Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szaporítanak annyi...

Miért szaporítanak annyi Golden retrivert?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenféle fajtájú kutyát szaporítanak, de mindig meg van egy bizonyos fajta, ami divat. Kezd elegem lenni belőle, hogy a "gondos" gazdik minden tudnak a kutyákról, csak épp azt nem, hogy nem tesz jót a kutyájával, ha mindenféle papír és orvosi vizsgálat nélkül szaporítja. Annyival letudja, hogy "de az állatorvos oltáskor mondta, hogy egészséges és szép kölykei voltak múltkor is, biztos most is az lesz".

1 szer mennének el menhelyre megnézni hány kóbor kutya van.


2011. szept. 26. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert most ez az egyik divat fajta.

Aztán majd ha lehullik a csillaguk akkor némelyik utcára kerül, mert a gazdinak már nem kell...

Most ami marha divatos az a golden, a közép ázsiai juhász és a stafford...

Régen a németjuhász volt így, el is baxarintották a fajtát minden szempontból, szerencsére kezdi összeszedni magát a fajta.

Ez vár a mai divatkutyákra is.. :S

2011. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

igen, sajnos a közép-ázsiait is szaporítják agyba-főbe, én is kájos vagyok, ahány kájost ismerek, mindnek tk-nélküli szaporított kutyája van...


csúnyán romlik le a fajta.:(


a kaukázusit már tönkretették.


most szépen sorban jöhet a káj, a kangal, az akbash, a karabas,...

2011. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
sajnos.. ez van minden divatfajtával.. :S
2011. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
nalunk is a golden a legelterjedtebb faj meg a bichon. ezeket keresztbe kasul pároztatják. tudok olyat h másik alombol való testvérével pároztatták....szörnyű. na de ahogy írták előttem, sajna lejár a szezonjuk nekik is és akkor jó néhány utcára kerül. hisz 10 éve még a cockerek,dalmaták, boxerek, rotik voltak a slágerek, ma meg már alig vannak...
2011. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Akiteki ***** válasza:

A golden is olyan lesz, mint a husky. Már 20 éve folyamatosan minden utcában szaporodnak a szerencsétlenek. És nem csökken a számuk. Ha megnézem az expresszt, még mindig a legtöbb husky meg mostanában a golden.

Hogy miért? mert az emberek idióták.

2011. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
kereslet kínálat,ennyi a titok. Ha megnő a kereslet a piac reagál és elkezdik a termelést .Valamiből meg kell élni munkanélküliség van .
2011. szept. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Én ez utóbbit úgy szoktam fogalmazni, hogy amíg van lószar, addig van légy is.

Amíg a kutyatartás divat, ha kell, ha nem, amíg az emberek a kutya vételárán akarnak spórolni, addig lesznek szaporítók.

2011. szept. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
az a helyzet hogy szakértőkön kívül nem látni a lényegi különbséget egy 100ezres meg egy 15ezres kutya között ,vagy olyan minimális és lényegtelen a kutyatartónak ,hogy nem foglalkozik vele. Rengeteg ember havi fizetése ennyi jóhogy nem fog 100ezret vagy többet kiadni kutyára mikor nem akarja versenyre hordani. Viszont szeretne kutyát és joga van neki is tartani,ha meg tetszik valamelyik fajta neki akkor olyan jellegű kutyáért hajlandó is fizetni de nem irreális árat.Csóróságban ne várjuk már el hogy drágán vegyenek kutyákat az emberek! És a nem sokszoros díjnyertes eb is nagyon sok örömet tud adni a gazdájának.
2011. szept. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ma 19:02


Az ilyen spórolás gyakran rosszul sül el. Aki a vételáron akar spórolni gyakran a gatyáját is ráfizeti az orvosi ellátásra, mert a legtöbb szaporított kutyánál van valami genetikai betegség, ami gondos pároztatással kivédhető lett volna. Az én álomkutyám a Labrador, és mivel az is divatkutya romlik is le. Mi sem vagyunk a legjobb gazdasági helyzetben, hát spórolok a kiskutyáért. Ugyanis 80-100 ezer forint egy évnyi spórolással bőven összejön, és nem fogom a gatyámat is rákölteni az orvosra. Pedig csak hobbikutyus lesz. Ennél sokkal többe kerül élete végéig egy kutya. Aki nagyon spórolós, menjen menhelyre 1000 fajtajellegű kutyus van, ráadásul ingyen. Aki szaporítókat támogat ne akarja felelős állattartónak gondolni magát...

2011. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%
Ezt mindenre mondják hogy az olcsóbb drágább de azért még így is kicsi a kockázat.Látom magam körül a sok kutyát egyik sem drágán vett,de fajtatiszta vagy annak látszó mégis egészségesek.A kitudja honnét szalajtott keverékek meg főleg.Ez a genetikai defekt nagyon elhanyagolható szerintem, én nem tapasztalom a rémtörténeteket ilyen téren.
2011. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!