Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? Aggódom.

Mit gondoltok? Aggódom.

Figyelt kérdés
A kiskutyám már 6 éves, szuka. Akárhányszor tüzelt sose viselte meg, ugyanolyan élénk volt mint mindig. Viszont most folyton leül, csak addig áll ha szólunk neki és odajön. Ráadásul egész éjjel hányt, még ma is. Nem nagyon eszik, de viszont vizet és teát megissza. Most kapott egy kis pogácsát és szépen eszi. Remélem nem dobja vissza. Véleményetek? Várjak még, hogy benne marad-e a pogi vagy vigyem dokihoz?
2011. szept. 22. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Doki. És nem ártana ivartalanítani. 6 éves, kezdődik a gennyes, méhgyulladás, méh- emlő daganat "kora"
2011. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg átérezni a helyzetét, hogy te hogyan éreznéd magad ha ugyanilyen tüneteid lennének. Ha várnál az orvossal még pár napot, hátha jobban leszel, akkor várj, ha viszont te magad már elmennél az orvoshoz, akkor szerintem vidd el a kutyádat is!
2011. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dokihoz vidd inkább, bármi baja lehet!
2011. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Többet iszik mint szokott? Többet pisil, mint szokott? Lázas? Akkor egyértelműen gennyes méhgyulladás. Én nem várnám meg, míg megtelik gennyel a méhe és kireped, de te tudod.
2011. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

16 évvel ezelőtt méhgyulladásban pusztult el az első kutyánk, hasonló tünetekkel kezdődött, pont ebben a korban :(

Ne várakozz, menj mindjárt dokihoz vele! Tapasztalatból mondom. És ha már felgyógyult, ivartalaníttasd!

2011. szept. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, de mindenképp vidd orvoshoz. És ahogy írták, ivartalaníttasd minél hamarabb.
2011. szept. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Holnap azonnal keresd fel az állatorvost, mert én igen erősen gennyes méhgyulladásra gyanakszom. Egyik ismerősöm kutyája egy hónapja pusztult el ebben, neki is a tüzelés alatt voltak kisebb rosszullétei, de nem tulajdonítottak nagyobb jelentőséget neki, mire ténylegesen rosszul lett a kutya már az azonnali műtéttel sem lehetett megmenteni.

Ha tényleg erről van szó, akkor rögtön ivartalaníttassátok ki mert minden nap számít.

2011. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Miután feltettem a kérdést, vártam még 1 napot. És határozottan jobban volt, és azóta felgyógyult teljesen. Persze módjával adtunk neki enni, és még most is vigyázunk, hogy ne egyen semmi olyat ami esetleg megviselheti a pociját. A lényeg, hogy így tehát nem mentünk orvoshoz. Megvárjuk a következő alkalmat, és ha akkor is ez lesz elvisszük. Remélhetőleg nem az a baja, amit többen is írtatok.

Köszönöm a válaszokat.

2011. szept. 28. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha most el is múlt, azt tudnod kell, hogy ilyen esetben a méhe és petefészkek általában már telis tele vannak burjánzó cisztákkal, és minden egyes tüzelésnél elő fog jönni a probléma.

Láttam ilyet rokonnál, aki ugyanígy nem gondolta fontosnak mint te, végül olyan rosszul volt a kutya 7 éves korában a tavaszi tüzelésnél, hogy saját pénzemből én műttettem meg 41 fokos lázzal. Az orvos csak azért vállalta ilyen állapotában a műtétet, mert ez már életmentő műtét kategóriába esett.

2011. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!