Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télre lehet kiskutyát venni?

Télre lehet kiskutyát venni?

Figyelt kérdés
Német Dog kiskutyát szeretnék, de nem tudom, hogy érdemes e télre, vagy inkább várjak tavaszig? Ha tudnátok ötleteket, hogy pl hogy lehet bent tartani, ha hideg van kint stb. Jól jönnének.
2011. szept. 26. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Kennelek.:

[link]


Eladó vagy ingyen elvihető.:

[link]


Viselkedése.:

[link]


Tudod ez hatalmas kutya lesz!

Ezt te döntsd el, szerintem nem kell várni.

2011. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Eleve szerencsésebb szerintem és az általam tanultak szerint egy kölyköt élete első félévében bent tartani, mert így sokkal erősebb kapcsolat alakul ki a kutya és a gazdi között, és így meg lehet alapozni a szocializációját is.

Úgyhogy ilyen szempontból irreleváns kérdés, hogy télen vagy nyáron veszed, de a Német dognak a rövid szőre miatt télen amúgy is szüksége lesz egy melegebb zugra, és mondjuk én erre az előszobát tartom a legjobb megoldásnak.

2011. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D Már néztem mindenféle kennelt, meg express, topapró egyebek ahol találhatok kutyust...

Igen tudom hogy nagy kutyus lesz :) én épp ezért szeretem.

Viszont, megkérdezném a második válaszolót, hogy ha bent tartom ugyebár szükséges vagy szobatisztaságra, vagy néha kiengedni... viszont az iskola miatt én nem vagyok itthon. Erre valaki nem tudna megoldást nyújtani?

2011. szept. 26. 14:53
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi 10 éve egy hideg októberben fogadtunk magunkhoz egy pár hetes talált kutyust. Meséljek róla? :-)

Vagy ha azt mondom, hogy mára embernek képzeli magát, akkor kitalálod hol tartottuk az első telén?

2011. szept. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mesélj nyugodtan, szívesen fogadok bármilyen történetet, vagy tanácsot.
2011. szept. 26. 15:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi késő ősszel lelőjük a kutyánkat és kora tavasszal másikat veszünk!


Ez a kérdés tényleg komoly? Szerinted akinek van kiskutyája télen hová teszi? Nem mindegy az évszak? Nézd meg mit ajánl a fajtával foglalkozó oldal, és annak fényében vegyél!

2011. szept. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

15:01-es vagyok. Tehát...

Olyan kis pici volt, elszakítva az anyjától egy tök idegen hely volt neki az udvarunk. Nem volt szívünk kirakni.

Azaz a fűtött előszobánkban és konyhánkban szocializálódott a drága. :-)

A család teljesen elkényeztette...

A szobatisztaságra viszonylag hamar rászokott, bár az elején elég fárasztó volt vele. Újságpapírra szoktattuk, meg rendszeresen kivittük. Egy idő után az ajtóban való toporzékolással jelezte, ha pisilnie kell...

Mai napig úgy csinálja, ha bevan csukva...


Na viszont látott minket, hogy mit csinálunk, hova ülünk, hogy eszünk, hogy iszunk... Mikor felérte a fotelt, beleült, felmászott a székre, belenyalt a tányérba, stb. Eleinte jaj még kicsi, ugyan már, de aranyos mondatok mentetek... Utána nem tudtuk erről a kotnyeleskedésről leszoktatni. Jött az első tavasza, napközben elvolt kint, de este az ajtót rágta, kaparta, hogy bejöhessen...


Most már megszokta kint, de ha tud besunnyog, és néha hagyjuk neki. A nyalakodás is ritkább, de teljesen nem bízunk benne, szóval nem hagyjuk egyedül a konyhában...

Nagyon emberi tulajdonságai lettek amiatt, hogy bent kezdte.

Nekünk határozottabbnak és szigorúbbnak kellett volna lennünk. Valahogy tudatosan büntetni/megdícsérni, hogy tudja mit szabad és mit nem. El ne kövessétek ti is ezt a hibát! :-) De egy kiskutyának mindent elnéz az ember, na...

2011. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, ha "veszed" a kutyát, és nem úgy ajánlja valaki, hogy s.o.s. gazdit keresnek, akkor inkább tavasszal vegyél. Ha nincs gazdija típusú, akkor bármikor, csak valaki törődjön vele!


De ha egész nap bezárva van egyedül piciként, az nem szerencsés, csak azután esetleg, ha már szobatiszta, vagyis tud egy helyre pisilni vagy kivárni x órát...

2011. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szobatisztaságra szoktatás egy nagy feladat kiskorában. Eleinte 2-3 óránként pisilnie kell.
2011. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: 2-3 óránként???? Az enyém 20 percenkét pisilt egy csöppet :D
2011. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!