Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Bichon...

Mi a véleményetek a Bichon Havanese kutyáról?

Figyelt kérdés

Ilyen kutyuskát szeretnék.

Mennyire hullik a szőre? A többi állattal milyen a viszonya (van egy tengerimalacom azért kérdezem)?

Mennyire szófogadó fajta? (tudom, hogy nevelés kérdése)


2011. szept. 25. 19:03
 1/9 A kérdező kommentje:
És ezt elfelejtettem, mennyi idő múlva lesz szobatiszta?
2011. szept. 25. 19:04
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen kutyám, de mivel láttam nem igazán válaszolnak a kérdésre:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=68&keres..

2011. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ilyen kutyám van. Egy 1 éves szuka.


Nem hullatja a szőrét.


Ha kis korától velük van akkor nem lesz baj a többi állatal jelen estben a tengeri maccal.


Szeret a gazdája kedvében járni ezért álltalában szót fogad de néha egy kicsit magas. Ezért következetesen kell nevelni.


A szobatisztaságra elég könnyen rá lehet szoktatni ha korán kezded.


Sok sikert a kutyushoz!

2011. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos de azt hiszem erre a fajtára különösen jellemző a bőrallergia :)
2011. szept. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Nekem is ilyen kutyusom van. Imádja a gyerekeket, kutyákat:-) Egyáltalán nem hullik a szőre. Az enyém három hónapos korára lett teljesen szobatiszta. (Ez csak tőled függ mikor lesz szobatiszta. Az elején kb. napi 8-szor kell vele kirohanni pisilni, kakilni) Nagyon könnyen tanítható. Szerencsére nem allergiás semmire. Itthon lehet hagyni egyedül, nem ugat, nem rombol. Elég válogatós, nem szeret enni. Én hosszú szőrben tartom, uh elég sok időt kell a szőrápolására fordítani. Nagy a mozgásigénye. Ha sok időt tudsz vele foglalkozni nagyon szuper kiskutyád lesz:-)Megbízható helyről vedd, ne sajnáld rá a pénzt és akkor nem lesz vele probléma.
2011. szept. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 éves. Hamar szobatiszta lett, nagyon okos,könnyen tanítható, ugyanakkor nagyon akaratos is. Főnöknek képzeli magát. A szőre nem hullik, a kajára úgy lett szokatva kicsi korától, h bármit megegyen. Igaz, én csak prémium tápot adok neki, mert az enyémnek nagyon érzékeny a gyomra. Egy-két negatívum (ami nyilván nem fajta jelleg, hanem neveletlenség): nagyon ugatós, minden neszre ugat, rettentően aktív (kocsiban főleg), nehezen barátkozik más emberekkel, kutyákkal (nem volt jól szocializálva), le nem szakad rólam. Ettől függetlenül imádom, mert nagyon játékos kis bohóc.
2011. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd én most úgy fogok neked írni mint ELKÖTELEZETT TARTÓ és fajta SZERELMES!hullik a szőre(nem igaz hogy nem) de mérsékelten a többi fajtához képest viszont ez is csak akkor vehető észre ha teljes szőrben tarod(azaz hosszú). Más állatokkal jó a viszonya vagy semmilyen,ezt úgy értem hogy nem vesz tudomást róla vagy próbálják elkerülni az érintkezést(ezt saját tapasztalatból mondom mivel nekem kettő is van) de az biztos hogy nem bántják és nem próbálják megölni pl. a malackádat(régen nekem is volt 4db és 5db nyuszi is velük teljes harmóniában voltak ha gondolod küldök képet is). a szófogadóság valóban nevelés kérdése bár eredendően hajlanak a szófogadásra tehát nincs bennük pl.vadászösztön ergó macska után kevés esély van hogy elszaladjon vagy erdei séta alkalmával vad szag után eredjen,utóbbi szinte kizárt.és ha jól van nevelve tehát idegrendszerének megfelelő foglalkozásban részesül és kialakul köztetek a bizalom és kötődés akkor még csak el sem megy tőled a séta folyamán néhány méternél messzebb.persze csak biztonságos elzárt helyen engedd őt el a pórázról mert sosem lehet tudni.de nagyon ragaszkodó úgy tudnám őket jellemezni hogy olyanok mint a mágnes.le sem lehet őket vakarni!olyan mint az ember árnyéka!!!DE ők NEM szoba díszek!Attól mert kis testű és amiért szépek,mutatósak attól még igen is kutyák és nem arra lettek teremtve hogy a nap 24 órájában bent legyenek a házban!Imádnak futni,szaladgálni játszani!!!!Nagyon normális kiskutyák tudnak lenni ha kutyaként kezelik őket!
2011. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja és könnyen szobatiszták lesznek de ezt ne egy hét alatt várd el.napi 7-8 alkalommal ki kell őket vinni később ahogy telik az idő és egyébként te is észre fogod venni rajta hogy már esetleg elég neki napi 4-5 alkalom is és így tovább.nekem 3 hónaposan már szobatiszta volt.
2011. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem nem hullik a szőre, nem lesz tőle minden tiszta szőr, én még soha nem láttam sehol sem. Pont ez az egyik előnye ennek a fajtának. Nekem a legjobb választás volt ez a fajta. Csak ajánlani tudom! Borzasztó játékos, nagyon könnyen nevelhető, okos, hűséges teremtés. Valóban tud néha makacs lenni, de ezzel sincs különképpen semmi baj. Az enyém egyáltalán nem szereti a gyereket, valószínűleg azért mert itt a családban nincs, meg akiket eddig látott gyerekeket mind ugráltak, meg ordítoztak és ezért félt illetve fél tőlük.
2011. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!