Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez közterületnek számít, ahol...

Ez közterületnek számít, ahol csak pórázon vihetem a kutyám? (többi lent, jogi kérdés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


A falum mellett van egy óriási földterület, van rajta szántóföld, legelő, erdő,...


Ez a föld több ember között fel van osztva, tehát tulajdonképpen nem a közé, bár a köz is használja...

Innentől magánterület, és nem közterület. Ugye?

Csak hát nincs kerítéssel körbekerítve...


Az emberre is támadó kutyámat természetesen pórázon viszem itt is, de van 3 szelíd, csak motorosokat megkergető kutyám. (Nem harapnak, csak megfuttatják magukat - bár ezt szegény motoros nyilván nem tudhatja.)


Ezt a 3 kutyámat szigorúan akkor, amikor erre a területre kiértem, el szoktam engedni, hadd szimatoljanak az erdőben, ahova én nem tudok utánuk menni a szúrós bokroktól...


Törvénysértést követek el, vagy nem?


Egyszerűen nincs olyan terület, ahol legálisan el tudnám őket engedni...

Szegény pórázon lévő közép-ázsiaim meg csak a kertben tud velük játszani, nem tud egy jót rohanni az óriási réten...


Természetesen ezen a területen is figyelek, nem jön-e lovas, motoros, túrázó,... de ha véletlenül 1-2 kutya (és nem a káj) szabadon van, akkor jogilag belém köthet az illető? - támadás nem történik, csak mondjuk fél a kutyáktól.



Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2011. szept. 26. 20:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Azzal, hogy már megkergetik, már feljelenthetnek. Mert van aki úgy megijed, hogy elesik a motorral stb... Mellesleg ha összeakadsz egy olyan emberrel, aki nem megijed hanem leszáll a motorról aztán a kutyádat felrúgja, akkor egy szavad sem lehet. Szóval jobb ha óvatos leszel, vagy megneveled őket.
2011. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Már ne haragudj, de ha megkergeti a motorosokat az a kutya nem szelíd...

Miért nem neveled meg őket, hogy visszahívhatóak legyenek?

Kerékpárosként mondhatom, rettentő zavaró, balesetveszélyes és persze félelmetes, ha egy kutya ott rohan melletted csaholva.

Ez ráadásul plusz időveszteség, mert le kell szállnom, hogy elkergessem őket és legszívesebben seggbe rúgnám a felelőtlen gazdát.


"...hadd szimatoljanak az erdőben, ahova én nem tudok utánuk menni..."

Ez meg mi?

A kutya engem kövessen, ne én menjek már utána és ha akarom, vissza tudjam hívni.

Ha a 4 kutya nevelése meghaladja a képességeid, miért nem tartasz csak 1, max. 2-t?

2011. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Kapásból ott illegális, hogy magánterületre mész engedély nélkül. Az meg iszonyú nagy felelőtlenség, hogy a kutya megy egyedül az erdőbe, aztán majd egyszer csak lelövi a mezőőr, és szavad nem lehet, mert teljesen jogos intézkedés lesz.
2011. szept. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

nyilván nem hagyom, hogy kergessék a motorosokat, és nyilván behívhatóak, ha egyszer póráz nélkül mehetnek. de ha SZABAD valamit, akkor azt megteszik - lásd szaglászás az erdőben.


örülnék, ha valaki a kérdésemre is válaszolna!:)

2011. szept. 26. 20:52
 5/21 anonim ***** válasza:
Ott írtad, hogy megkergetik a mocisokat...
2011. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

a területre épphogy nekem van engedélyem belépni, másnak nincs!!!

én személyesen beszéltem annak a területnek a gazdájával, és azt mondta, ha kell, írásban is igazolja, hogy BÁRMIT csinálhatok a földjén!


és az erdő inkább erdőcske, ott nincs vadőr meg erdész meg mittudomén, vadból is csak annyi, amennyi a tényleges erdő vacak kerítésén kiszökik...



még mindig várok választ!:)



Bekerítetlen magánterület az közterületnek számít-e...

2011. szept. 26. 20:54
 7/21 A kérdező kommentje:

akkor átfogalmazom: megindulnának utánuk, ha addigra nem pórázon lennének.:)



válasz a kérdésemre?...:)

2011. szept. 26. 20:55
 8/21 A kérdező kommentje:

amúgy én is biciklis vagyok, és ha ez segít, próbáld ki az én módszerem a kergető kutyák ellen:

amikor melletted fut a kutya, állj ki a nyeregből és vidáman, lelkesen beszélj hozzá, hogy ezaz!! futás!! gyere gyere!!!

meg ilyenek.


ha meggyőzően csinálod, a kutya akkorát fog csodálkozni, hogy elfelejt agresszívnek lenni.

Van olyan kutya a faluban, akivel így lettünk nagy haverok. azóta ha felé bringázok, csaholva fogad...

2011. szept. 26. 21:00
 9/21 A kérdező kommentje:

(a nyeregből kiállás nem a leszállást jelenti, csak ha félreérthető lenne...:))


persze egy brutálisan agresszív kutyát nem biztos, hogy le lehet szerelni így, de egy próbát megér.

2011. szept. 26. 21:02
 10/21 anonim ***** válasza:
Te magad írtad, hogy magán területen engeded el a kutyákat. Akkor mi a probléma? A magán az nem köz.
2011. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!