Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja a kutyámnak? Nagyon...

Mi baja a kutyámnak? Nagyon félek!

Figyelt kérdés

A kutyám fajtája spicc. De ez nem is lényeg. Év végén lesz 13 éves, szóval nem fiatal kutya.

Mostanában nagyon megijeszt. Kinti kutya, házba nem igen szokott bejönni. Két napja egyszer csak bejön, és fel-alá járkál a házban. Nem fogad szót, mikor mondom neki, hogy menjen ki. Látom rajta, hogy valami nincs rendben vele. Valamikor megáll és mintha ijedten nézne, aztán elindul, és össze-vissza megy. Végül felmegy az emeletre, és ott is teszi a köröket, és kézben kell lehoznom, mert nem hajlandó hallgatni rám(mindig szófogadó volt). Ez gondolom már az öregség jele...de mégis, mi baja lehet? Mikor elkezdi ezt csinálni, olyankor kicsit liheg is, pedig már nincs hideg, és biztosan nincs melege.


2011. szept. 22. 17:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Valószinűleg fáj valamije. Én idős kutyám is csinálta ezt,ilyenkor volt,hogy hasmenése volt.
2011. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ijesztgetésképp, de elmondások alapján mások kutyája akkor viselkedett így, amikor a végét érezte. Vidd el hamar dokihoz, nézzék meg, talán csak valami szorulása van vagy ijesmi. Ha nem találnak semmi konkrétat, akkor tuti ami tuti, szeretgesd és ölelgesd nagyon egy pár napig, lehet, hogy aztán már nem fogod sokáig. 13 éves szép kor, bár, ha törpe, akkor még élhet 16 évig is akár. Orvoshoz mindenképp! Szeresd nagyon!
2011. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja,az lemaradt,hogy a hasmenés miatt gondoltam,hogy a hasa fáj.

Szerintem azért nézesd meg állatorvossal.

2011. szept. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős korban sajnos már esélyes,hogy valamilyen betegsége van kialakulóban a kutyusnak.Egy kivizsgálás nem ártana,de...Az is lehet,fél valamitől,esetleg valami rosszat érez,azért ilyen nyugtalan.Az állatok mind megérzik,ha valami,,sorsdöntő"dolog fog történni.
2011. szept. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,egyáltalán nem biztos,hogy a végét járja. Én kutyám ezt már 8-10 évesen is csinálta,durvábban is, és 15 évesen kellett elaltatni,pedig akkor nem is voltak ilyen tünetei. Az idős kutyáknak már az emésztéssel is gondok vannak,lehet hogy ez a gondja.
2011. szept. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk igaz nem a kutyánk,de a macskánk volt így 14 éves volt.Egy nap,tőle szokatlan módon mindenkivel nagyon kedves volt,mindenkihez odabújt,dorombolt és elidőzött pár percig az ölében.Még húgomat is megszeretgette,pedig őt érdekes módon nem nagyon viselte el.

Aztán amikor mindenkit megszeretett kiment az ajtón,ahogy szokott..Soha nem jött vissza. :'(

Ő elment meghalni.

Nagyon remélem,hogy a kutyád még sok évet fog élni..De készüljetek fel rá,hogy mivel már ennyi idős,érzi hogy nem sokáig lesz veletek.

Ahogy előttem írták is,azért egy orvos lássa.

2011. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, amit írsz, az én kutyám is csinált valami hasonlót régen, sose jöttem rá, hogy mi volt.

Szerintem meg van ijedve valamitől. Ha esetleg érti a kutyád a "hol van"-t vagy a "mit nézel"-t, akkor kérdezd meg tőle kedvesen, hátha megmutatja.


Nem lehet, hogy hall valamit, amit te már nem, mondjuk a szomszéd klímáját vagy ilyesmit? Ultrahangot is simán hallja a kutya. Lehet, hogy egy távoli építkezés, vagy ilyesmi.


Azért az állatorvos jó ha megnézi. A füle rendben van? egyensúlyzavar is lehet.


Próbáld meg esetleg, hogy amikor elkezdi a járkálást, nem szólsz rá, csak figyeld meg messziről, hogy mit csinál. Lehet keres valami kényelmes helyet, lehet, hogy el akar bújni... :( Vigyázz rá, simogasd sokat, és szerintem vidd el állatorvoshoz. Öregkori speckó diéta is jót tesz.

2011. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, én sem azt mondom, hogy biztos, sőt!

Csak nehogy megbánd, mint én az én kutyámnál, hogy amikor sejtettem, hogy a végét járja, nem vettem ölbe és simogattam át a túlvilágra.

Amúgy szerintem is valami gyomorgond lehet, Hascsikarás, szorulás, netán valami mérgezés féle.

2011. szept. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
bár két napja csinálja csak ezt, és ebben a két napban ugyan nem láttam a székletét, de amúgy normális szokott lenni. jaj, na most azonnal fogom magam, és rohanok dokihoz vele. írok, hogy mi van.
2011. szept. 22. 17:41
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
oké, várjuk, mit mond!
2011. szept. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!