Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatásra nevelés?

Sétáltatásra nevelés?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kutyám és nem engedi magát pórázon sétáltatni. Jár körbe rajtam, ugrál, hol húz, hol "belassít". Hogyan lehetne ránevelni, hogy ne járkáljon körbe rajtam hanem csak szép nyugodtan jöjjön mellettem?
2011. szept. 24. 21:08
 1/1 kutyásibolya válasza:

Nyugodt körülmények között, kertben vagy parkban, jutalomfalattal, tehát olyankor amikor nincs tele a hasa, magadhoz hívod, és ráteszed a pórázt, ezután leülteted, ha szépen ül megjutalmazod. Lassan elindulsz vele, ha csak egy-két lépést is megtesz szépen melletted újra leülteted, és azonnal megdicséred, jutalomfalatot is kapjon. Így szépen fokozatosan növelheted a lépések számát, a lényeg az, hogy mielőtt elkezdene forgolódni inkább ültesd le, hogy lássa, hogy jutalmat, simogatást csak akkor kap, ha szépen megy melletted. Elég kicsike még, úgyhogy sokáig ne nyaggasd vele, tényleg elég először egy-két lépés. Aztán le a pórázt és futhat. Ha jó élményeket kapcsol a pórázhoz és a sétához, biztosan hamar leszokik a forgolódásról. Valószinü, hogy nem biztos még abban, hogy mit is kell tennie.

Remélem segítettem: kitartás, türelem és türelem + jutalomfalat!

2011. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!