Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez azt jelenti a kutyáknál,...

Ez azt jelenti a kutyáknál, hogy dominánskodni akarnak?

Figyelt kérdés
Segítsetek megőrülök! :( Kutyám állandóan megakarja dugni a lábam, meg ha leülök felugrik akkor meg a karom....teszem hozzá szuka! Ez tudtommal azt jelenti, hogy dominánskodni akar felettem. Jól tudom? Hogy lehet leszoktatni őket erről? Anyám eltűri neki...igaz lese szarja anyám parancsait.. -.-' Rám hallgat mivel leszedem magamról és nem hagyom neki általában, csak ha 1 óra múltán se fejezi be és ugat egész éjjel ez miatt. mint pl most is ahogy írok... Köszönöm a segítséget!
2011. szept. 28. 00:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
meg kell verni vagy el kell zárni.
2011. szept. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nah hát téged elöbb vernélek meg az is biztos... -.-'
2011. szept. 28. 00:30
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

meg kell tanítani a kutyának, hogy te vagy a falkavezér.

[link] itt keresd ki a Hogyan legyek falkavezér? c. bejegyzéseket (összesen 3 van).

2011. szept. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Elviszed ivartalanítani, és megoldódik a gondod.
2011. szept. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Cyndel KÖSZÖNÖM szépen! Ilyen módszerekre gondoltam! :)
2011. szept. 28. 00:59
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

ma 00:30


Haha én nem vagyok nagy támogatója ennek az új, mostanában fene divatos rendszernek, miszerint 1-2 pofon nem tesz jót. Nem agyba-főbe kell verni, de 1 pofon nem árt soha, legyen szó gyerekről, vagy kutyáról, esetleg macskáról.

2011. szept. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak "akar", hanem domináns is. Ezzel fejezi ki a dominanciáját fölöttetek. Meg gondolom még néhány más jellel, amit nem vesztek észre. Mindenesetre nem szabad ráhagyni, ilyenkor el kell zavarni mellőletek. Amikor ezt csinálja, akkor ne engedd, hogy 1 méternél közelebb jöjjön hozzád, egyszerűen zavard el!


Amúgy tök jó lenne, ha az emberek nem csak orvosi beavatkozással akarnák kezelni a kutyájuk dominancia problémáját, hanem végre elkezdenék nevelni is! Az ivartalanítást ettől függetlenül meg kéne ejteni valamikor!

2011. szept. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás nem árt, de jelen esetben nem is használ. Nekem az ivartalanított szukáim is csinálják. Nem rajtam, hanem egymáson, sőt még a kanokon is.
2011. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha le ülsz és fel ugrik és el kezdi akkor küld le vagy rakd le a fördre állj fel te is és mond hogy nem vagy fúj (attól függően hogy melyik vezény szót használod). Ha állsz és akkor csinálja akkor zárd be valahova 10 percre. És menj el tőle. 10 perc elteltével engedd ki de mikor el kezdi ekkor is mond neki hogy fúj/ nem és utánna zárd be. Az én kutyám is ezt csinálta az egy kan bullterrier volt. Annál az utolsó bezárogatós módszer vált be. Egy jó párszor meg kell csinálni mire meg érti....
2011. szept. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Olvasgasd Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyvét, nagyon hasznos! Google első két találat.

Emellett a youtube-on keress rá ezekre a műsorokra:

A póráz két végén

A csodálatos kutyadoki

Mindkettőből nagyon sokat tanulhatsz!

2011. szept. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!