Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel tudtátok...

Milyen módszerrel tudtátok ránevelni a kutyát kerttisztaságra?

Figyelt kérdés
Az enyém lassan egy év alatt nem képes megtanulni.
2011. szept. 27. 15:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Tudja, hogy hova lehet, kiengedéskor direkt oda megyek velük. De néhány hét után inkább tartogatta, órákon át, amíg csak kénytelen nem voltam otthagyni.


Hiába a kijelölt területre végzi el a dolgát a másik, és hiába teszem át az övét is oda, hogy ott érezze a szagingereket, ő akko is oda pottyant, ahol éppen kedve tartja. Ha véletlenül sikerül rajtakapnom, és hátrahívom vagy pórázzal vezetem oda, akkor aztán megint csak várhatok, feleslegesen, úgyis kivárja, amíg a közelében sem vagyok.

2011. szept. 27. 15:32
 2/7 anonim válasza:
arra nem lehet mert a kutyák akkor végzik el a dolgukat amikor szagot fognak pl. egy lakásba rálehet nevelni mert ott a saját,vele lakók szagát érezheti de a kertbe mondjuk a madarak,macskákét is és azt ő megjelöli hogy az az övé....
2011. szept. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
* akkor
2011. szept. 27. 15:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg lehet tanítani, eddig minden kutyám megtanulta, vagy rájött magától, csak ő nem :(
2011. szept. 27. 15:34
 5/7 anonim ***** válasza:
A mienk mindig a kert bizonyos sarkába végezte a dolgát. Erre nem kellett külön betanítani, rászoktatni, magától "tudta".
2011. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kerten belüli kerttisztaságra maximum úgy, hogy kiköltözöl vele a kertbe egy hétre és közben lesed minden mozdulatát éjjel is. Mikor ürítésre irányuló szaglászást látsz, akkor a megfelelő helyre kíséred, és ott nagyon megdícséred.


De valószínűleg egyszerűbb lenne napi két kerten kívüli sétával megoldani a problémát.

2011. szept. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez sem válik be sajnos, a másiknál az éjszakai bezárást példál úgy oldom meg, hogy éjszaka egyszer pluszban kimegyek velük a házunk környékére császkálni, és akkor pisil, így kényelmesebben érzi magát reggelig, de a nem kerttiszta kutya ilyenkor sem pisil. Sétával is így van a nagydologgal kapcsolatban. Egyszerűen mintha vonzódna az udvarhoz... Ráadásul ők 2x kapnak enni, ez két ürítést jelent, és ebből a kettőből minimum egyet mindig tiltott helyen végez el, véletlenül sem a határban.
2011. szept. 27. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!