Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha erőszakosan...

Mit csináljak, ha erőszakosan rángatja a pórázt?

Figyelt kérdés
9 hetes rottweiler és jack russel keverék kiskutyusom séta közben, után folyamatosan a pórázzal babrál. Már sok mindent megtanult, növényeket, cipőket és a függönyöket nem rágja, viszont a pórázzal egyre durvábban "veszekszik". Mikor rákezd, egyszerűen képtelen vagyok leállítani, ugyanis már 2x meg is harapott. Erélyesen szólok neki, hogy: mit csinálsz, fúj, nem szabad, de semmi, ha megcibálom a nyakánál még jobban morog, ha meg az orrára szeretnék ütni megharap. Mit tanácsoltok? Kezdő kutyatulajdonos vagyok...
2011. szept. 21. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A kezeddel soha ne üss rá! Használj összetekert újságot vagy valami mást, de a puszta kezeddel soha ne üsd meg. Nem csak azért mert megharap hanem mert rosszul esik neki lelkileg és később sok probléma adódhat belőle. Ezt egy öreg kutyatulajdonostól hallottam még évekkel ezelőtt.
2011. szept. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hmmm 9hetes????

oskoláig vidd el valahogy, ott megtanítanak kutyával bánni

2011. szept. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rottweiler, és jack russel? Ütős páros, pláne egy kezdő kutyásnak. Tudnánk tanácsokat adni, de kezdő kutyásként nem biztos, hogy úgy tudnád alkalmazni, ahogy azt kell, akkor meg csak olaj a tűzre. Tényleg keress fel egy kutyaiskolát, ott sok jó tanácsot kaphatsz, és megtanulod hogyan kell a gyakorlatban alkalmazni.
2011. szept. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

9 hetes, az bébi. Légy türelmes vele, járjatok majd suliba, hipp-hopp, elrepül egy fél év, és már nem fogja rángatni a pórázt. :)))

Közben pedig igyekezz nem megőrülni.

És ne tegyél még rá pórázt, ha nem muszáj.

2011. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!