Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell levezetni egy kutya...

Hogy kell levezetni egy kutya szülést?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy le leszek szólva, és tudom, hogy egy kutya segítség nélkül is tud elleni, de én akkor sem merném hagyni, hogy állatorvosi felügyelet nélkül hozza világra a kölyköket.

Annyi minden történhet, az emberek sem véletlenül szülnek kórházban. Nem akarom a kettőt összehasonlítani, de én szeretem annyira a kutyámat, hogy ha már ellenie kéne (de nem fog, mert ivartalanított szerencsére:) akkor a lehető legjobb segítséget biztosítom neki.

2011. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a szülő kutya milyen boldog lenne, hogy egy idegen b*sztatja... Bár hát mit is számít a nyugalom egy szülésnél... Amíg minden rendben van addig felesleges az orvos. Legyen kéznél a száma és ennyi.
2011. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hogyha van annyi időd, hívj orvost! Hogyha nincs akkor próbáld a kutyát megnyugtatni bár, ez szinte lehetetlen. Ne ijedj meg ha összevissza mászkál, homorít, mert ilyenkor nem tud nyugton maradni. Aki már szült az tudja hogy milyen érzés ez. Általában nem szokott bekövetkezni hogy be kell avatkozni.
2011. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mantis religiosa ***** válasza:
61%

Először is a kutya fial, nem ellik. Ellésről max. 3 lehetséges utód esetén beszélünk, pl.: szarvasmarha, ló, stb. E fölött fialás, mint ahogy a mondás tartja: megbánta, mint a kutya, amelyik hetet fialt.


Nekem 30 éve vannak kutyáim, a simaszőrü foxim többször is fialt. Az állatorvos azt mondta, hogy a megfelelő "szülőszoba" kialakításán kívül nincs sok teendő, az esetek 90 % gond nélkül történik. Ha mégis gond adódik, a gazda is megteheti azt amit az állatorvos tenne. Viszont ha a gazda helyett, akit a kutya falkavezérként tisztel és elfogad, az állatorvos van jelen, csak felesleges stressznek tesszük ki az állatot, ami abban a helyzetben éppen nem hiányzik neki.


Komplikáció lehet a farfekvés, vagy a halva születés.Farfekvésnél a gazda is tud segíteni, minimális anatómiai ismeretek birtokában. Halva születésnél pedig az élettelen kiskutyát erőteljesen masszírozni kell, esetleg felváltva hideg-meleg víz alá tartani, hogy a keringés meginduljon.


Ha van még kérdésed írj nyugodtan privit!

2011. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

OFF

"Először is a kutya fial, nem ellik."

Most komolyan ebbe minek kell belekötni? Attól hogy te 30 éve úgy mondod, hogy fial, még helyes kifejezés az ellik.

Akkor kutyák esetében a következőket kell használni pl.: fialási naptár, fialási zavar, fialási görcsök? Elég hülyén hangzik.


Figyelj!

"Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul."

Logikád szerint akkor az "arabul" kifejezés helytelen, mert a közmondásban nem úgy van.

Bocs az offért!

2011. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az legyen a kutya mellett, akit legjobban szeret, és senki más. Orvost nem árt izzitani, számitson rá, ha esetleg gond lesz hivni fogjátok. Legyen egy elletőláda, mellette papirtörlők, és infralámpa. És ha már ugy néz ki lezajlott az ellés, akkor kell majd a doki. Átnézi a kölyköket, az anyát, és ad neki egy tisztió injekciót.
2011. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mantis religiosa ***** válasza:
0%
Nos az ellés és fialás kifejezés jelentésbeli különbségére pusztán jobbító szándékkal világítottam rá, nem okoskodni akartam, sajnálom ha zavar Téged vagy bárkit, de úgy vagyok vele, hogy a tudásomat szívesen megosztom mások sorsának, életének jobbá tételére, és azért, hogy sznob körökbe ne szólják le.
2011. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, ettől most biztos jobb lett az életünk! :) De miben is? Az én kutyám képzeld, nem is ellik, nem is fial hanem SZÜL(ne ha nem ivartalanítanám). És nem érdekel más mit gondol. Én szeretem az állatomat és nem egy szakmai értekezleten vagyok, úgyhogy nem tudom kinek fáj ez, vagy miért lennék ettől butább.
2011. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mantis religiosa ***** válasza:
0%
Örülök, hogy jobb lett, bár azt nem tudom hol olvastad, hogy buta vagy. Ha mégis így érzed tegyél ellene. A tudás hatalom. Élni kell vele és nem visszaélni.
2011. szept. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jézusom pont azt mondom, hogy nem lett jobb. Tudsz te értelmezni? Ez CSAK egy szó.
2011. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!