Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németországban milyen a...

Németországban milyen a hozzáállásuk az embereknek a kutyákhoz?

Figyelt kérdés
Van egy border collie-nk, aki 7 éves, és éppen folyamatban van egy társtulajdonú kutyus, szintén border collie hozzánk kerülése. Az a baj, hogy mindenképpen ki szeretnénk menni Németországba dolgozni pár évre családostul, kutyástól. Ez az új kiskutya hosszú tervezgetés után, sok szervezés után kerülne hozzánk, és egy álom beteljesülése lenne. Odakint a gyerekeim és miatta is, csak részmunkaidős állást vállalnék, mert kiállításra, kutyasuliba, terelni és mindenhová szeretnénk vele menni, amit a már meglévő kutyánk nem kapott meg, viszont a külföldre utazást sem tudjuk elhalasztani, anyagi okokból mindenképp szükséges lenne. azt tudom, hogy odakinn lazábbak a kutyatartással kapcsolatban, hogy bemehetnek üzletekbe is, meg ilyenek, de félek, hogy azért egy házát, vagy lakását kiadó ember nem díjazná a két gyerek-két kutya felállást. Tudna valaki ebben valami információval szolgálni a számomra? Nagyjából egy időben lesz a kiutazás és a kiskutya érkezése, éa nem szeretném, ha az utolsó pillanatban derülne ki, hogy nehéz, vagy lehetetlen albérletet találni így, és akkor azt kelljen mondanom a tenyésztőnek, hogy tessék, keress új társtulajdonost a már 9 hetes kiskutyádnak! Köszönöm előre is!
2011. szept. 22. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Hollandiáról tudok nyilatkozni, itt a böszme nagy kutyámra a szeme sem rebbent az egyik albérlettulajnak sem, még az irodában is ott volt az eb az asztal alatt, amikor aláírtuk a papírokat. Úgy tudom, Németország még kutyabarátabb Hollandiánál is, én ott csak szállodában voltam vele, nem volt gond.

Szerintem errefelé inkább akkor néznek rád furcsán, ha a kutyáidat a kertbe teszed, nem a lakásba. Hozzáteszem, szerencsére. :)

Szóval szerintem nincs miért aggódni.

2011. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában albérletben egy kutyát vagy egy cicát engedélyeznek. Szeretik a kutyusokat, be is engedik őket a legtöbb helyre, pl étterem, szálloda. Megtehetik, hogy beengedik a kutyákat mindenhova, mert legtöbben felelősen vállalnak állatot. Ha otthagyod a kutyaszart jól megbüntetnek, ezért nem is hagyják ott. Vigyáznak az országukra. Kisebb városokban sok helyen hallottam már, hogy ha ugat a kutya éjjel azonnal feljelentenek. Elég szigorú szabályaik vannak. Rendszerető emberek, nem szegik meg a szabályokat. Szerintem albérletet sajnos nehezen fogsz találni két kutyussal. Esetleg ha házat béreltek...
2011. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a nagy kutyával tuti nem lesz gond szerintem, ha tartasz a kicsitől, akkor a kicsit vidd ki később, hogy a tulajnak ne kelljen szembesülnie a nyivákoló, pisis kölyökkutyival. De egyébként nem hiszem, hogy zavarná, ha látja rajtad, hogy tapasztalt kutyatartó vagy, és a kérdésed alapján látszik, hogy az vagy.

Errefelé gyakran úgy szokott lenni egyébként, hogy az új bérlő teszi rendbe a házat magának, ne lepődj majd meg.

2011. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hopp, bocsi, közben jött egy válasz és mindkettőnknek ugyanaz a %-unk: 16:26 és az első vagyok. Szóval a két szélső. :))
2011. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztos van ilyen szállás,csak kutatnod kell:)

Én a helyedben még itthon kapcsolatba lépnék pár kiadóval,akár emailen is,az ingyenes..

2011. szept. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eddig köszönöm nektek, mentek a zöld kezecskék!
2011. szept. 22. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan ismerősöm aki elmondása szerint aránylag könnyen talált albérletet egy labradorral. Mondjuk ő direkt hangsúlyozta már a keresésnél az engedelmes vizsgát, amit nagy elismeréssel fogadtak a németek.

Szerintem nem lehetetlen albit találni, mint ahogy pesten se, pedig itt nem a kutyás kultúráról híresek az emberek. Annyi, hogy valamilyen kompromisszumra azért számíts. Rosszabb helyen, vagy drágábban találtok majd, ez benne van a pakliban.

2011. szept. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi neked is!
2011. szept. 22. 17:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
vannak olyan lakások,társasházak,amik ingatlan iroda tulajdonában vannak,oda lehet vinni állatot.az egyéni lakásoknál meg a tulaj jóindulatán múlik,hogy mit enged.mi ingatlanosoknál lakunk,és vihettünk kutyát..
2011. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Észak-Németországot ismerem, nagyon sok jól nevelt és főleg közepes és nagytestű kutyát láttam. Gyakran sétáltatták a környéken őket, egy park mellett laktam, főleg családi házak voltak ott. Nagyon nagy összhang volt a kutyák és a gazdák közt, imádtam! Nagyon jó volt látni, hogy így is lehet kutyával együtt élni. Azt tapasztaltam, hogy ha korrekt, normális vagy, akkor a németek is azok lesznek veled. Szóval, ha betartod az ottani kutyatartási szabályokat, szokásokat, nem lesz gond:)
2011. szept. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!