Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem szobatisztaságra...

Hogy neveljem szobatisztaságra, és hogy szoktassam le a morgásról?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kutyus. Van leteríthető kutya pelusa, néha odajár elvégezni a dolgát, de az esetek nagy többségében nem. Mivel panelban lakom, nem tudom levinni még sétáltatni, ahhoz nagyon pici. Azt szoktam csinálni, ha máshova készül lerakni a csomagot, akkor odateszem a pelusra, de legtöbbször addigra már kinyomja. Ha magától odamegy, akkor mindig megdicsérem. Mit csináljak hogy csak a pelusra csinálja? A másik dolog, hogy van egy másik kistestű kutyám, ha vele játszanak, a kölyök hangosan morog, vagy ugat. A szomszédok nem hiszem hogy jó szemmel néznék. Erről hogy lehet leszoktatni? Hiába szólok rá erélyesen, folytatja tovább.
2011. szept. 25. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:

1 kistestű kutya immel-ámmal elmegy társasházba. Na de kettő?

Bakker a pici nem azért morog, mert mérges hanem, mert játszik! Teljesen normális ez. 3 hónapos kutyust simán le lehet vinni sétálni. Én most a héten futottam össze 6 hetes kutyáját sétáltató emberkével. És az sem volt nagy. Alig volt nagyobb egy kövér tengerimalacnál.

Vidd le sétálni szépen! És ott lennt játsszák ki magukat a naggyal.

2011. szept. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 hetes kora óta megvan a kutyusom most 1 éves de még 3 hónaposan tényleg nem lehet levinni.:SS

Van olyan ismerősöd aki esetleg kertesben lakik? És megengedné,hogy ott egy picit játszon a kutyus? Amúgy nekünk is ez volt..Pelusra semmi de a ház összes pontjára. De szerintem úgy adj neki enni,hogy reggel amikor felkelsz, délben vagy 13 óra fele, és este 17-18 óra fele. Ha nagyobb lesz és kitudod vinni a panelból akkor így adj neki enni. Mert ugye kiviszed este és eltudja végezni. De megkérdezhetem ,hogy milyen fajta mert van olyan ami a büdös életbe nem lesz szobatiszta?

2011. szept. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett, egy 3 szobás panel, reggelente a nagyobb kutyust leviszem elvégezni a dolgát, és délután/estefelé, egy kiadós séta, vagy futás. Tudom mennyi a mozgás igényük, ehhez tartom magam. Semmi gond azzal ha egy kutya panelben van tartva, ha mellette kielégítem a szükségleteit. Az egyik, egy Yorki, a másik egy Jack Russel, és igen, tudom hogy ez a fajta mennyi odafigyelést igényel, és hogy milyen energiabomba. De mivel sportos, energikus alkat vagyok, azt hiszem jól kijövünk majd.
2011. szept. 25. 09:17
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha rendesen megvannak az eddigi oltási időben, akkor 3 hónaposan nyugodtan lemehet már pisilni. Arra kell csak odafigyelni, hogy más kutyák ne menjenek oda hozzá a biztonság kedvéért.


A szobatisztasággal pedig légy türelmes. Ha rossz helyen végzi a dolgát, ne szidd meg, ha elkapod, mikor látod, hogy izgatottan szaglászik, azonnal tedd a pelusra, mert kell neki (lehetőség szerint vidd le), viszont azonnal most fel a pisit-kakit, mert még a csempe is képes átvenni az illatanyagokat gyorsan - még ha mi nem is érezzük - és a kutya oda fog szokni. Ha jó helyen végzi a dolgát, dícsérd meg nagyon simivel, szóval, játékkal, ahogy tudod/gondolod.


Ha játékból morog, azzal nincs baj, és valószínűleg ez így is történik, mivel játék közben csinálja. Ha viszont fenyegetően morog, akkor zárd külön valahova és ne vegyél róla tudomást egy 5 percig legalább (vagy amíg meg nem nyugszik), ezzel tudni fogja, hogy rosszat csináld. Csak arra figyelj, hogy biztosan meg tudd különböztetni a kétfajta morgást, mert játék közben miért ne moroghatna? Elvégre kutya, vagy mifene.


Remélem, tudtam segíteni.


OFF: Egyébként egy jack russel terriernek borzalmas egész nap egy panelban, ráadásul napi csupán egyszeri futással, lemozgatással... Én a kutya érdekében inkább nem vállalnék ott kutyát, mert ő úgyis csak rosszul érzi magát nap közben. Mondjuk én alapból betiltatnám a panelban a kutyatartást... (Kivéve az életképtelen fajták...)

2011. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz :)
2011. szept. 25. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!