Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák összeszoktatása?

Kutyák összeszoktatása?

Figyelt kérdés
Négy év és négy hónapja van nálam egy németjuhász keverék kutyus, aki 5 év körüli lehet most. A látása sajnos egyre romlik és az orvos sem mondott sok bíztatót, ezért beszereztem mellé egy négy hónapos kan staffordshire terrier-rottweiler keverék kutyát. A kutyus a rottweiler jellemvonásait hordozza, a terrier vér nem igazán látható. A virgoncságot leszámítva nagyon ügyes kutyus. Amikor megmutattam egymásnak őket kerítésen keresztül, a németjuhász nem nagyon örült neki sajnos, de ez várható volt. Azt hallottam, hogy nem szabadna bántania a kölyök kutyát és félek, hogy nem szokja meg a másik kutya jelenlétét.
2011. szept. 27. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is németjuhászom van és pont ez a probléma.(mármint az agresszivitás) De, én megtudtam kettő kutyussal szoktatni. Nálam az módszer vált be hogy ráraksz mindkettőre egy szájkosarat, és összeengeded őket, talán először nem is egymással hanem a szájkosárral fognak foglalkozni. És más részről meg így nem tudják egymást bántani. Amint már nem zavarják egymást akkor vedd le csak a terrier-ről a szájkosarat és amikor már eltelt egy-pár nap a németjuhászról is leveheted. Remélem be fog vállni! :))
2011. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Kipróbálom.
2011. szept. 27. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!