Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadott rám a kutya?

TOMAtm kérdése:

Miért támadott rám a kutya?

Figyelt kérdés

Hát először is,nem ez az első kutyánk hanem a harmadik.Az előző két kutyánk is németjuhász volt,foglalkoztunk velük,szerettük őket amíg éltek(mindkettő tizenX évet élt és végig nagyon családcentrikusak voltak).SOHA nem volt olyan hogy bántani akartak volna minket,tudták hol a helyük.a mostani németjuhász kutyát a hugom még iskolába is elvitte.ismeri az alap parancsokat,őrzi a házat(kertes családiház).viszont nemrég(mivel apukám meghalt)anyám kapott egy törpetacsit(aki lány) h ne érezze magát egyedül.tegnap kimentünk az udvarra beszélgettünk teljesen nyugodtan,semmi ok nélkül egyszer csak a németjuhász -aki különben végig ott sétált körülötünk- mindenféle ok nélkül a kezem felé kapott meg morgott rám.reflexből orrbagyűrtem(nem erővel,kézfejjel),erre még jobban rámrontott.inkább meglepődtem mint megijedtem,nem félek a kutyáktól,182 cm vagyok és közel 100 kiló,erőemelősködöm hobbiból.Szóval rámtámadt én meg léptem hára 2 lépést,előttem csattogtak a fogai,ha megkap az nem játék lett volna,komoly sérülést okozott volna.berágtam rá és rá is kiabáltam énis és a hugom is,de csak ugatott agresszíven,hátrahúzott ínnyel rám és jött felém.felé rugtam de papucsban voltam ezért nem okoztam benne kárt,igyekeztem elkerülni a fogait.azért arrébbpenderült,erre a hugom beállt elém a kutya meg mögüle morgott.ez az egész kb 5 másodperc volt.utána befutott az óljába.hát szóval én veszem neki a kaját,én etetem aztán igy hállálja meg.este próbáltunk rájönni mi lehet vele,de nem tudok másra gondolni minthogy engem is 'kan'-nak minősített és a lánytacsi miatt ugrott nekem.mindegy is mert már nézzük az új kutyust ami valószínüleg egy Amerikai Staffordshire kislány lesz.

mindenesetre meglepő és szomorú hogy egy 8 éves házörző kutya akit családtagként neveltünk és szerettünk igy viselkedik...természetesen el lesz altatva,mert a hugomnál gyerek van tervben és édesanyám sem örvend olyan egészségnek h egy 'kutyatámadást' ki tudjon védeni.nem fogunk félni a saját udvarunkban tőle,szomorú de ez van.egyszerűen érthetetlen a viselkedése,tud valaki magyarázatot erre?


2011. szept. 24. 08:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Hülye. Ezért nem altathatod el. Nem is hiszem,hogy találsz állatorvost aki megtenné neked. Ez nem támadás.

Nem tudod mi történt. Pl.lehetett fájdalma a kutyának,lehet beteg, tehettél valami olyat ami ezt a reakciót váltotta ki.

Hívd a fajtamentőket, hirdesdmeg a kutyát.

És ne vegyél másikat,nem neked való

2011. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Petty Clown ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel!!!
2011. szept. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
NE legyen másik kutyátok! Nagyon szomorú amit leírtál, mert ebből csak az tűnik ki, hogy semmit sem értetek a kutyákhoz! Nem ez a baj, hanem a pökhendi, felsőbbrendű hozzáállásotok! Ha számotokra ilyenkor az a megoldás, hogy el kell altatni, mert nem tudtok vele bánni, akkor nektek nem való kutya! A kutya felelősség, foglalkozni kell vele, nevelni, tanítani, dolgoztatni, főleg egy munkakutyát, mint a NJ. Az hogy a korábbi kutyáitokkal nem volt probléma, kizárólag azt jelenti, hogy eddig mázlitok volt! Ebben az esetben a helyes eljárás az lett volna, hogy észbe kaptok és az altatás helyett életmódot változtattok és szakember segítségével megtanuljátok nevelni a kutyát. Ha az amstaff is agresszív lesz, akkor azt is elaltatjátok, mert hát "a gyerek veszélyben"?!
2011. szept. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Remelem az amcsi staffi szet fog tepni a 100 kg-dal egyutt. Hulye vagy, az az egesz csalad. Nektek nem kutya kell, hanem patkany.
2011. szept. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen könnyelműen ne altass el semmit. Hirtelen mozdulat, stb, vagy már idősödik, nem úgy kapcsol az agya ewetleg. Most jött az uj kutya, édesapád meghalt, mind mind új dolog neki. Ne vidd sehova, nézd meg hogy mit reagál pl. most. Ha mi sem történt volna, akkor ne aggódj, nincs baj.
2011. szept. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

"mindenesetre meglepő és szomorú hogy egy 8 éves házörző kutya akit családtagként neveltünk és szerettünk igy viselkedik"


Meglepőnek egyáltalán nem meglepő, a nevelés hiánya és a hozzá nem értés könnyen ilyen eredménnyel járhat, és ez természetes. Lehet, hogy te úgy érzed, hogy "családtagként nevelted" csak épp a végeredmény ezt nem támasztja alá. Szomorúnak valóban szomorú, hogy a kutyát hibáztatod a saját helytelen viselkedésetek miatt.

2011. szept. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem megfelelően jártál el a helyzetben. Nem hallottad még hogy nem szabad meghátrálni? Az erőszak, és üvöltés, csak mégnagyobb erőszakot szül. Itt megtalálod mindenre a választ, hogy falkavezérré válhass.

[link]

2011. szept. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2011. szept. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Van itt egy felhívás egy hamarosan induló TV műsorra:

[link]


Pont nektek való, az altatás alternatívájaként!

2011. szept. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2011. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!