Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljek házőrzőt?

Hogyan neveljek házőrzőt?

Figyelt kérdés
van egy 2éves kau szukám,de nagyon jámbor.Nem fél az emberektől,jól szocializált de ha vki jön azzal játszani akar egyből?kutya suli sztem kizárandó kiölné az amúgy pásztorkutyás viselkedést
2011. szept. 23. 09:58
 1/9 Inez.R. válasza:
A kutyaiskola nem hülyeség.. Szakemberek foglalkoznak a kutyákkal, és mindenre megtanítják. Ettől még nem torzul el az egyénisége, nem kell félni. Különben is a kutyák imádják, ha foglalkoznak velük, szeretnek tanulni, nekik is sikerélmény ha valamit tudnak már. Ezen kívül igénylik az eseményeket, a jövés- menést, a sétát, figyeld meg, hogy szívesen fog járni "iskolába", és jobb lesz a kedve. Ha negatív tapasztalatod lesz, akkor legfeljebb abbahagyjátok. De úgyis fogod látni rajta, hogy szívesen megy, vagy utálja. :)
2011. szept. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen fajtájú kutyákat nem nevelni kell a házőrzésre, hanem úgy születnek, hogy őriznek.

Valószínűleg olyan kutyád van, amelyben ez a tulajdonság jó mélyen el van dugva már.

Megette a fene, ha tanítani kell egy fajtának azt, amire született.

Amúgy, ha Te engedsz be bárkit is, azt nem kell megennie egy kutyának. Attól még jól őrizhet ,amikor rá van bízva a terület.

2011. szept. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de épp ez az h fent vagyok az emeleten bejön a szomszéd aki mellesleg 1x volt eddig nálunk.a kutya nem jelez meg semmi...
2011. szept. 23. 10:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a "szakemberek" nagyon ritkán tudják, hogy hogyan is kell valójában foglalkozni egy pásztorkutyával...


a kaut nem kell házőrzésre nevelni, sőt nem is szabad, ezt ösztönösen tennie kéne. sajnos ezek szerint ez a szuka nem felel meg. mivel későn érő fajtáról van szó, én várnék még vele, és ha 3-4 évesen sem akar még jelezni sem, akkor vennék mellé még egyet. mondjuk egy kant, de azt már olyan tenyésztőtől, akit már elég jól ismerek, láttam a kutyáit, és tudom róla, hogy odafigyel a jó munkaképességre, csak hogy még egyszer ne járjak pórul.

attól még szeresd a kutyád, foglalkozz vele, a rosszindulatúak nagy többségének szerencsére az is elég, ha látják, hogy egy hatalmas kutya fekszik a kapuban.

2011. szept. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor neked is lent kéne lenni, akkor nem egy jöttmentnek fog örülni, mert nem foglalkozol vele.
2011. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy még nem nőtt be a feje? A nagytestűek későn érnek.
2011. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

11:54 vagyok,

párom bordeauxi kanja 2 évesen szintén csak játszott volna az idegenekkel. Most 2,5 éves. Arra is "ordít", morog, aki az utcán van és nem tetszik neki.

2011. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet az is, hogy csak megérezte, hogy jót akar. A miénk is hasonló csak más fajtáú, de őnála úgy van hogy ha nem szimpatikus neki az illető csak akkor jelzi.
2012. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az utolsó vagyok elírtam nem azt akartam hogy nem szimpatikus hanem hogy veszélyt érzékel.
2012. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!