a piacon árulni.

Mindenki csak jól járt. A kutyának több esze volt.

2011. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
75%

Ez csak úgy történhetett, hogy nem ivartalanítjátok a szuka kutyáitokat, és termelitek a menhelyre a kutyákat, ráadásul egyszerre két kutyával is.

Szerencsétlen kölyköket sajnálom, el kellet volna különíteni a két szukát.

Néha előfordul az is, hogy a szuka a saját kölykeit is megöli sajnos:S

2011. szept. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Honnan a fracból vettétek ,hogy kóbor kutyák lettek volna,vagy hogy a piacon árultam volna?Ne magatokból induljatok ki!EGyébként lindab lemez kerítésünkön átjött egy kan,és íííííííígy esett meg a vemhesség!!A pincsik meg párban vannak,és miért ne szaporíthatnám?Persze nem évente kétszer!!És nem pénzért árulnám!!!A keverék kutya is lehet szép is és jó is!!Aki nem mocskolódott,meg vádaskodott,köszönöm!!
2011. szept. 22. 06:29
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet szép is és jó is a keverék kutya, de azt értsd meg, ha csak két évente van 5 kölyök akkor azt jelenti, hogy két évente akinek odaadod a kutyát az nem hoz ki kuyát a menhelyről tehát 5 kutyát végeznek ki miattad 2 évente.
2011. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Tyler913 ***** válasza:
92%

ma 06:29

Nem magunkbol indulunk ki,hanem a tapasztalatokbol sajnos.Ha res volt a keritesen,ha a kan kutya megtanult repulni,tokmindegy,a Te felelosseged a szuka kutyad ivartalanitasa.A tobbi csak kifogas.

A keverek kutya is lehet szep meg jo,csak eppen tul sok van beloluk,kb. masfel millioval tobb,mint kene.Es amig ez a helyzet,nem az a kerdes,hogy miert ne szaporits,hanem hogy miert szaporits? Megis mi hasznod belole,miert jo az Neked?

Raadasul olyasmit csinalsz,amihez nem ertesz,eletekkel jatszol.Ki tudja,hogy a kutyaid milyen genetikai hatteret orokitenek,es meg ha ingyen adod is,lehet,hogy a kolykok gazdijai a gatyajukat rakoltik majd az olyan egeszsegugyi problemak kezeltetesere,amik a Te hozzanemertesed kovetkezmenyei.

Aki nem ert hozza,ne jatsszon eletekkel.En nem ertek hozza,igy eszem agaban sincs nekiallni szaporitani,pedig TK-s kutyam van.Javaslom,Te is gondold at,micsoda felelosseg ez,hiszen a kutyaid minden leszarmazottjaert Te vagy a felelos,az ukunokaikert is.

2011. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 dominika72 ***** válasza:
13%
Szerintem nem a kérdezöt kéne le cse**ni hanem azt aki kidobja az utcára kutyákat ezért vannak kóbór,menhelyi kutyák és amugy is ha keres nekik gazdit mi a baj vele?
2012. máj. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

utolsó :Köszönöm!

Nos kedves,nagyon okos lecs"szők.El voltak különítve!A pincsik egy mellékhelyiségben voltak,kinyitottam az ajtót még szellőztettem rájuk,meg takarítottam a helyüket,és amíg seprűért mentem, a nagy kitört a kenelből!kb.két perc,négy pincsi kölyökre:(Ivartalanítani a környékünkön nincs lehetőség,csak kb 80km-re.Plusz 30-50-ezer forint.5 éve van meg a kutya,eddig ha tüzelt,kenelbe zárva hagytam,és mindig sikerült megakadályozni a szaporodást.most úgy tűnik,későn vettem észre,és reggelre egy hatalmas termetű kutya igenis benn volt a kerítésen belül,épp akcióban,sajnos.!!Azóta a kölykeiknek szerető gazdijaik vannak,és még a pincsit sem engedtem újra össze a kannal......

2012. máj. 15. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!