Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet otthon saját agility...

Lehet otthon saját agility pályát készíteni?

Figyelt kérdés

Lesz egy golden retrieverem és egy keverékem. Szeretnék nekik agility pályát építeni, de nem tudom, hogy lehete. Ha esetleg nem lehet, akkor pl: boltban lehet kapni?


erre gondoltam:

[link] przeszkod-korzystny-zestaw-4-elementy_0_b.jpg


[link]


2011. szept. 23. 22:11
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

Bocsi itt az első:


[link]

2011. szept. 23. 22:14
 2/35 anonim ***** válasza:
71%
Ha nagy a kert akkor igen.De nem kell ehez vsárolni,fogsz 2 vödröt és 1 seprűt keresztbe rakod és kész is van.Olyan amin át tud bújni azt mondjuk vehetsz.De otthon a fölös cuccból is megtudod csinálni. :)
2011. szept. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%

én épp most csinálok egyet!:):)


a karika: vettem egy hoolahoop karikát kb. 600 ft-ért a tescoban, és a fatelepről hoztam 50 ft-ért két botot, amit leástam a földbe, és erre rögzítettem a karikát.:)


az akadályok építése már valamivel drágább, nehezebb, én egy óriási rámpát csinálok most épp, ehhez drágább a fatelepen a faanyag...

de persze kivitelezhető.:)


a zsákot szintén hoolahoop + valami strapabíróbb szemeteszsák helyettesítheti.:) - ide is kell tartó a karikának, vagy ha bonyolultabbat akarsz, akkor "botokból" (szintén 50 ft-os törmelékfa) készítesz egy kocka-vázat.

ezt bevonod valami fóliával, és a zsák részt még ehhez erősíted hozzá...


egyéb akadályokat szinte bármiből tudsz készíteni, a fantáziádra van bízva...:)


a szlalomot a legkönnyebb...:)


remélem, érthetően írtam le a dolgokat, és adtam egy kis segítséget...:)


szerintem így jóval olcsóbban meg lehet úszni, mint ha készen megrendeled a műanyag vackot, amit lehet, állandóan fel is döntenek...


a profi pályákon ezek a dolgok nem műanyagból készülnek...:)



sok sikert!:)

2011. szept. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

utolsónak nagyon köszönöm!

érthetően írtad le és így ahogy leírtad szerencsére nem interneten rendelt vackokat kell majd használnom.

Egyébként a golden való agility pályához, ugye?

2011. szept. 23. 22:41
 5/35 anonim ***** válasza:
72%

akkor örülök!:D


igen, a golden nagyon jó agilityre, csak majd figyelj, hogy jó erős pályát építs!:)


sok sikert!:)

2011. szept. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. szept. 24. 08:20
 7/35 anonim ***** válasza:
80%

Egyébiránt lehet, de túl sokat ne várjál az otthoni hopszizgatástól - a tapasztalat az h szakszerű segítség nélkül hamar sikerélmény nélkül maradsz és a kutyát is elkedvetleníted. Az agilitynek nem az a lényege, hogy a kutya át tudja ugrani az akadályt - hanem 1. hogyan ugorja meg és 2. közben a gazdi hogyan hova tud helyezkedni, hogy a következő akadályra való rávezetésnél segítse a kutyát. Én azt mondom, hogy mindenképp keress fel egy kutyaiskolát, ha agilityzni szeretnél. Ha megmondod hol laksz még ajánlani is tudok egy párat.

Ráadásul az akadályok tárolása, mozgatása nem egyszerű, arról nem is beszélve h nem kétfillér egy akadálysor.

2011. szept. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


már válaszoltam ide, de eszembe jutott még, mire figyelj!


a fát, amit használsz agilityhez ereszd be lenolajjal (1 nap száradási idő), utána kend le olajfestékkel (2 nap száradási idő), majd végül zománcfestékkel. (1 nap száradási idő).


így megóvod a pályát az időjárástól, és 3-5 évig semmi baja nem lesz!


(a földbe szúrt részeket pedig érdemes szurokkal lekenni!)


így is 10.000 forintok mehetnek el (ha sok jó minőségű fát is használsz), de szerintem még mindig érdemesebb így csinálni...


és az mondjuk igaz, hogy én járok emellett agilityre is, tehát van fogalmam róla, hogy hogyan segíthetem a kutyus munkáját...:)


érdemes 3-4 órán részt venned, több nem is kell, és otthon is könnyű dolgod lesz!:)

2011. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
65%

3-4 óra és nem lesz gondod???

Érdekes elképezlésed van az agilityről...

2011. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

az én kutyám a 2. órától megcsinál mindent.

ha valamit elront, az max. azért van, mert én adok ki rosszul parancsot.


nyilván nem minden kutya reagál ilyen gyorsan, de ahhoz, hogy a gazda felfogja, hogy helyezkedjen, szerintem bőven elég 4 óra...


(persze van a sulinkban olyan ember is, aki reménytelen eset, pedig a kutyája egy zseni...)

2011. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!