Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendben van így a kutyasétálta...

Rendben van így a kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés
Debrecenben lakom, van egy nő, aki a panelban lakik, amiben mi. 2 kutyája van, de először délben viszi le őket, olyan is van hogy egész délután nem viszi le egyszer sem, csak 6 óra körül. Akkor is 5-10 percet van lenn velük általában. már olyant is csinált, hogy lejött a lépcsőn a kutyákkal, szétnézett, aztán vissza fel ment, és nem hozta le őket megint. Anyum fel akarja ezért jelenteni, én ezzel nem értek egyet, szerintem az ő dolga. Feljelentheti ezért?
2011. szept. 22. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen kutya. Ha agár akkor igen. Ha öleb,akkor az mehet pelenkára is. Nem ideális,hogy szinte csak a lakásban él, de nem állatkínzás
2011. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy terrierről és egy ölebről van szó.
2011. szept. 22. 09:32
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen felesleges feljelenteni. A hatóságok még akkor sem tudnak mit kezdeni, ha valóban állatkínzás történik. Ez pedig közel sem az. Akkor tehetnek egyáltalán valamit, ha az állatok nincsenek beoltva, le vannak betegedve, mocsokban élnek, satöbbi. Élnek sokkal rosszabb körülmények között is kutyák, örülj, hogy egyáltalán leviszik őket. Anyukádnak meg ha nem tetszik, akkor ne feljelentést tegyen, hanem vigye el ő a kutyákat sétálni.
2011. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, hogy felesleges ezért feljelenteni.
2011. szept. 22. 10:02
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Szegény kutyusok :(
2011. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen felesleges jelentgetni! Honnan tudod ,hogy a kutyák nem valami tálba végzik a dolgukat a lakásba? És honnét tudod ilyen pontosan mikor viszi a kutyát?Egész nap őt lesitek?Nincs semmilyen törvényileg meghatározott időszak ,hogy akkor kötelező sétáltatni.Lehet éjjel viszi.
2011. szept. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pff...Néha irigylem az ilyen embereket. Nincs más dolguk, mint azt lesegetni egész nap, hogy mit csinál a másik. Ezért tartunk itt, ahol. Ha mindenki a maga dolgával foglalkozna és a maga háza táján söprögetne, talán haladnánk is valamit.
2011. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem őt lesegetem egész nap, csak sokszor akkor járok boltba, aztán látom... jobban anyum szokta figyelni, én sem értem, hogy miért. És feljelenteni sem én akartam, hanem anyum, én is mondtam neki, hogy nincs joga ezért feljelenteni.
2011. szept. 24. 19:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Állatvédőrség. Ők azok, akik elérik, hogy ne legyen felesleges semmiféle bejelentés.

Amúgy addig ne jelentgessétek sehova, amíg nem tudjátok, hogy pl. nem éjfél és hajnali 3 között futtatja-e őket, vagy ilyesmi. Meg amúgy szerintem ha nincsenek elhanyagolt testi-lelki állapotban, akkor nem tudtok mit kezdeni vele, nem sért törvényt.

2011. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!