Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Önsétáltató kutyákra megoldás?

Önsétáltató kutyákra megoldás?

Figyelt kérdés
Az utcánk tele van "gazdis" önsétáltató, utcalakó ebekkel, és kezd nagyon eldurvulni a helyzet. Akár autóval, akár gyalogosan megyünk folyamatosan kerülgetni kell őket. Folyamatosan izgulni és félni kell sétáltatás közben, honnan ugrik elő egy, ráadásul persze vannak "kedves" kutyák, akiket már az itt lakók ismernek és nem félnek tőlük, de van néhány kekeckedős aki az autónak is simán neki ugrik, és a gyalogosokat, kutyasétáltatókat is ugatják, kergetik. Balesetveszélyes, hisz megijed a kisgyerek, beugrik az autó alá, vagy egy kevésbé rutinosabb autós aki mit sem sejtve először jön erre megijed ahogy a kutya elé ugrik és elrántja a kormányt, belemegy az oszlopba, vagy elüti az arra sétáló embert. A kutya is veszélyben van, elcsaphatják, vagy a nagyon "barátságosak" oda szaladnak minden pórázon lévő kutyához, de mi van ha pont egy vad kutyát fognak ki és szerencsétlen gazdi nem tudja tartani, szétszedni őket. Arra gondoltam bedobnék ezeknek a gazdiknak egy egy levelet ezzel a problémával. Nem tudom használna-e, hisz személyesen már nem egyszer szóvá tettem és is, és más is, de nem érdekli őket. Esetleg ha a törvényre hivatkoznék, hogy kihívom a rendőrt, vagy feljelentést teszek? Szerintetek mi lenne a megoldás?
2011. szept. 23. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák szabadon engedése az utcára törvénybe ütközik, fel lehet a gazdát jelenteni érte. Vagy szólsz a közterület felügyelőknek. Vagy a jegyzőnek.

Általában sajnos ők is tehetetlenek, ellenben begyűjthetsz magadnak jóakaró szomszédokat, ha nem alkalmazkodsz a helyzethez... Addig nem várhatsz sok jót, amíg valami baleset nem lesz, amíg valamelyik önsétáltató komolyan meg nem harap egy embert. Ez Magyarország.

2011. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Szia!:)


Én is kutyás vagyok, nekem is volt, hogy a kutyáim egy időben elkezdtek kiszökni.

Érdekes, meg tudtam oldani... (igaz 70.000 forintom bánta, de hát ez van.)


Viszont engem is iszonyúan idegesít, hogy ha én meg tudtam oldani, akkor más miért nem???


A megoldás nagyon egyszerű:


Megkeresed a neten, vagy megérdeklődöd, hogy azért a területért melyik gyepmester felel.

Esetleg névtelen figyelmeztető leveleket írhatsz, mielőtt akcióba lendülnél...

Ha nincs változás, telefonálsz a sintérnek, hogy ezen a területen rengeteg a gazdás, kóborló kutya.


Rohanni fog, hogy befogja őket, ugyanis ez neki pénzt jelent.

A kutyák csak pénz ellenében kerülhetnek vissza a gazdáikhoz.

2011. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak így szabadon engedve, igaz nem olyan sok. Autót mindig üldözik de azért nem mernek neki menni, én pedig nem kerülgetem őket, sőt nem is lassítok, de eddig még egyet sem ütöttem el. Multkor pl egy ilyen nagy lusta kutya akart átmászni a kocsi előtt de én meg nem lassítottam, amikor már majdnem hozzá ért az eleje akkorát gyorsult hogy csak úgy porzott. :)

Gyalog meg nem járok azokba az utcákba ahol ezek vannak. De gyalogosra szerintem nem is támadnak mert csak a kocsik idegesítik őket.

2011. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sintért nem szeretnék hívni, mert szeretem a kutyákat és tudom hogy van olyan kutya akiért nem rohanna a gazdi, hanem szerezne másikat, szerencsétlen kutyát meg lehet elaltatják. Egy névtelen levél talán segítene, ha csak egy, két gazdi elgondolkodik rajta, már megérte.
2011. szept. 25. 08:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen téren nincs rend ma kis hazánkban ,kutyatéren sem sajnos. Levelezni szerintem felesleges mert aki ilyen felelőtlen azt nem hatja meg,csak röhög egyet.Sajnos ezen csak a sintér segíthet,vagy közteres jegyző aki büntetést szab ki a gazdára. Volt olyan eset hogy motorosnak ment neki egy ilyen kutya a kerék alá került a motoros hatalmasat bukott és úgy megsérült ,hogy a gazdának életjáradékot kell fizetnie amíg él..Mindig megvárják míg tragédia lesz,nem értem ,hogy lehetnek ennyire ostobák az emberek.Sok helyen életveszély sétálni husáng meg gázspray nélkül.
2011. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet, az utcában volt két palotapincsi aki gyakorlatilag az utcán éltek az helyett az udvar helyett ahol élniük kellett volna, aztán 2-3 kóbor kutya még melléjük szegődött, 2 le is ellett, így lett egy szép falka, ami még a kocsik után is rohantak. Az egyik pincsinek ez is lett a veszte, mert beszaladt egy kocsi kereke alá. A bicikliseket is megkergették, motorosokat is. Én gyalog végig sem mertem menni az utcán, mert egy szintén az utcán kiengedett kutya megharapott. A történet vége az lett, hogy ugye az egyik palotapincsi elpusztult, az ellésből 1 kölyköt a szomszédomék befogadtak, a maradék kóbor kutyákra pedig kihívtuk a sintért. Sajnáltam őket én is, de az nem állapot, hogy rettegésben kelljen végigmenni egy utcán.
2011. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én egy nagy park szélén lakom, ahol többek között óvoda és bölcsőde is van. No meg egy uj játszótér. Szinte nincs a munkanapnak olyan órája, amikor més ovikból ne hoznának gyerekcsoportot, az uj játszóteret megcsodálni. Szal gyerek, gyerek hátán. Közút is átvezet a téren, ugyanis a szülők még az 50 méterre lévő házakból is autóval hozzák, viszik a gyerekeket. ( természetesen utána mennek dolgozni tovább).Én 30 éve lakok ezen a helyen. Még nem volt baleset. Ez csak úgy lehetséges, hogy vigyázni kell. Nagyon vigyázni kell. Vagy nem arra lakni, vagy elköltözni
2011. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezt biztos ideszántad?
2011. szept. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!