Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom lenevelni a...

SMagdus kérdése:

Hogyan tudom lenevelni a komondorjaimat a baromfi pusztításáról? Eleinte csak játszottak a csirkékkel, de most már tudatos pusztítóvá váltak.

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 08:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Elpusztítod őket.
2011. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Külön tartod őket!
2011. szept. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ELzárod a csirkéket
2011. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

hát igen, régen valóban agyonütötték az ilyen kutyákat, de neked azért nem kell ezt a megoldást választani!:D


az én kutyáim is ezt csinálták - ráadásul a környék csirkéivel...

majd' megőrültem, hogy mit csináljak velük, sehogy nem tudtam benn tartani őket, pedig 70.000 ft-ot költöttem a kerítésre, hogy kutyabiztos legyen...

ott tartottunk, hogy a főkolompost el kell ajándékozni, mert a végén megmérgezik őket a joggal dühös szomszédok... (akiket egyébként kártalanítottam, de hát az hosszú távra nem megoldás.)


A kutyák egyébként elég jól le voltak mozgatva fizikailag, napi minimum 1 óra futás - én bringával.


Utolsó próbálkozásként felhívtam a környék legjobbnak mondott kutyaiskoláját, hogy tudnának-e segíteni?...

Azt mondták, hogy hát ezen nem nagyon lehet, de azért hozzam csak el a kutyákat...


A fő bajkeverő (a domináns) már az első órán csillogó szemekkel nézett rám, hogy jééé, most én irányítok... (mármint nem ő:))

Utána beálltunk agility-re, na az meg csúcs volt, imádja, csak úgy lesi, mikor milyen feladatot kap!

Azóta tárva-nyitva lehet a kapu, akkor sem megy ki egyik sem!!!

Álmomban nem hittem volna, hoyg ez lesz a megoldás!


Ezt azért meséltem el, hogy lásd, valószínűleg a Te kutyáid is unatkoznak, és nincs tisztázva, hogy Te vagy a főnök.


Azt javaslom, ha eddig nem tetted volna, napi 1 óra séta minimum, + hétvégente kutyasuli.

és válasszatok valamilyen kutyás sportot. (komondornak nem az agilityt ajánlanám:D majd ott megmondják, mi a tuti.)


Nem viccelek, szerintem egy próbát megér.



Lesz, aki azt tanácsolja, hogy jól verd el őket, amikor támadnák a csirkét...

Ez is egy módszer, van, hogy beválik, van, hogy nem.


Kétségbeesésemben én is egyszer elvertem a kutyusomat, semmit nem ért.



A lényeg, hogy fáraszd le őket!

lehetőleg szellemileg is!


és tisztázd, ki a főnök.

2011. szept. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is fogytak a tyúkok, míg kölyök volt, egyszerűen nem tudtunk mit csinálni vele... A szidás nem használ, a pofont meg se érzi, rémes volt. Persze tudta, hogy nem szabad, de nem tudott ellenállni, hogy játszon velük kicsit. A tyúkok meg leamortizálódtak.

Aztán, azt hiszem kinőtte, vagy mi, de már nem tyúkozik.

Én nem jöttem rá, hogy lehet hatékonyan lenevelni róla...

De szerintem ha már direkt pusztítják a csirkéket, akkor külön kell őket zárni.


Vagy, van még egy ötletem, nekem kiscica és macskaölő kaukázusi összeszoktatásában bevált (bár a kaukázusi sokkal tanulékonyabb volt, mint a komondorok...).

Fogtam a nagyon békés, toleráns cicát, és először csak a kezemből hagytam, hogy körbenyalja a kutya, aztán lassan letettem a földre, és órákig ültem mellettük, vigyáztam, nehogy megegye, közben meg egyre messzebbre óvakodtam. De a cica nagyon sokat segített, mert csak ült békésen a földön, nem próbált elszaladni, meg ilyesmi. Amikor megmozdult, a kutya egyből ugrott utána, de mindig lehűtöttem a lelkesedését. Végül sikerült. Világi nagy barátok nem lettek, mert a kutya eléggé utálta a cicákat, de eltűrte, és ez nekem elég volt.

Csak hát ez nem komondor volt, szerzintem az úgy lett volna, hogy jó-jó, most nem lehet, de nem leszel itt egész nap, haha. :D

Azért én megpróbálnám...

2011. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elrontottad.

Amikor "játszottak" a csirkékkel, akkor kellett volna letiltani a kutyákat. A jelenlegi pillanatban is csak "játszanak". Csak éppen a maguk módján.

A legegyszerűbben a csirkék elzárásával tudod megoldani a helyzetet.

2011. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem az előző közép-ázsiaim volt olyan, hogy amikor itthon voltunk, a tyúkok a táljából csipegethettek, de egyszer volt, hogy egész napra rokonlátogatóba mentünk, és a kutyát nem kötöttük meg - mert minek -, a tyúkok is az udvaron voltak.

az összes tyúkot (kb. 40) megölte, mire hazaértünk.


persze bűnbánóan nézett, tudta, hogy nem szabadott volna, de hát az ösztönök...


ezért írtam, hogy keress nekik valamilyen kutyás sportot, mert az ösztöneiket ki kell élniük... teljesen kinevelni nem fogod tudni.


de végeztek egy kísérletet, cicák elé engedtek rengeteg egeret. a 10-15. levadászott egész után ott rohangáltak körülöttük, rá se hederítettek.

kifulladt az ingerkulcs.


náluk a tyúk látványa kiváltja a vadászösztönt.

ha ezt az ösztönt valahol máshol kiélhetik - valami máson, lehet, hogy megszűnik a problémád.

2011. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem én rontottam el... Alapvetően nem csirkéztek egyáltalán, előtte benn feküdtek a napos csirke között az infra alatt... S egyszer elszabadult a rottweiler szukám s megmutatta hogy a csirke nem csak arra alkalmas hogy az udvaron szaladgáljon... Ennek egy hónapja, s mindig játszani próbálnak velük, csak a csirke nem bírja a strapát sajnos.
2011. szept. 23. 07:07
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a figyelem elterelős módszert!!!!!:) Ugyan 3 kutyával tanyáról nem fogok kiképzésre járni, de kitaláltam csomó játékot, amit lehet lóbálni, rágcsálni, felmásznia tetejére, üldözni és néhányhoz én nem is kellek, önállóan elfoglalják magukat. Többet vagyok köztük, úgy sem árt a rendszeres szőrápolás :) Lényeg, h azóta egyáltalán nem foglalkoznak a csirkékkel!! Még egyszer köszönöm az ötletet!!
2011. szept. 30. 11:15
 10/11 anonim ***** válasza:

de jó!:)


öröm olvasni, hogy valaki tényleg megfogadta a tanácsom, és vette a fáradtságot, hogy kipróbálja a módszert - pláne az a csúcs, hogy bevált!:):)



gratulálok a sikerhez, és további kellemes kutyázást kívánok!:)

2011. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!