Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Hogy tudnánk végre...

S. O. S. Hogy tudnánk végre megnevelni?

Figyelt kérdés
Van egy roti-keverénkünk 5 hónapos. És nagyon rossz nem hallgat semmire és senkire :( Ennyi idősen már belehet iratni kutyasuliba? Vagy mit tegyünk? Tönkre tesz mindent és bántja az idősebb kisebb termetü kutyust. (evés közbe oda megy hozzá)...Ha tudtok valami jó netes oldalt vagy esetleg könyvet ajánlani a neveléssel kapcsolatban örülnék neki :) köszönöm
2011. szept. 25. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

3 hónaposan már mehetett volna.

Menjetek kutyasuliba,mert nektek is tanulnotok kell

2011. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem ment egyedül, ezután se fog. Azt javaslom minél hamarabb keress egy kutyasulit, mert komoly gondok lehetnek abból, ha egy ilyen nagy és erős kutya neveletlen.
2011. szept. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
mi próbáltuk 3 hónaposan is, de komolyan csak ugyan úgy mint most akkor se vette a lapot ha kapott a buksijára hogy nem szabad stb :( mi próbáltuk és próbáljuk is csak annyira kajla :(
2011. szept. 25. 14:26
 4/13 anonim ***** válasza:

A kutyát veréssel nem lehet nevelni, főleg, ahogy Ti csináljátok. Előzzétek meg a bajt, és menjetek kutyasuliba, hogy legalább az alapszabályokkal tisztában legyetek egy kutya nevelésénél.


Vagy ajándékozzátok el valahova, de hosszú távon mindkét fél csak szenvedni fog...

2011. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
jajjj de most a verést nem úgy kell elképzelni hogy agyon verjük :S hanem kap egy kicsit a buksijára hogy nem szabad....sose vernénk egy állatot se...
2011. szept. 25. 15:33
 6/13 anonim ***** válasza:

Ütéssel nem lehet büntetni, pláne egy rotit. Mint látod, nem is érsz vele semmit. Akkor minek csinálod? Ha ezt a módszer akarod választani a fegyelmezésre, akkor irdatlanul meg kell verned, hogy az hasson is valamit a viselkédésére, de így meg az lesz a vége, hogy fizikai harcot fogtok vívni egymással, ami egy rotival nem vicces.


Kutyaovi, majd kutyasuli. Bár lehet, hogy ezzel a viselkedéssel már nem is engedik be az ovira sem, hanem külön szocializációs foglalkozásra kell járni.


És olvasd el Jan Fennel kutyapszihológia című könyvét, fent van a neten is, megtalálod.

2011. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5 hónapos kutyától nem lehet elvárni még, hogy tökéletesen megcsinálja, amit tanítanak neki. Következetesen kell ismételgetni neki mindent. Az életkor előre haladtával majd egyre jobban rögződik benne, amit tanul.
2011. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Francokat nem lehet evlárni egy 5 hónapos kutyától. Az enyém 6 hetesen került hozzám, már első nap tanítottam, 3 és fél hónaposan már mindent tudott.
2011. szept. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

azt igen is sok helyen olvastam hogy ha rosszat csinál akkor oda kell vinni a tett helyszínére és rápaskolni a nóziára hogy tudja azt hogy nem szabad! A paskolás és a verés közt óriási a különdbség.!!! Am roti keverék...

A másik hogy vannak dolgok amiket megért kicsi kora óta pl hogy ha enni kap üljön le várja meg mig kitesszük neki és utána ehet. De az nem jó hogy evés közbe neki megy a másik kicsinek aki 14 éves...vagy hogy mindent elrondít a kertben szétág és tönkre tesz. Ezekről szeretnénk leszoktatni mert ha nem kezdjük el akkor tényleg csúnya vége lesz. Én csak tanácsot kértem esetleg könyv vagy oldal címeket ahol HOZZÁÉRTŐ emberek írnak és válaszolnak. ennyit kértem. Én nem adok olyan emberek szavára akik csak unalomból okítanak. Sajnos nálunk nincs kutyaovi és sajnos kutyasuli se biztos :S

2011. szept. 26. 14:41
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 13:01

Sajnálom a kutyádat...

Ha 3 hónaposan "mindent tud" , akkor igen csak koravén eb lehetett. A 3 éves gyerektől sem lehet elvárni, hogy úgy viselkedjen, mint egy 16 éves.

2011. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!