Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mien tejet lehet adni kutyának...

Mien tejet lehet adni kutyának hogy szoktasam hozzá a belét hogy ne menjen a hasa?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne adj tejet a kutyának, felesleges.
2011. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért akarsz a kutyusnak tejet adni, mennyi idős?
2011. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kicsit off, hasonló kérdést akartam föltenni.

Az én kutyám minden reggel kap 1-2 evőkanálnyit a kakaómból. Bolti tejből készül, nesquicket teszek bele, és a kutyám imádja.

Neki viszont semmi baja, soha nem hajtotta meg a tej. De tudom, hogy nem szokták javasolni a tejet a kutyáknak.

Miért? Csak azért, mert hasmenést okozhat, vagy van más oka is?

2011. szept. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csokit, kakaót SOHA SEM szabad adni a kutyának, mert nem tudja megemészteni és elpusztulhat a kutyus. Az egyik ismerősöm is így járt a kutyájukkal...
2011. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A tehéntej itatásával kapcsolatban annyit kell tudnunk, hogy amelyik kutya érzékeny a tejcukorra, annál a tej elfogyasztását követően hasmenés jelentkezik. Az ilyen kutyáknak egész életükben ne adjunk tejtermékeket. Azokban a kutyákban ahol a tej elfogyasztását követően nem jelentkezik hasmenés nyugodtan ihatják a tehéntejet.


A tehéntej azonban nem alkalmas szopó kölyökkutyák tejpótlására. Ebben az esetben alkalmazzunk - a rendelőnkben is kapható - tejpótló tápszert.


Ezt egy állatorvos honlapjáról vettem.

2011. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem kap tejet, akkor sem lesz baj. Amúgy is a bolti tejek már messze nem IGAZIak.
2011. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Csokit, kakaót SOHA SEM szabad adni a kutyának"

Tudom, de azért ne úgy állítsuk már be, mintha egy kocka csokoládé idegméreg lenne. Fél liter tejben van 1 evőkanál kakaó, ha ettől a kutyámnak valaha, valami baja lesz, akkor megeszem a kalapom.

2011. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vannak laktózmentes tejek is, sőt rizstej is, csak ez utóbbi nagyon drága. Ezeket nyugodtan adhatod.
2011. szept. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha mindenféleképpen tejet akarsz neki adni kecske tejet vegyél neki, de ha nincs hozzászokva csak keveset, mert különben ettől is menni fog a hasa.

Mi csak a kölyköknek meg az anya kutyáknak szoktunk rendszeresen adni.

Amúgy miért fontos, hogy tejet kapjon? Nagyon pici még?

2011. szept. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kecsketej mert az hasonlít a kutyateje legjobban
2011. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!