Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert szaladgal a kutya a...

Miert szaladgal a kutya a farka utan?

Figyelt kérdés
van egy 12 eves nemet juhasz keverekem es ma eszrevettem, hogy korbe korbe szaladgalt a farka utan.kivancsi lennek mi lelhette, mert regen ugy mondtak, hogy a veszett kutya kergeti a farkat de veszett nem igazan lehet, be van oltva.
2011. szept. 26. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Rossz szokás, vagy OCD (kényszerbetegség).
2011. szept. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mint irtam idos a kutya es eddig meg nem lattam, hogy ilyent csinalna......
2011. szept. 26. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is szokta csinálni, de csak akkor ha kicsit hozzáérek neki, de max 2-3 kör ír le és békén is hagyja.
2011. szept. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert viszket nekije.
2011. szept. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk megtelepedtek benne a bolhák?

Mert ha kicsi korától ezt csinálná, akkor bármit jelenthetne. Az én kutyám akkor csinálta ezt, ha nagyon örült valaminek. (Mondjuk régen nem látott már és hazamentem <másik városban tanultam és kolis voltam>.)

2011. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
pl. mert nem érik új ingerek, nincs kielégítve a mozgásigénye és a munkakedve...
2011. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért kergeti a kutya a farkát? - komoly betegségek


Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.

Ha valahol rákeresünk egy videóra kutyákról, akkor biztos látunk olyat, melyen a kutyus a saját farkát kezdi el kergetni. Ez alapjában nem gond, de ha túl gyakran fordul elő, akkor már betegségek tüneteit jelentheti, ezek közé tartozik a magas koleszterolszint is akár.


Egy nemrég elkészített tanulmány szerint a kutyák minimum 1 percig kergetik farkukat egyfolytában, ezt pedig naponta többször is megismétlik. Ezenfelül a kutyák tulajdonosai vonyítást, ugatást, vagy morgást is jelentettek az üldözés közben. Néha még azt is megfigyelték, hogy a kutyák a falhoz támaszkodva nézik a farkukat, vagy épp egy sarokba húzódva próbálják megfogni azt.

A farokkergetésen kívül más tünetei is lehetnek az OCD (obsessive-compulsive disorder) betegségnek, mint például a poroszkálás, forgolódás, levegőbe kapkodás vagy rágcsálás. A legtöbb kutyafajta elvégzi ezeket a tevékenységeket, azonban OCD-veszély csak akkor áll fenn, ha a jelenség feltűnően gyakorivá válik.


Lisa Peterson, az amerikai Kennel Club kommunikációs igazgatója szerint a farokkergetés általában a kölyökkutyáknál jelentkezik, amikor felfedezik, hogy van farkuk. Azonban befolyásolható tényezőként említi meg a kutya életkorát, nemét, illetve fajtáját. Ha OCD-ben szenved a kutyánk, akkor nem növi ki a farokkergetést, ugyanakkor a nőstény állatok hosszabb ideig szórakoznak ezzel betegségveszély nélkül. A fentebb említett tanulmány szerint a terrierek, németjuhászok és általában az őrzésre nevelt kutyák hajlamosabbak a farokkergetésre.


A kutatásban résztvevő kutyák közül a betegek többsége magas koleszterolszintet mutatott, mindkét, HDL és LDL koleszteroltípusra. A magas koleszterolszint meggátolja az agyhormonok folyását, ezzel befolyásolván az általános hangulatot és viselkedést.

Ha gyanítjuk, hogy kutyánk beteg, a szakértők a következőket ajánlják:

Látogassuk meg az állatorvosunkat! Egy egyszerű vérvizsgálat már kimutathatja a koleszterolszintet. Ezt jó legalább évente 1-2-szer elvégezni, ugyanis a magas koleszterolnak több betegség is lehet az oka, mint például a cukorbetegség, hasnyálmirigy gyulladása, vagy egy gyengén működő pajzsmirigy.

Kutyánkat csomagolt kutyaeledellel etessük! Ezek törvényesen ellenőrizve vannak, és csak megadott zsiradék- és proteinértéket tartalmazhatnak. Ne etessük kutyánkat különböző ételmaradványokkal! Ezekkel veszélynek tesszük ki háziállatunkat, ugyanakkor a kutya nem feltétlenül kedveli a mi félig megevett hamburgerünket.

Kutyánk megfelelő egészségének és diétájának biztosításával nyugodtan szórakozhatunk vele egy esetleges farokkergetési akcióban, anélkül, hogy betegségektől kellene félnünk.

2011. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!