Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador tenyésztők? De hol?

Labrador tenyésztők? De hol?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék egy kölyök labradort. Mindenképpen fajtatisztát szeretnék. Nézelődtem az interneten kenneleket. Volt egy-kettő aki válaszolt a levelemre, és azt írták, hogy 100ezer egy kiskutya. Annyit sajnos nem adunk ki egy kutyusért. :(

Tényleg ilyen drága lenne ez a fajta? Pedig sokan tenyésztik, és mégis?!

Valami olyan hely kell, ahol 50-60-ert kaphatok. Nyilván az a tenyésztő kevésbé versenyképes a többiekkel szemben, illetve nem viszi versenyezni a kutyákat.

Hol tudok ilyen árban venni kiskutyát?

Gyöngyös mellett lakom és van Gyöngyösön egy tenyésztő, de az nem válaszolt a kérdésemre.

Mindezek intézkedéseket a szüleim tudta nélkül teszem. Csak érdeklődöm., és tervezgetek, de egyenlőre semmi komoly.


2011. szept. 22. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézz szét a menhelyeken, van fajtamentő menhely is. Nem mindenki tud "venni" kutyát, de szeretne. Drukkolok neked.
2011. szept. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj az olcsó kutyával, hogy az adja ennyiért, aki nem is feccol bele annyit. Rengeteg és méregdrága a szűrés, hogy egészséges kiskutyád legyen, ami kiegyensúlyozott idegrendszerű, mert foglakoznak vele, és méregdrága a fedeztetés, mert olyan kannal fedezteti be a szukáját, akit hosszú tervezgetés után talál, aki kiegészíti a kutyája jellemének és megjelenésének esetleges hiányosságait, vagy megerősíti a kívánt dolgokat. Minőségi táppal eteti őket, hogy a csontozatának szemének, stb... ne legyen baja, ne legyen allergiás, gyenge immunredszerű, stb.. Foglakozik velük, tanítja őket, esetleg járnak valahova sportolni. Pl egy szemszűrés 20.000 Ft, amit minden évben meg kell ismételni. Csak olyan helyről vegyél, ahol a diszpláziaszűrés is megvan a szülőknek!!!! Szóval, ahol 60 ezerért adnak kutyát, ott ezek a dolgok nincsenek meg, mert senki nem hülye, h maga alatt vágja a fát, ezek a költségek olyan magasak, hogy, ha ennyiért adja a kutyát, íííszonyatosan minuszra jön ki. A 100 ezer sem garancia, az a garancia, ha megnézed a honlapot, kérdezel, stb. Azt hiszed, hogy ez tulzás, de nem az. 20 évesen vettem border colliet, én is a minél olcsóbb helyről valót, akkor nem akartam kiadni 60-80-at vettem 40-ért. Egy darab oltás nélkül kaptam meg, két éves koráig a sokszorosát költöttem rá az állatorvosnál, mert minden féle allergiája volt, stb...és akor még szerencsés vagyok, mert egy barátnőm labradorja már 8 éves, és 6 hónapos kora óta nem tud normálisan menni, akkor műtötték, diszpláziás. Milyen élete volt annak a kutyának? Soha egy jót nem szaladgálhatott a többiekkel. Az enyém meg allergiás a csirkére. Kicsit bolond is, ideggyenge. Nagyon sajnálom már, hogy nem vártam anno inkább egy évet még, és azonnal akartam. H a várok, egy év alatt simán hozzá tudom tenni a különbözetet, és egészséges, kiegyensúlyozott kiskutyát veszek. Sok tenyésztő van, aki kállítási eredményekkel is rendelkezik, viszont sok kutyát tart, ez is veszélyes! Az ilyenek általában kennelben tartják a kutyákat, valaki ott éli le az egész életét, és neves tenyésztő, bár itt nem a te fajtádról van szó, de nagyon durva a helyzet. Sokat nézz utána, légy felelőségteljes, és várj egy kicsit, mire kiismered a helyzetet labrador körökben. az a kutyus 12 évig a tied lesz, érdemes jó helyről venni, hidd el!!!!!Sok sikert kívánok, és türelmet!
2011. szept. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


olvass!

2011. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon jó választás a labrador, nekem is van egy másfél éves fekete labilányom. Kennelből vettem, 100ezer ft-ért.

A szülei szűrtek, TSZ,Kv, kiállítási eredmények. Minségi tápot kaptak, és nem kennelben voltak tartva a szülők és a többiek, hanem nagy kertben, ki-be járással a házban.

Hidd el megéri belefektetni, mert én egy nagyon jó kuytát kaptam, kiváló idegrendszerrel és küllemmel. Kiállításra járok vele, megállja a helyét (hjch, többszörös kitűnő, kiváló szűrési eredmények..stb.) Emelett kiváló családtag. Imádja a gyerekeket, könnyen tanul, könnyen kezelhető. Nekem este bent alszik, nappal ki-be jár. Ha tudom, viszem magammal, mert összenőttünk :).

Szóval inkább gyűjtögess, és vegyél egy jó kutyát.

Ha majd érdekel tudok ajánlani jó kenneleket.

Én is majd tenyészteni szeretném a fajtát, szóval ismerek pár tenyésztőt. :)

2011. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló.

Érdekelne egy pár kennel. Ha bármilyen tapasztalatod van, kérlek írd le. Nagyon sokat segítenél. :)

2011. szept. 22. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az utolsó válaszoló :)

Kennelek: Treasure of Pelso, Light of Eyes,Fejesvölgyi Kennel,Nicehunter kennel, Kennel of Manuchao, Welloway Kennel

Én ezeket ajánlanám, őket ismerem is, nagyon jó tenyésztők. Nem bezárva, kennelekbe tartják a kutyáikat. Foglalkoznak velük, vadásznak, szóval kielégítik mindazt ami egy labinak kell. A honlapjukon sok infót találsz róluk. Valamint a MEOE Labrador Retriever Klub oldalán is.

Tényleg inkább gyűjts és vegyél egy jó minőségű labit.

Vagy érdeklődhetsz a tenyésztőknél, hogy nincs e esetleg hobbi célra kiskutya, vagy fiatal, növendék kutyus. Hátha akkor majd engednek az árból.

2011. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Küldtem egy levelet a Welloway kennelnek:


Tisztelt tenyésztő!


Kovács Anita vagyok, az interneten találtam rá az Ön tenyészetére. Nagyon szeretném családunkat rövid időn belül egy szépséges fiú labrador kutyussal bővíteni, ezért érdeklődöm, hogy az Ön tenyészetében van-e jelenleg olyan kiskutya, aki még nem találta meg a családját. Ha esetleg nincs, szeretném tudni, mikorra várható a következő alom születése.


Rólunk: Mi kertes házban élünk, szüleimmel és a húgommal élek, akik szintén nagyon szeretik a kutyákat. Hobbi célra vásárolnám a kutyust, de természetesen fontos, hogy megfelelő papírokkal, szűrési eredményekkel rendelkezzen. Nálunk igazi családtag lenne, a nagy kertben lehetősége lenne mozogni, játszani. Természetesen vállalom, hogy az oltásait beadatom, és a neki megfelelő táppal etetem majd.


Ha nem túl tolakodó a kérdésem, megmondaná, hogy körülbelül mekkora összegre számíthatunk?


Várom mielőbbi válaszát, amelyben kérem, tájékoztasson a kutyus, és az esetleges foglaló áráról, és minden egyébről is, amit még fontosnak tart közölni velem, mint leendő gazdival.


Köszönettel,

Kovács Anita


És ezt írta vissza:


Kedves Kovács Anita!


Köszönjük újabb érdeklődését, de Ön már egyszer írt Nekünk, majdnem egy hónappal ezelőtt. Nagyon szívesen válaszolok a kérdéseire, amennyiben felhív egy számot kijelző telefonról, mert a letiltottat fel sem veszem. Akkor válaszoltam a levelére és most is úgy gondolom, amennyiben komoly érdeklődő és potenciális lehetséges gazdijelölt akkor tudjuk tovább folytatni a beszélgetést az általam kért módon...ha nem persze egyértelmű, hogy ki is Ön valójában.

Nem mellékesen jegyzem meg (informálva a megfelelő embereket), hogy természetesen nagyon sok mindent tartok fontosnak közölni egy esetleges gazdival - ahogyan Ön is írta - de biztosan nem az ár tartozik ezek közé...mivel említése szerint fontos a "megfelelő papír, szűrések" (ahogy Ön is írta) nyilván tisztában van a nagyságrenddel is...


Üdvözlettel


Teichtmann Tímea



Na ehhez mit szóltok?

2011. szept. 24. 16:16
 8/9 A kérdező kommentje:

Írtam 5 kennelnek és ebből 4 írt vissza.

A Welloway nem írt konkrétumot, a Kennel of Manuchao azt írta hogy 200.000 ft, a Nicehunter 100.000 ft és a fejesvölgyi kennel is 100.000 ft-t mondott.

Pedig beleírtam a levélbe, hogy hobbi kutya lenne.

Nem tudok alkudni 2 okból. 1 még csak 17 vagyok és pofátlanság lenne, 2. még soha nem volt kutyám nem tudok még egy alapárat se mondani.

De egy biztos, anyáék (első nekifutásra) azt mondták, hogy 100-120ezret nem adunk ki egy kutyáért. :(

2011. szept. 24. 16:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, még mennyire aktuális a kérdés, de azért remélem tudok segíteni. Labradoros gazdi vagyok, járok a kutyáimmal kiállításra, munkaversenyekre. Ha olcsóbban szeretnél venni érdemes olyan labrador tulajdonost keresni, aki nem hivatásszerűen foglalkozik tenyésztéssel, hanem csak kedvtelésből (persze ilyen esetben is nagyon figyelni kell a minőségre). Az ilyen tenyésztők nem a profitra hajtanak, hanem örülnek, ha nem származik veszteségük a dologból. Ugyanúgy be lehet szerezni egy nagyon jó minőségű kutyát olcsóbban. A gond csak az, hogy nagyon ritkán akad ilyen alom. Általában a labi kölykök mindig nagyon szépek és aranyosak, nehéz megmondani, hogy felnőttkorukra milyenek lesznek. 100 ezer forint az nagyon reális egy jó kutyáért. Sajnos a labrador egy nagyon divatos fajta lett, ezért rengetegen tenyésztik meggazdagodás céljából, nem törődve a minőséggel, és ha nem megbízható helyről veszed, akkor valószínűleg nem azt kapod, amire számítasz. Jobb találni egy jó kennel, és megvárni, amíg ott kiskutyák lesznek, mint olyan kenneleket keresni, ahol vannak kiskutyák. Ha szeretnéd, hogy segítsek, írj priviben, talán tudok ajánlani egy-két kennelt. Meg 17 évesen már simán dolgozhatsz nyáron és összeszedheted a pénzt a kutyára, én is így csináltam :) Meg azért azzal is számolni kell, hogy ha meglesz a kiskutya akkor 3 hónapos koráig 2 hetente oltani kell, és egy oltás 5000 ft körül van. Szóval egy dolog megvenni a kutyát, de azt is nagyon végig kell gondolni, hogy milyen felelősséggel jár a tartása.
2012. ápr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!