Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ér valamit egy ÖV kutya...

Ér valamit egy ÖV kutya manapság, megtud védeni?

Figyelt kérdés

Mármint tudom, hogy ér, csak elgondolkoztam.

olyanm kutya a kedvenc fajtám, ami jó ilyen célre, és ha lenne,. betanítanám suliba ÖV re meg minden engedelmességre, és vinném magammal a kutyám, ahova csak tudnám, kocsival, meg lakásban velem aludna, hogy megvédene, ha lenne valami gáz.

Igen, csak erre azt mondták egyes ismerőseim, hogy ez nagyon szép,. meg jó ötlet, csak ne felejtsem el, hogy eljön majd az az idő, amikor majd a saját életemnél is fontosabbnak fogom tartani a kutyámat, és nem merem majd elengedni, meg majd nem merek majd mögé állni, hogy ha valaki megtámad, hogy védjen meg a kutya, mert akkor nem engem, de a kutyának fog baja esni, vagy meghal, és akkor én életben maradok, de a kutyám hal meg helyettem.

És hogy ez egy kicsit durva lenne.

Na most félreértés ne essék, nem vagyok maffiózó, hogy rám támadnak minden nap, csak egy átlag ember, akit ugyan-úgy kirabolhatnak,m megverhetnek, betörhetnek hozzám és a többi.

Szóval tényleg nem éri meg az, hogy a kutya védjen engem, mert akkor neki fog baja esni, és nem ért az egész semmit?


2011. szept. 24. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Megéri. Nekünk argentin dogunk volt, betörtek hozzánk este, és a kutya szabadon volt. A kutyának semmi baja nem lett, de a betörőknek.... Csupa vér volt reggelre odakint minden. Este azért nem mentünk ki, mert nem ébredtünk fel rá. És, ha megkérdeznétek hogy honnan tudom hogy betörő volt?-Mert egyik barátunk sem jelzett... Bár ez a kutya nem volt tanítva. Ha tanítva lett volna akkor nem mennek innen sehova azok a gazemberek.
2011. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó a gondolatmenet, de ha a kutyád be van tanítva öv-re, ezáltal fegyelmet is tanul. Gondolj bele, Te kimernél állni egy harci kutya ellen? Én biztos nem.
2011. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

önmagában sajnos nem sokat ér egy harci kutya.

egy pásztor annál inkább!


a képzett harci kutya ha fogást talál, nem ereszt, csak parancsra.

ha a jobb karba harap, a támadó a bal kezében lévő késsel egyszerűen hasba szúrja...

elég sok biztonságis kutya hal így meg.


ha már egyszerre két kutyád van, nehezebb dolog kiiktatni őket...


de egy pásztorkutya 100x alkalmasabb a személyvédelemre - szerintem...

az ő harctechnikája a harap és elugrik.

+ egy közép-ázsiai például olyan kígyózva közelíti meg az ellenségét, hogy egyszerűen nem tudod, mikor és hova fog kapni. + kicsit vérengzőbb is, mint egy rottweiler vagy dobermann...



ha este veled alszik bent, akkor a beetetéssel/spray-el nincs gáz, de amúgy nem lenne nehéz kiiktatni:(


viszont én sötétedés után is ki merek menni az egyébként nem épp biztonságos erdőbe kutyát sétáltatni egyedül, 21 éves lányként, mert pórázon jön mellettem a közép-ázsiaim, és körülöttem a 3 szuka keverékem, meg a környék mellém szegődő kanjai, amik közül 1-2 elég óriásira nőtt...:D


átlagosan 7-8 kutya vesz körül, ha valakinek ezek után kedve szottyan belém kötni, az magára vessen.:D



amúgy meg volt már, hogy a frissen menhelyről hozott szukámmal sétálgattam kettesben, ő akkor lelkileg minősíthetetlen állapotban volt, az ember látványától és az autók zajától is sokkot kapott és maga alá pisilt...

odajött 3 részeg pasi kötekedni...

a reszkető, beszari kutyámból (amúgy tigriscsíkos, németjuhász méretű keverék) hirtelen habzó szájú őrült lett, olyan vehemenciával esett neki az egyik pasinak, hogy hajszálon múlt, hogy a póráz a kezemben maradt és le tudtam szedni róla, a pasik szó szerint arrébb futottak, és elmentek a dolgukra...


amit még hozzá tennék, hogy nem tudhatod, egy szélsőséges helyzetben hogy reagálnál...


én pl. két óriási kóbor kutyának mentem neki, amikor megpróbálták széttépni ugyanezt a szukámat.

én is kb. úgy változtam át békésen bringázó csajból őrültté, mint a kutyám a részegeknél...:D

lepattantam a bringáról, és ordítva rohantam a kutyákhoz, rúgtam őket, ahol értem, ennyi elég is volt, hogy felfogják, nem viccelek.

2011. szept. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Értem a gondolatmenetedet, de szerintem akkor is betörhetnek és kirabolhatnak a 100 kutya őriz. Aki ilyenre vetemedik az nem válogat az eszközök között. De tényleg nagyobb biztonságot ad egy kutya. Azt a benyomást kelti a kérdésed hogy egyedülálló vagy, de gondolom ez megváltozhat. Mivel egy kutya sokáig él, jó eséllyel családod lesz az ő élete alatt. Tehát olyan kutya sem árt aki majd ennek a követelménynek is eleget tud feleni.


A kutya ösztönszerűen megvédi a gazdáját és a területét, és erre egy kis neveléssel biztos rá lehet segíteni. A mi kutyánk például fajtájából eredően nem védi a területét csak minket, de nagyon lelkesen. Tényleg veszélyesebb egy nem kiszámíthatóan támadó kutya, mint Rex felügyelő. A kutyám védett meg, más embertől és kutyától is, pedig nem tanítottam rá.


Ha tényleg félsz a támadásoktól akkor vegyél valamilyen fegyvert, mert egy kutyát mindenhova magaddal vinni elég nagy kihívás, főleg ha őrző-védő kiképzést kapott, és biztosan sajnálni fogod, ha baja lesz.

2011. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan kutyát kell venni, amelyik wesenben, és ösztönben is jó. ha a kettő közül valami hiányzik, már sanszos, hogy nem fog megvédeni. A jó kutya, az élete árán is megvédi a gazdáját.
2011. szept. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!