Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyes kutyát ivartalanitás...

Menhelyes kutyát ivartalanitás után mennyivel lehet fürdetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kedden ivartalanitják a kutyát, és jövöéten hoznánk el.de mivel menhelyes eléggé mocskos szegénykém, ezért érdekelne hogy kb mennyi idö mire begyogyul a seb,és mikortol lehet a műtét után fürdetni.

Köszönöm


2011. szept. 27. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg 10-14 nap alatt beforr és varratot szednek, de már egy hét után szerintem lehet fürdetni, akkor már nem lesz baja.
2011. szept. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

egy hónapig nem kéne bántani a sebet.

mert felázik, stb. Én a szuka pocakját csak áttörölgettem néha betadinos gézzel, hogy mégse legyen mocskos.

De mondom, egy hónapot hagyj neki

2011. szept. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a probléma,hogy nem kis sárrol és koszrol van szo,hanem menhelyes és ott pisi-kaki szag a szörbe, elég csapzott is ezért érdeklne a fürdetés
2011. szept. 27. 13:28
 4/10 anonim ***** válasza:

akkor hozzátok el 1 nappal

az ivartalanítás előtt

és fürdessétek meg,csak megengedik,vagy a menhelyen is megfürdetheted ha van rá lehetőség

2011. szept. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk varrat szedésik nem engedték hogy elhozzuk a kutyánkat, mikor hoztuk azt mondta a hölgy hogy két hétig ne fürdessük.
2011. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
MA fogják ivartalanitani,nemfogom megfürdetni mert nemszeretnék bajt okozni neki. viszont száraz samponnal sem lehet? vagy az is árthat neki?
2011. szept. 27. 13:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyámban bélelzáródás műtéte volt, én megkérdeztem a dokit, hogy műtét után mennyi idővel lehet fürdetni (csupa vér volt szegénykém szőre) Nekünk a doki azt mondta, hogy varrat szedés után pár nappal már nyugodtan lehet. Meg fürdettem nem lett baja a sebének, persze arrafelé nem dörzsöltem olyan nagyon.
2011. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem combnyaktörésem volt, 2X műtöttek (szegecsek be, majd fél évre rá ki), kb 15-20 cm-es összevarrt sebem volt. Amikor teljesen kiszedték a varratokat, akkor lehetett fürdenem úgy, hogy a seb is víz alá kerülhetett.

A második műtét utáni varratszedést követő 1 hétre már strandra mentem (nem bírtam megállni, hogy ne menjek :))


Ebből kifolyólag, gondolom nyugodtan megfürdetheted varratszedés után, ami embernek nem káros, a kutyának miért lenne az?

2011. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2011. szept. 27. 13:51
 10/10 Akiteki ***** válasza:

A varratszedés előtt én sem fürdetném meg. De utána bármikor. Nálunk egy hét után már ki szokta venni az orvos a varratokat.

Addig próbáld meg szőrkefével (akár ruhakefével) levakargatni róla a koszt.

2011. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!