Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem ciki egy kutyát tovább...

Nem ciki egy kutyát tovább passzolni, vagy vissza adni?

Figyelt kérdés

Ismerősöm vett egy kutyát, hogy mennyire jó lesz, meg minden, és 2 hónap után vissza adta a tenyésztőnek, mert megunta, hogy bepisil, bekakil, megrág mindent, éls a többi.

Mondtam neki, meg a tenyésztő is, hogy nem szokás 2 hónap után feladni, mert majd jönnek a szép pillanatok is, de nem érdekelte.

Másik ismerősöm meg a menhelyi kutyát adta tovább örökbe, mert sokat ugatott.

Ez nem ciki?

Felelősséget vállalni egy életért, egy állatért, majd megszabadulni tőle?

Majd a gyereküket is tovább adják?


2011. szept. 21. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ciki, hanem felelőtlenség. Bár inkább legyen a kutya másnál, ha ilyen a hozzáállásuk.

(De akkor ne vegyenek újra kutyást sohase)

2011. szept. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jó szar ember lehet az ismerősöd. nem vagyok nagy kutyás, vagy radikális állatvédő, de 2 hónap után "megunni", mert bekakil... pont hogy nevelni kéne hogy ne kakiljon be. akkor minek vett kutyát. Most visszaadja a tenyésztőnek, lehet az már alig fogja tudni szobatisztaságra nevelni.
2011. szept. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
még mindig jobb, mintha kivágta volna az utcára vagy vissza egy menhelyre
2011. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kell hozzá egy fajta érettség, hogy belássa, ő nem jó gazdája a kutyának, és keressen neki másikat.


Mások évekig kínozzák a kutyát, láncon tartják, utálják, bántják, és közben meg vannak hatva, mennyivel jobb dolga van náluk, mint egy menhelyen.


Gondolj bele, ha nála marad a kutya, soha nem lehetne jó gazdája. Vagy ha menhelyre viszik, ott elaltatják.


Ez még mindig jobb mindenkinek, mint az összes többi szóba jöhető lehetőség.


Felelőtlenség és bunkóság az lenne, ha ez után megint vinnének haza egy másik kutyát.

2011. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

pedig milyen jókat röhögtem azon hogy a kiskutyám hogy szarta össze a szőnyeget :DD meg a kutyapelenkamellé vizelés volt a másik vicces :DDD édesem azóta már jóideje szobatiszta és halálra van kényeztetve... :D


amúgy elég gáz hogy megmerték csinálni.. 2 hónap alatt már mennyire hozzá lehet szokni egy állathoz..hihetetlen hogy volt pofája továbbadni :S

2011. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én azt gondolom, ilyen hozzáállással nem az a ciki, hogy visszaadja, hanem az, hogy megvette...


az ilyen embernél a legjobb amit tehet, hogy visszaadja a kutyát. ő legalább belátta, hogy nem tud együtt élni egy kutyával, és remélhetőleg a kutya is jobb helyre kerül ezek után. sokkal jobb ez, mintha megtartja úgy, hogy nem bír vele, esetleg nem szereti.

2011. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én jókat röhögtem azon mikor bekakilt a szőnyegre.. meg amikor éjjel botorkáltam wc-re és beleléptem a pisibe.. :) Soha nem adnék túl a kis tündéremen :) egyébként másfél hónap alatt lett szobatiszta :)
2011. szept. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ciki, hogy nem mérték fel előre, mivel jár a kutyatartás. Az nem ciki, hogy vállalták az alkalmatlanságukat a visszaadással, feltéve ha többé nem is lesz kutyájuk.


Vannak azonban helyzetek, amikor bölcsebb dolog új helyet keresni a kutyusnak. Én pl. olyat ismerek, akinek több kutyája van, lett egy új, de nem tudott beilleszkedni a falkába és mindig civakodtak a kutyák. Nehezen de rászánta magát, hogy új otthont keressen neki, ahol egyedüli kutyus lehet, de foglalkoznak vele, hordják társaságba is. Az új helyen a kutyus jól éri magát, kiegyensúlyozott, míg a régi helyén, ahol nem tudott beilleszkedni, stresszes volt emiatt. Na ilyen esetben nem ciki.

2011. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!