Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó a kutyasétáltatás vagy...

Jó a kutyasétáltatás vagy nem? (lent)

Figyelt kérdés
Szeretném a kutyámat (szuka) minél több helyre vinni magammal, de Anyukám szerint nem érdemes, mert akkor rászokik a menésre és elszökhet. Igaz ez, vagy a sétáltatás ezt nem befolyásolja?
2011. szept. 25. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Épp ellenkezőleg, nagy butaságot mondott anyukád.


A kertes házakból pont azért szöknek olyan sokat a kutyák, mert nincsenek általában sétáltatva, és így bennük van a vágy, hogy kimehessenek az ismeretlenbe.


Szerintem tök jó dolog, hogy megteheted, hogy millió helyre együtt menjetek, és ezt használjátok is ki!! :)


Ha a kutya megfelelően van szocializálva, nevelve, akkor semmi gond!!! :)


Az viszont igaz, hogy rászokik a menésre, szóval csak annyit vidd most is, amennyit ÉLETE VÉGÉIG vinni tudod, később szomorú lesz, ha kevesebbet viszed majd.

2011. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szökik, ha nem sétáltatod. HA sétálminden nap,akkor tudja,hogy holnap is fog menni, tudja,hogy mi van kint és nem szökik.
2011. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de anyukád nagy butaságot mondott!!!

Épp az, hogy nem szokik rá a szökésre, mert világot lát.

Ha kertesházban is laksz akkor is kell napi 1-2óra séta, még ha 40hektáros kertben szaladgál egész nap akkor is.

Ugyanis nem a kutyát fárasztod le a sétával(mondjuk őt is valamilyenszinten) hanem az agyát kell lefárasztani. Lásson mindig szép új helyeket, embereket, más kutyákat...

Minnél több helyre viszed magaddal, annál jobban fog ragaszkodni hozzád, és kevés az esélye a szökésre. Régen az én anyukám(mikor kutyunk volt) még a boltba is vitte magával, meg tényleg szinte mindehova jött velünk ha mentünk valahova.

Sok ilyen választ fogsz kapni, mutasd meg anyukádnak is a kutya érdekébe és a te érdekedbe, hiszen neked is jót tesz, ha veled van a kutya.

2011. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog rá szokni. Én kertes házban lakom. 3 kutyám van. Mikor rá érek mindig viszem őket sétálni de a heti 1x-i séta 100% hogy mindig meg van. De nem szöknek.
2011. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a kutyának a legfontosabb tevékenység az életében a vándorlás, a séta!... ezt megvonni tőle tulajdonképpen állatkínzás. NApi rendszerességű sétákra van szüksége!!!
2011. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nézd meg ennek a kérdésnek a 3. oldalát (elvileg azt linkeltem most be)!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2222193-hogy-..

Itt leírtam, hogy oldd meg úgy a sétát, hogy a kutya ne legyen szökős csak a séta miatt! Röviden: Te menj ki előbb, ha húzna, rángatna kifelé, csukd be előtte a kaput, kicsit sokat kell gyakorolni, de megtanulja, hogy csak akkor mehet ki, ha ti is akarjátok. Nekünk így még akkor sem megy el, ha tárva-nyitva hagyjuk a kaput. És igazuk van az előttem szólóknak, kifejezetten jót teszel vele, ha rendszeresen viszed sétálni! Ettől lesz boldog egy kutya... Te sem éreznéd jól magad, ha mindig be lennél zárva a lakásba, tévé, számítógép vagy könyv nélkül... El tudnád végezni a testi szükségleteid, de rettenetesen sivárnak éreznéd az életed.

2011. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm a sok gyors választ! Kertes házban lakunk, de fogalmunk sem volt, hogy melyik a jobb neki. Én úgy gondoltam, hogy az, ha sétál, mert mást is látom, hogy viszi. Még egyszer köszönöm a segítséget! :)
2011. szept. 26. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!