Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket érdemes venni csivava...

Melyiket érdemes venni csivava vagy bulldog?

Figyelt kérdés
én csivavára szavazok, de azt mondják rossz idegállapotúak.. stb ez igaz?
2011. szept. 28. 15:18
1 2
 1/16 anonim válasza:
hát, nekem nem lenne kérdés, ha lenne helyem nekik, és bulldogot vennék, egy angol egy franciát :D sokkal aranyosabbak szerintem, meg jobban lehet őket simogatni. idegállapotuk szerintem kifejezetten nyugodt, főleg egy csivavához képest:) Vegyél bulldogot :D
2011. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A bulldogokra meg nagyon jellemző a bőrbetegség és a fülgyulladás. Nagyon nagy odafigyelést igényelnek.

No meg a csivava és a bulldog talán egymás ellentétei. Tisztában vagy a tulajdonságaikkal? A betegségeikkel? Az igényeikkel? Azért szeretnél csivavát, mert panelban laksz, és kicsi a hely? A bulldogot nehéz panelban tartani, mert nagyon nem jól tűrik a meleget, és nyáron ha nincs légkondid, akár hőgutatát is kaphat a nagy melegben.

2011. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen igaz....nagyon oda kell figyelni hogy jó tenyésztőtől szerezd be, de ez a bulldogra is igaz. Ha van helyed akkor a francia bulldogra szavaznék, nekem ő kutyább , a csivava inkább valami....
2011. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Családi házban lakók, eddig mindig nagytestü kutyáim voltak de tudom fura fiu létemre nagyon bejönnek nekem ezek a kis kutyák azért akarok egy ilyent, igaz még nem vok tisztában azzal miben más velük fogllakozni mind egy nagyobb testü kutyával, most olvasok utána, csak pár ismerősőm azt mondja nagyon "idegbeteg" kutyák, sokszor a gazdájuk ellen fordulnak, ebben lehet igazság?
2011. szept. 28. 15:32
 5/16 anonim ***** válasza:
én is csivavára szavazok. jó jelzőkutya,nem annyira idegbeteg :D szerintem a bulldog jobban harapós.
2011. szept. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Buldog mióta kicsi kutya?

Angol bulldog súlya 20-25 kiló... Csivava 1,5 kiló. Hogy hasonlítsuk össze???

2011. szept. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Most már végképp bizonytalan lettem : ) :)
2011. szept. 28. 15:37
 8/16 A kérdező kommentje:
Én azért tettem fela kérdést mert első sorban az érdekelt aki ismeri ezeket a kis kutyákat mit tud milyen idegállapottal birnak mert ez lényeges dolog szerintme is legalább, mert mondjuk egy roti-ban már nem biznék ugy meg mind egy ilyen kisebb-ben suly az tényleg nem értelmezhető:D ég és föld
2011. szept. 28. 15:39
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

15:29-es voltam.

nekem angol bulldogom van, egyáltalán nem kistestű kutya. Széles a háta, nem kicsi a feje sem... azonban általánosságban elmondhatom, bulldogos barátaim nevében is, hogy egy normálisan nevelt, jó helyről származó angol bulldog NEM harap! Hiába néz ki az arca kicsit félemetesnek, bár sztem inkább mókásak, nem harapnak, sőt, nagyon szeretik a gyerekeket, nagyon emberbarátak. Nem szabad őket sok időre magukra hagyni, mert megsértődnek. Nagyon érzékeny fajta, különösen ügyelni kell a fültisztításra, és a bőre tisztítására, mivel redős a bőre, a redőkbe beül a kosz, az atka, akármi, és nagyon beteg lehet tőle az állat. A nagyon meleget nem bírják. Úgy horkolnak, mint egy felnőtt ember, ha nem tudsz zajban aludni, ne vegyél bulldogot. Udvaron nem lehet őket tartani, mert 1. nagy értékük miatt lopják őket!, 2. nem bírják a hideget sem. Túl sok mozgás nem kell nekik, mert felhevülnek, és elájulhatnak. Egyébként olyanok, mint a gyerekek. Mindig bohóckodnának :) Aludni, enni és pukizni nagyon szeretnek...

2011. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értem : ) köszi
2011. szept. 28. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!