Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász, Kuvasz, Rotwiler...

Német juhász, Kuvasz, Rotwiler? A 3 kutyafajta közül melyik a számomra a leg megfelelőbb?

Figyelt kérdés

A 3 fajtán gondolkodom. Következők az elvárásaim:


-Ne bántsa a házi állatokat főleg a tyúkot/csirkét ne.


-Jó terület védő öszteni legyenek. Védje a csládot a jószágokat és a portát a behatolóktól.


-Szerese a gyereket. (14 éves gyerek)


Tapasztalatok esetleg a 3 fajta közül valamelyikkel? Miért az ajánlanátok?


A válaszokat köszönöm!


2011. szept. 25. 19:27
1 2
 1/16 anonim válasza:

rotweiler, kiváló házőrző és szereti a gyerekeket mellesleg van egy tekintéje, szép állat. :)

Német juhász is szép, házörzőnek tökéletes. Gyerekeket nem bántja illetve nagyon intelligens kutya.:)

Kuvaszt nem ismerem.

2011. szept. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem te tetted fel a kuvaszos kérdést a minap? mondjuk lényegtelen...

Ne bántsa a háziállatokat, szerintem ez kutyafüggő, volt egy tacskó mamáméknak és gyilkolta a tyúkokat..., erre meg is lehet tanítani a kutyát ugyhogy mindegyik megfelel

jó területvédő ösztönök szerintem ez is megvan mind a háromnak bár a rotit csak hallomásból ismerem

szeresse a gyereket, na ez már húzósabb, mert haverom apjának van egy rotija és az kb 3 embert tűr meg a házban, nagyon egygazdás kutya, gyerek mellé én nem ajánlom

tapasztalatom csak kuvasszal volt eddig (se németjuhászom nem volt se roti) a kuvaszt ajánlom, a németjuhászt is hiszen szép okos és területvédő is szerintem ő A KUTYA, bár ha választanom kéne ilyen paraméterekhez a kuvaszt választanám

2011. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, összekeverhettem a rotit másik kutyával..

a wiki ezt írja róla

Barátságos, gyermekszerető, kitartó, megbízható, de ha kell, megmutatja, hogy ki az ,,úr" a háznál. Főleg a hímek dominánsak, de erős neveléssel le lehet szoktatni az uralkodási vágyról. Kiváló háziállat és remek pajtás. Akár életét is adná gazdája biztonságáért.


ha ő aztmondja, hogy gyerekszerető akkor biztos az:)

Bár én még mindig a kuvaszra szavazok.

2011. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat! Amúgy nem én tettem fel a Kuvaszost kérdést. Én szívem szerint a rotit választanám bár nem tudom hogy a baromfival mennyira jó a viszonya. Ezért jött szóba a másik 2 fajta. A szomszédunknak is van de ott csak macsaka van melette. A gyerekekkel a rotinál azt tudom hogy szocializáció kérdése. Az egyik ismerősömnek is van és a gyereket nyúzzák, felborogatják és csak úgy tűri. De viszont nagyn védi a portát!
2011. szept. 25. 19:39
 5/16 anonim ***** válasza:

Gondolom ez nevelés kérdése és kutya kérdése is, nem csak fajta kérdés.

Én a kuvasszal voltam úgy, tesómmal ketten ütöttük vertük(persze csak játékból mikor 4-5évesek voltunk) ráültünk a hátára ő meg csak szaladt velünk aranyos kutya volt:)

Szerintem akkor mindegyik megfelel az igényeidnek, válassz olyat ami neked tetszik.

A baromfi bántása szerintem szintén kutya és nem kutyafajta függő, erről is le lehet nevelni.

2011. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Bár nekem van egy Foxim és azt az istennek sem lehet róla le nevelni... Hát akkor a 3 fajta küül majd még el döntjük hogy melyik legyen.
2011. szept. 25. 19:45
 7/16 anonim ***** válasza:
A vadászösztöne szerintem a németjuhásznak a legerősebb és az is hajlamos leginkább az unalomból történő vadászatra, mert ő igényli a legtöbb foglalkozást. A másik kettő szerintem nyogodtabb. De persze minden kutya más alapból és a nevelés is sokat számít.
2011. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát igen! De tényleg. Most jutott eszembe hogy az egyik ismerősömék Német juhásza is kerítésen keresztül mindig ugatja figyeli és kergeti a csirkét. Ha tehetné meg is fogná. Egyszer majdnem meg fogta. Szóval akkor Német juhász ki esett. Marad a másik 2. Vagy a Rotweiler vagy a Kuvasz lesz.
2011. szept. 25. 20:04
 9/16 anonim ***** válasza:

kuvaszt akkor válasz ha értesz a kutyákhoz,nem lesz láncon és nem vered.1-2 atyai pofon el fér nevelés céljából.és akkor remek kutyád lesz.

van tapasztalatom rotival de az rossz,kisgyerekeket mamánál nem tűrte,hörgött,ha olyan kedve volt oda kapott mindenkinek,most 2 éves kuvasza van - egyiket sem produkálja a fentiek közül - hozzáteszem falun,és nem tenyésztőtől,de mind2 törzskönyves

2011. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értem! A választ köszönöm! A kutyákkal van tapasztalatom. Már volt Kaukázusim is!
2011. szept. 25. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!