Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni egy szuka...

Mit kell tudni egy szuka kutya ivartalanításáról?

Figyelt kérdés
Hány hónapos kortól lehet, mennyibe kerül, milyen hatással van a kutyára...stb
2009. ápr. 27. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

4-6 hónapos kortól már lehet. (én, ha most lenne pici kutyám biztos ebben az életkorban, ivarérés előtt csináltatnám meg) Itt bővebben: [link]


Hatások:

- csökkenteni lehet a daganatos megbetegedések, gennyes méhgyulladás kockázatát

- korai ivartalanítás esetében természete barátságosabb, simulékonyabb, játékosabb marad - de ez egyedfüggő is természetesen

- nem szenved se ő, se a gazdi az évi kétszeri tüzeléstől: nem kell arra a 2*3 hétre bezárni, csak pórázon sétáltatni, állandóan vigyázni

- nem csúszhat be nem várt alom, ezzel nem növeli a már amúgy hatalmas gazdira váró kutyaállományt - épp ezért a gazdi részéről maximális felelősséget tükröz, ha kutyája, macskája ivartalanítva van


A műtétet nagyon gyorsan kiheverik. Az enyém már 2 nap múlva labdázni akart. 2 hét múlva meg már csak a varratszedés emlékeztetett rá, hogy műtötték. Rá egy hónapra meg ugyanúgy sportolhattunk mint előtte. Azóta semmi gond nincs vele. Tévhitekkel ellentétben nem hízott el (pedig egy labrador szukáról van szó - akikről köztudott, h nem vékony testalkatúak - nah, ő AZ :o)).


Az ár függ attól, hogy

- Budapesten vagy vidéken végzik

- mekkora a kutya testtömege

- ivartalanítási akció keretein belül végzik vagy nem

[link]


Már 10 ezer forinttól már meg lehet csináltatni.

(A mi labinkat (25 kilós) Budapesten, a saját orvosunknál 21 ezer forintért csinálták meg)

2009. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Sokat segítettél:)
2009. ápr. 27. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
aze gyik lány kutyám nekem si ivartalanitva van.a másikat most fogom majd valamikor.én nem bántam meg,sokkal jobb ,miota nem tüzel.mi vidéken élünk,itt 10.000ft ba került a mütét.2 eljárás van,aze gyik hogy a méhét is kiveszik,a másik hoyg a petefészket levágják,mi az utobbinál döntöttünk.egy nagyon kicsi kis vágás van a kis hasán,azóta sokkal többete szik,bár elötte is szerette a pociját....de sajnos ö a mütét után elhizott,nem vészesen ,de nincs olyan jo alakja mint volt.
2009. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 2évesen ivartalaníttattam a kutyám. Nagyon jól viselte. Úgy 1óra volt a műtét, rá másfél órára már ébren volt és rohangált.

Felénk a kutya testméretétől (súlyától) függ az ivartalanítás ára. A min. ár (amit tudok) 10000ft.

10nappal később varratszedés. A 10nap alatt arra kell figyelni,h nehogy kiszedje magából a varratokat. De biztos ad az állatorvos gallért, ami megakadályozza,h a kutya hozzáférjen a sebéhez.

Maga az ivartalanítás nem okoz elhízást. Inkább a gazdik túletetése, agyon ajnározás okozza a súlygyarapodást. Én is így jártam a kutyámmal, csak azért mondom. :P

2009. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Annyit elfelejtettem,h akkor már a méhét is vetessétek ki. Ha csak elvágják a petevezetékeket, attól a méh még begyulladhat. Megelőzésként ki szokták venni a méhet is.

2009. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Én is (és a dokink is) annak a híve vagyok, h a méhet is vegyék ki. A miénknek is kivették.


Az elhízás meg mindig és maximálisan a gazdi hibája -> sok kaja, kevés mozgás.

Mi a műtét után közvetlenül 4 hónapig ugyanannyit adtunk neki mennyiségre, csak a light tápból. Aztán fokozatosan keverve szoktattuk vissza még 2-3 hónap alatt a rendes kajájához.


Így néz ki most 3 évvel a műtét után, 4,5 évesen labrador létére :oP

[link]

2009. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon helyes kutyus, és izmos is. Sztem nincs elhízva bár nem értek a labradorokhoz:)

Köszönöm a válaszotok! Egyelőre még nincs kutyusom, de mindenképp szukát szeretnék. Igyekszem minden infót összegyüjteni!

2009. ápr. 28. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!