Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolha, vagy más? (Kérdésed...

Bolha, vagy más? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Pár hete befogadtam egy kiskutyát. Tiszta bolha volt,és bár belőle kiírtottuk,a lakásban elterjedt,a szőnyegből talán sikerült kiírtani, de az ágyban még mindig van valami. A furcsa az,hogy a szőnyegen,ha ráléptem,rögtön másztak a lábamon,az ágyon viszont ilyet nem tapasztaltam,csak azt,hogy eszeveszetten viszketek, de leginkább a bokámnál, és apró,kis csípésekkel vagyok tele.

Ma kisikáltam,kiporszívóztam az ágyat,kimostam az ágyneműt,és lefújtam bolhára is jó rovarirtóval. Kb 1 órát feküdtem,és megint új csípéseim vannak. Létezik,hogy ezt is túlélik,vagy lehet valami más élősködő,ami pici,apró csípéseket gyárt egymás mellé,és az ágyban lakik?


2011. szept. 25. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy nem sikerült őket teljesen kiírtani! Mivel próbáltad?

Nálam a chemotox vált be

2011. szept. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ez bizony bolha. Lehet a ruhádban is beugrált, meg a szekrénybe. Nagyon nehéz őket ki irtani, sztem a legjobb a por mert az sokáig tart. Az ágyad alatt és mögötte is szord/fujd be mert a sötét poros zugokat szeretik.
2011. szept. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most olvasgattam egy kicsit. Az ágyi poloska a másik versenyző. Viszont azt írják,hogy annak sokáig tart a csípése. Én most egy hétig nem itthon aludtam,és teljesen elmúltak. Hazajöttem,most megint van

Hogy néz ki a bolhacsípés?

2011. szept. 25. 23:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez bolhacsípés lesz.

A kutyabolha, ha jobb helyet (kutyát) nem talál, átszokik az embervérre.

A megoldás az, hogy naponta takarítasz (alapos porszívózás). Folyamatosan. Nem elég egyszer és egy-két helyen: az egész lakást!

Ezt egy héten át kell csinálnod, illetve nem biztos, hogy a kiskutya teljesen bolhamentes - szóval ezzel párhuzamosan vidd el állatorvoshoz és keressetek valami jó megoldást.

(Ahol alszik, járkál, azt naponta kétszer is takarítsd ki!)


Fárasztó, de megéri.

Szerintem biztos, hogy az bolhacsípés, vannak bolhák még a lakásban.

2011. szept. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tuti,hogy bolha? Mert akkor feleslegesen nem hívok rovarirtót. De az ágyi poloska is hasonlít tűnetekben.Most ettől félek
2011. szept. 26. 00:29
 6/7 anonim ***** válasza:

hát szerintem ha a kutyusod csupa bolha volt, és azóta vannak ilyen gondok, akkor elég valószínű, hogy bolháról van szó...:)


a fentebb említett módszerek szerintem beválnak!

bár az elgondolkodtató, hogy ennyire elszaporodtak!

Én is aludtam már bolhás kutyával/macskával, volt pár csípés, de ettől még nem lepték el a szobámat!...


Így belegondolva, talán mégis érdemes a rovarirtót hívni...

2011. szept. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A bolhákkal pont az a legnagyobb baj, hogy ha lepetéznek, akkor még több hét múlva is kikelhetnek, ha éppen arra jár valaki! Nagyon sokáig fog tartani emiatt a kiirtásuk. Édesapám több héten keresztül permetezte a lakást miattunk. Ha végigmentünk a szőnyegen, mintha be lett volna szórva a lábunk mákkal...

Egy kóbor macska terjesztette el.

Bolha lesz az, ami a bokádat csípi, gondolj bele, milyen hatalmasat tudnak ugrani! Éjszaka lehet, hogy kitakarod a lábad, vagy csak könnyen be tud bújni a takaró alá.

Ha atkára gyanakszol, akkor meg teppeltesd ki a matracot (autókáptit-tisztítóban megcsinálják neked), a napon szépen meg is szárad. De szerintem bolha lesz az.

2011. szept. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!