Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régen is olyan volt a kutya...

Régen is olyan volt a kutya tartás, kutyához való hozzá állás, mint ma?

Figyelt kérdés

Hogy etessük Acanaval, meg aludjon bent az ágyban, kutyaiskola. és a sok nem kutyásnak röhejes felfoghatatlan hülyeség, és pénzkidobás.

Hallottam, hogy falun néhol még ma is 1 méteres láncon van a kutya, és elő b***ák a moslékot. De, városokban már nem igen megy ez.

De, mikor jött ez a felfogás, hogy egy kutyát családtagként kezeljünk, nyaralni vigyük, meg minden.

A rendszerváltás előtt is ennyi volt a kutyás mint ma?


2011. szept. 24. 18:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%
Érdekes, azért még nem költöztél el egy elmaradottabb országba ahol ma is "barlangban" laknak az emberek, pedig hát az ugyanolyan mint a panel... Amúgy meg én nem lakok barlangban, nagy kertes házunk van és senkinek sem kötelező a panel. Ha szándékosan nem akarod érteni mire célzok, akkor az a te bajod. Menj szépen vissza régebbre ebből a csúnya gonosz borzalmas fejlettebb világból.
2011. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%
Kedves kérdező? Megkérdezhetem, hogy téged zavar ha valaki normálisan tartja a kutyáját? A kérdésedből úgy veszem ki, hogy egy kutyát láncon kéne tartani és moslékkal etetni? Ezt komolyan gondolod?? Régen is voltak normális emberek akik rendesen bántak a kutyával és családtagként kezelték őket. Falun ma is más a felfogás, de ott is vannak nagyon jó gazdik meg nagyon rosszak is mint bárhol. Nem értem, hogy mi a francért foglalkozik mindig mindenki más dolgával ebben az országban, ahelyett, hogy magával foglalkozna és magában keresné a hibát. Vááá!!!!!!!
2011. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

„Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik.”

Mahatma Gandhi


szerintem erről ennyit.

2011. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
15%

ma 21:08

Az idézet szép.

De nem mindegy, milyen bánásmódot tartanak az adott korban elfogadhatónak, túlzottnak, vagy bírálhatónak.

És az sem mindegy, Indiáról, Afrikáról, Európáról beszélünk.De sorolhatnám a különböző felfogású népeket.

2011. szept. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nekem,régen a juhász,pásztor jobban megbecsülte a kutyáját,hiszen munkaeszköz volt. Tudatosan tenyészette, nag gonddal válogatta a kölyköket.

Szerette az állatokat.

Soha nem kötötte volna 1 méteres láncra, soha nem hagyta volna,hogy belenőjön a nyakába a nyakörv. Amit ma számtalan mentett kutyánál lát az ember.

A vadászkutyákat szintén nagy gonddal válogatták,nem szaporodhattak,csak úgy a világba. Hatalmas pénzekért fedeztek jó vadász kanok.

Sajnbos a háború utáni időszak rengeteget rontott a magarok állatokkalvaló bánásmódján. Ideje lenne észretérni.

2011. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!