Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxer kutya meg a buldog...

Anetalia kérdése:

A boxer kutya meg a buldog képes rá támadni egy embere?

Figyelt kérdés
Szerintetek a boxer ,buldog meg támad embert ha szabadon kiengedik? Mert aszt tudom hogy vérebek.
2011. szept. 28. 15:26
1 2
 1/17 Advocatus Diaboli ***** válasza:
Nevelés kérdése az egész, de a legtöbb fasz:fej nem tudja megvédeni magát vagy túl nagy az arca és ezért aggresszívvá teszik az állatot. Szóval nevelés kérdése, de többnyire igen, harap meg embert, mint bármi más kutya.:)
2011. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Véreb nem azt jelenti, hogy emberre támad.A vadászkutyák között vannak akik a vér szaga után mennek mikor a vadász lelő egy állatot és ők a sebzett vadat követik, na ők a vérebek.Attól hogy boxer vagy bulldog nem fog emberre támadni.attól fog hogyha gyűlöli az embereket mert verték kínozták, elzárva tartották stb.Valamint ha nincs megnevelve, de vannak aki prédának nézik az embert mert elvannak vadúlva.
2011. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem vérebek. A véreb olyan vadászkutya, amely a meglőtt vad vérnyomát követve odavezeti a vadászt a zsákmányhoz.


A boxer meg a bulldog manapság leginkább divatkutyák. A boxer jellemzően max. összenyálaz a nagy szeretettől, a bulldog meg akkor se érne utol egy egészséges futó felnőttet, ha véletlen mégis támadni akarna.

Bármelyik kutya lehet kezelhetetlen és veszélyes, ha nem megfelelő gazda kezébe kerül.

2011. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyik sem véreb. A vérebek vadászkutyák. Amúgy meg minden kutya megtámadja az embert, ha úgy van nevelve. A boxer az egyik legértelmesebb kutyafajta.
2011. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya fajta képes rátámadni emberre, még a csivava is. Éltem boxerrel, és bulldogom van, de nem nagyon tudom értelmezni a kérdést ebben a formában. Szabadon kienegdik? A bulldogomon szinte sosincs póráz, de sosem támadna emberre, se kutyára, maximum megvédi magát, ha kutya beleköt, emberrel szemben nem is védi meg magát (tapasztalat).


De volt már eset, amikor bulldogok támadtak meg valakit, ha gondolod keress rá. Nyilván nevelés és szocializáció kérdése, mint minden kutyánál, de mondjuk egy roti előbb támadna emberre, mint ezek a fajták.


És nem vérebek. A bulldog társasági kutya, a boxer pedig örző védő az FCI besorolás szerint.

2011. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ááááááááá emberek a boxer felettébb nem véreb!!!! És a francia vagy az angol bulldog sem...attól hogy tömzsi az orruk még nem lesznek "vérebek"...basszus ennyi erővel a mopsz is lehetne az.....
2011. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Huskyk is támadtak már emberre, meg szinte minden fajta.


Nyilván egyes fajtáknál elenyésző számban, másoknál többen, de azért ez nem fajtafüggő.

2011. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik kutya képes emberre támadni.De minden nevelés kérdése. És a boxer meg a buldog nem véreb csak a hozzád hasonló tudatlan buta embrek híreszteltek el róluk és táraikról hogy azok pedig nem.A véreb az egy kutya fajta mint ahogy előttem már leírták.
2011. szept. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Amelyik boxert én ismertem, járjon az kutyaiskolába, vagy legyen szocializálatlan (csak kertbe nevelt, és néha sétáltatott) az mind mind nyálazott a szeretettől. Egyik ismerősöm boxerja soha nem látott életében (és már 2 éves elmúlt) simán odamentem a kerítéshez és végignyalattam magam vele úgy, hogy a gazdája a közelben sem volt.

A bulldog meg (ahogy előttem is írták) az életbe nem érne utol még egy sánta embert sem. Előbb elfárad, minthogy megharapjon.

Nekem túl emberbarát kutyák.

2011. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk megnézném melyikőtök tudna elmenekülni az én bulldogom elől, de ez már részlet kérdés.
2011. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!